Získejte výhodu díky vzdělání

19. července 2004, 00:00 - admin
19. července 2004, 00:00

VZDĚLÁVÁNÍ EXPORTÉRŮ A MBA IN INTERNATIONAL BUSINESS Dobře vyškolení zaměstnanci znamenají pro firmy velkou konkurenční výhodu. Požadavky na výkon a kvalifikaci se zvyšují. Nutností se stává permanentní vzdělávání.

VZDĚLÁVÁNÍ EXPORTÉRŮ A MBA IN INTERNATIONAL BUSINESS

Dobře vyškolení zaměstnanci znamenají pro firmy velkou konkurenční výhodu. Požadavky na výkon a kvalifikaci se zvyšují. Nutností se stává permanentní vzdělávání.

Pokud chce česká firma uspět na zahraničních trzích, musí mít nejen kvalitní produkt, odpovídající marketingové zázemí, finanční sílu, ale také správný mix lidského kapitálu. Bez dobře vyškolených zaměstnanců, bez znalostí obchodních podmínek konkrétní země, bez motivovaných a kreativních pracovníků je pokus prosadit se mezi konkurenty v dnešní době předem odsouzen k zániku. Permanentní rozšiřování a doplňování vzdělání, tak běžné ve vyspělém světě, se tedy stává nutností i v České republice. N ení přitom žádným tajemstvím, že zvyšující se požadavky na výkon a kvalifikaci se začínají týkat všech pracovníků bez výjimek. „Lidský kapitál přímo ovlivňuje konkurenceschopnost podniků na domácích i mezinárodních trzích,“ zdůrazňuje ředitelka České agentury na podporu obchodu CzechTrade Jitka Hanzlíčková. Každý podnik, jenž chce koncepčně pracovat se svými zaměstnanci, by měl připravit cílený a maximálně vhodný kariérní a vzdělávací program. Za špičku v současné nabídce kvalifikace je všeobecně považován program MBA, jenž svému nositeli posléze zabezpečuje vedle nesporných znalostí a vědomostí i patřičný mezinárodní respekt. CzechTrade si tento fakt uvědomuje a jako první státní agentura se stal spolutvůrcem nového manažerského programu pro exportéry - MBA in International Business. Ten je kolektivním projektem CzechTrade, Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT a britské Sheffield Hallam University. Jmenovanou prestižní britskou univerzitou je také akreditován. Přibližně polovina výuky je právě zajišťována odborníky z V elké Británie a druhá polovina patří českým specialistům a externím vyučujícím z ciziny. „Program je navržen jak pro ty, kdo se připravují na kariéru manažera či podnikatele, tak pro podnikatele a pracovníky působící v exportně zaměřených podnicích,“ upřesňuje smysl studia Helena Fialová, vedoucí programu MBA. Studium pokryje všechny disciplíny moderního managementu se zaměřením na zahraniční obchod. Posluchači budou mít během dvouleté doby studia výjimečnou příležitost seznámit se s britskou a českou kulturou řízení organizací. MBA in International Business celkově přesně zapadá do vzdělávacího portfolia CzechTrade. Konkrétní semináře vztahující se k tematice zahraničního obchodu a Evropské unie (strukturální fondy, Incoterms, cla, Intrastat) rozšiřují teritoriální semináře s řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade, cykly Úspěšná exportní praxe či P rávní minimum exportéra a doplňují softskillové semináře Manažerská psychologie a Obchodní jednání v angličtině a němčině. I nadále se kdokoliv v průběhu roku může přihlásit na distanční e-learningový program International Trade Specialist, který CzechTrade pořádá ve spolupráci s IMODS a eBSI z Irska. V souladu s individuálním zaměřením služeb CzechTrade nabízí také individuální tréninky ve firmách. Kompletní přehled vzdělávacích akcí CzechTrade je k dispozici na webových stránkách: www.czechtrade.cz/vzdelavani.

BLIŽŠÍ INFORMACE

Josef Němeček Tiskový mluvčí CzechTrade Email: josef.nemecek@czechtrade.cz Tel.: +420 224 907 524

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Tip: Hromadu užitečného softwaru za 534 dolarů můžete mít jen za 12 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít