Zlomí se neochota Čechů změnit dodavatele energie?

16. září 2011, 11:27 - Profit, TZ
16. září 2011, 11:27

Vytápění běžné domácnosti bude podle nových ceníků Pražské plynárenské asi o pět procent dražší, a to již od října. Na tuzemském trhu vyrůstá stále větší počet alternativních dodavatelů, kteří tvrdě konkurují takovým vahám jako je např. RWE Trangas.

 

Foto: Profimedia.cz

Právě skupina RWE Trangas zaznamenala v poslední době nejvýraznější odliv zákazníků. Schopnější obchodníci s energiemi dokáží snížit účet za energie až o deset procent. Možná tedy nadešla vhodná doba pro změnu dodavatele. Nejnepříjemnější na celém procesu je výpovědní lhůta; ta u běžné smlouvy trvá tři měsíce; změna nového dodavatele se tak může protáhnout až na čtyři měsíce. Od smlouvy lze ale odstoupit právě ve chvíli, kdy stávající dodavatel změní ceník nebo obchodní podmínky; celý proces se tak výrazně zkrátí.

Na českém trhu se objevuje spoustu nových alternativ. Se zajímavou nabídkou přichází České Energetické Centrum: po dobu platnosti smlouvy totiž garantuje nižší cenu elektřiny, než jakou nabízí tradiční dodavatel v regionu – ČEZ, PRE či E.ON. Úspora na jednu MWh v porovnání s ČEZ činí 139 Kč. „Naši klienti díky této nabídce ušetří své prostředky za elektřinu a navíc budou mít jistotu, že dominantní regionální dodavatel v budoucnu nesníží cenu elektřiny pod úroveň Energetického centra. Naše ceny budou vždy o dohodnutou částku nižší,“ říká ředitel Energetického Centra René Grebeň. „Naší hlavní devizou je nadstandardní klientský servis. Pro zkvalitnění péče o zákazníky jsme vybudovali nezávislé poradenské centrum, které rozšiřuje naši nabídku o další služby,“ dodává.

České Energetické Centrum nabízí kromě dodávky energie také asistenční služby, ve kterých je zahrnuto např. právní poradenství či pomoc při technických haváriích v domácnostech. V případě ztráty zaměstnání nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti lze u Energetického Centra zálohy za energii pozdržet. Stojí tedy za úvahu, zda nepřišel vhodný čas na změnu dodavatele energie. Nakonec, proč platit víc, když to jde i jinak?  

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít