Zlomí se neochota Čechů změnit dodavatele energie?

16. září 2011, 11:27 - Profit, TZ
16. září 2011, 11:27

Vytápění běžné domácnosti bude podle nových ceníků Pražské plynárenské asi o pět procent dražší, a to již od října. Na tuzemském trhu vyrůstá stále větší počet alternativních dodavatelů, kteří tvrdě konkurují takovým vahám jako je např. RWE Trangas.

 

Foto: Profimedia.cz

Právě skupina RWE Trangas zaznamenala v poslední době nejvýraznější odliv zákazníků. Schopnější obchodníci s energiemi dokáží snížit účet za energie až o deset procent. Možná tedy nadešla vhodná doba pro změnu dodavatele. Nejnepříjemnější na celém procesu je výpovědní lhůta; ta u běžné smlouvy trvá tři měsíce; změna nového dodavatele se tak může protáhnout až na čtyři měsíce. Od smlouvy lze ale odstoupit právě ve chvíli, kdy stávající dodavatel změní ceník nebo obchodní podmínky; celý proces se tak výrazně zkrátí.

Na českém trhu se objevuje spoustu nových alternativ. Se zajímavou nabídkou přichází České Energetické Centrum: po dobu platnosti smlouvy totiž garantuje nižší cenu elektřiny, než jakou nabízí tradiční dodavatel v regionu – ČEZ, PRE či E.ON. Úspora na jednu MWh v porovnání s ČEZ činí 139 Kč. „Naši klienti díky této nabídce ušetří své prostředky za elektřinu a navíc budou mít jistotu, že dominantní regionální dodavatel v budoucnu nesníží cenu elektřiny pod úroveň Energetického centra. Naše ceny budou vždy o dohodnutou částku nižší,“ říká ředitel Energetického Centra René Grebeň. „Naší hlavní devizou je nadstandardní klientský servis. Pro zkvalitnění péče o zákazníky jsme vybudovali nezávislé poradenské centrum, které rozšiřuje naši nabídku o další služby,“ dodává.

České Energetické Centrum nabízí kromě dodávky energie také asistenční služby, ve kterých je zahrnuto např. právní poradenství či pomoc při technických haváriích v domácnostech. V případě ztráty zaměstnání nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti lze u Energetického Centra zálohy za energii pozdržet. Stojí tedy za úvahu, zda nepřišel vhodný čas na změnu dodavatele energie. Nakonec, proč platit víc, když to jde i jinak?  

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít