Změna je dobrá – tak si na ni zvykněte

16. června 2009, 17:37 - Spencer E. Ante
16. června 2009, 17:37

Dostává se byznys do fáze tvořivé destrukce, v níž je jedinou konstantou neustálá proměna?

(jako perex)
Když se Michael S. Malone v roce 1980 stal v San Jose Mercury News jedním z prvních reportérů, kteří psali o tom, jak moderní technologie udávají rytmus doby, udělal z příběhu o Silicon Valley smysl svého života. Později, například v knize Virtuální firma (The Virtual Corporation) z roku 1993, Malone odvážně – a jasnozřivě – popsal, jak technologie v budoucnu přetvoří firemní realitu.

(text)
V roce 2007 mu vyšla kniha s názvem Bill & Dave: Jak Hewlett a Packard vybudovali nejskvělejší společnost na světě (Bill & Dave: How Hewlett and Packard Built the World’s Greatest Company). Ponořil se v ní do minulosti a zaznamenal příběh prvního startupu v Silicon Valley.
Ve své poslední knize Budoucnost přišla včera: vzestup améboidních firem a co to pro vás znamená (The Future Arrived Yesterday: The Rise of the Protean Corporation and What It Means for You) si Malone opět nasadil svůj věštecký klobouk a představil další teorii měnící pravidla hry. A protože se jeho starší předpovědi o dopadu digitálních technologií tak často trefovaly do černého, mnozí lidé skutečně chtějí vědět, co vykoumal tentokrát.
Ústřední myšlenka je jednoduchá a mocná zároveň: globální ekonomika vstoupila do nové éry a nestálá firemní forma, kterou Malone nazývá améboidní firma, se nejpozději v polovině příštího desetiletí stane dominantním druhem. „Tyto améboidní firmy,“ píše Malone, „se budou chovat jako věčné podnikatelské startupy, neustále budou měnit formu, zaměření, a dokonce i identitu. Budou to opravdové firemní měňavky.“
Tato představa nemusí sama o sobě nikoho šokovat, ovšem rozsáhlé dopady, jež Malone předpovídá, už tuto sílu mají. Velkou výzvou bude najít způsob, jak ochránit DNA společnosti, která se od základů mění v intervalech několika měsíců než generací nebo desetiletí. Zaměstnanci budou muset být mnohem přizpůsobivější než kdykoli předtím. „Firma, která vás v příštích dvaceti letech bude zaměstnávat, se za tu dobu může desetkrát radikálně proměnit a vy si budete muset v každém z těchto přerodů najít své místo,“ tvrdí Malone.
Cena za neuposlechnutí tohoto varování je vysoká. Firmy, které nebudou schopny domyslet, jak skloubit trvalost s neustálou změnou, budou „smeteny“, říká autor. Ačkoli se jedná o grandiózní teorii, Malone v knize představuje silný a vhodný příklad toho, že byznys vstupuje do fáze tvořivé destrukce, kde nic nelze brát za hotovou věc a kde jedinou konstantou je proměna. Příčinou všeho rozkladu je zčásti překotná podstata změn, které Malone a jeho spoluautor Bill Davidow předpověděli ve Virtuální firmě. „Stále větší virtualizace“ postupně ujídá organizační struktury a nahrazuje je „sítěmi volných činitelů“. Další faktor je generační: Malone má za to, že podnikavější myšlení dnešních mladých mezi dvacítkou a třicítkou poslouží jako „katalyzátor radikální změny“. Díky krachu na Wall Streetu a v Detroitu je pravděpodobné, že jeho poselství souzní s nejistým a nervózním čtenářstvem.
Zvláště ve druhé polovině knihy však Malone občas sejde z cesty, když se z prognostika pasuje do role firemního konzultanta. V několika velmi podrobných kapitolách tu vysvětluje, jak budou améboidní firmy muset přistoupit na zásadně nové způsoby uspořádání. Některé z jeho receptů se zdají být čirým fantazírováním. Například myšlenka stěžejních zaměstnanců. K ochraně klíčových hodnot společnosti navrhuje Malone vytvořit skupinu zaměstnanců, jakousi kmenovou radu. Její členové se budou namísto generálnímu řediteli zodpovídat správní radě a budou mít definitivu (pokud něco opravdu nezpackají). A přestože autor uznává riziko, že ze stěžejních zaměstnanců by se mohli stát kontrarevolucionáři, „kteří tajně řídí firmu k vlastnímu prospěchu“, naivně lpí na myšlence, že ředitelé by se tak velké moci dobrovolně vzdali.
To však neznamená, že knize dochází dech. V jedné z posledních kapitol píše Malone o další třídě silových hráčů v rámci améboidní firmy: shromažďovatelích schopností. Jsou to podnikatelé uvnitř podniku, kteří vytvářejí produkty a služby. Neustálá inovace je pro přežití klíčová, a proto Malone říká, že těmto „podnikovým podnikatelům“ musí být poskytnuta plná podpora a svoboda, finanční prostředky, technické zdroje a podíl, podobně jako to mají investoři rizikového kapitálu ve startupech. „Podniky budoucnosti musejí nejen plně podporovat vytváření nových podnikavých firem v rámci svých korporátních operací a za každou cenu usilovat o pracovní prostředí stimulující vznik startupů, ale dokonce jít ještě dál a založit firemní strategii na existenci těchto interních startupů.“
Myšlenka je tak odvážná, že – ve zrychlené, hypersoutěživé budoucnosti – by mohla fungovat.

*
(BOX)
Kdo platí za změnu?
Rita McGrathová z ekonomické fakulty Kolumbijské univerzity vysvětluje ve svém blogu v Harvard Business Review z 8. června, proč je v dnešní době životnost firemní konkurenční výhody „nevyzpytatelná, brutální a krátká“. Tvrdí, že to, co mezi firemními stratégy odděluje zrno od plev, je schopnost opustit herní plán s prošlou lhůtou. Jenže i v mnohých firmách, jež dovedou hbitě přeřadit rychlost, budou propouštět zaměstnance spojené s ukončenými operacemi a nabírat nové lidi pro práci na budoucích aktivitách. Stručně řečeno, účet vystaví svým vlastním lidem.
*

Obrázek s. 070
Budoucnost přišla včera: vzestup améboidních firem a co to pro vás znamená (Michael S. Malone: The Future Arrived Yesterday: The Rise of the Protean Corporation and What It Means for You; Crown Business, 295 stran, 27,50 $)

Praporek s. 070
V budoucnosti podle Maloneho bude firemní strategii ovlivňovat nový druh zaměstnance – interní podnikatel

Copyrighted 2007 by The McGraw-Hill Companies, Inc BusinessWeek

Překlad: Edita Jiráková

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít