Zítra bude tančit všude

06. března 2006, 00:00 - admin
06. března 2006, 00:00

Patricie Procházková začala s tancem po těžkém úrazu v 32 letech. Nejdříve jako nadšený začátečník, posléze jako lektorka. Dnes vlastní největší školu orientálních tanců u nás, zaměstnává přes čtyři desítky lektorek a její škola má pobočky po celé republice. „Já jsem vlastně nikdy podnikatelkou nebyla.

Patricie Procházková začala s tancem po těžkém úrazu v 32 letech. Nejdříve jako nadšený začátečník, posléze jako lektorka. Dnes vlastní největší školu orientálních tanců u nás, zaměstnává přes čtyři desítky lektorek a její škola má pobočky po celé republice.

„Já jsem vlastně nikdy podnikatelkou nebyla. Vždycky jsem pracovala jako účetní nebo sekretářka,“ říká Patricie Procházková. Orientálnímu tanci zcela propadla, když se stal jedinou možnou rehabilitací po těžké automobilové nehodě. Postupně se vypracovala z tanečnice na lektorku.

„První tři roky jsem učila sama na živnostenský list, ale brzy jsem zjistila, že trávit třicet hodin týdně v tělocvičně a po nocích se věnovat administrativě, případně vylepovat letáčky na kurzy po sídlištích, nejde dlouho vydržet,“ vzpomíná Procházková. Rozhodla se tedy zkusit založit vlastní školu.

Aisha začínala se sedmi lektorkami a jasnou strategií. „Chtěla jsem od začátku nabízet víc než jen taneční kurzy. Proto je dnes součástí Aishy obchod, kde je k dostání nejen vše potřebné pro orientální tanec, ale také vodní dýmky nebo orientální šperky,“ vysvětluje Procházková. Aisha funguje také jako cestovní kancelář a pořádá zájezdy, spojené s výukou orientálního tance, především do Egypta a Tunisu.

Aisha dnes působí ve více jak dvaceti českých a moravských městech a jejími kurzy prošlo od roku 2002 více než 10 000 žen, včetně jednoho muže. „Orientální tanec oslovuje širokou cílovou skupinu žen, které se chtějí hýbat, ale nemají potřebu soutěžit s mladými holkami na spinningu nebo v posilovně. Jeho ohromnou předností je, že sluší a vypadá přirozeně na ženě v každém věku,“ pochvaluje si Procházková. Ohromné věkové rozpětí návštěvnic Aishy jí dává za pravdu - nejmladší tanečnici je patnáct let, zatímco nejstarší oslavila minulý rok šedesáté deváté narozeniny.

„Orientální tanec je rok od roku více v módě a konkurence přirozeně stoupá, z čehož mám radost. Vždyť jen za poslední dva roky jsme měli každé čtvrtletí 50% nárůst v počtu přihlášených tanečnic,“ usmívá se Procházková.

Dokument o Patricii Procházkové je součástí Dvanácti odvážných -dokumentární série o originálních českých podnikatelích, které na televizní obrazovku nominuje veřejnost. Seriál Dvanáct odvážných, jehož producentem je Vodafone, vysílá každou neděli ve 13.50 televize Prima. Více na www.dvanactodvaznych.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít