Ženy mohou v pokeru excelovat

08. června 2011, 16:40 - Profit, TZ
08. června 2011, 16:40

Poker je adrenalinová karetní hra, vyžadující pevné nervy, kombinační schopnosti a dobrou intuici. Mezi hráči pokeru zatím muži silně převažují nad ženami, ale i to se postupně mění. Ve světovém pokeru je dnes řada velmi talentovaných hráček, které získávají první místa a vyhrávají velké peníze.

Foto: PokerStrategy.com

Není vyloučeno, že průměrná žena je pro pokerovou hru vybavena lépe než průměrný muž. Úspěch totiž není jen záležitostí „pokerové tváře“, ale spíše uměním správně zvolit strategii a psychologických schopností, a v téhle oblasti jsou ženy přece doma. Vítězství závisí na rozumových schopnostech, odvaze, ochotě riskovat, na štěstí, ale také na tom, jak se vcítíte do protihráčů a jak dobře je odhadnete. V pokeru se docela dobře může stát, že i začátečníci porazí profesionály.

Je známo, že ženy mívají dobře vyvinutou intuici, a tu mohou při hře využít. Podle psychologů muži lépe zvládají vypjaté situace třeba v nějakém sportovním zápase jako třeba v boxu, v zápalu hry necítí bolest a sebevražedně se vrhají do boje. Pokud ale jde o psychický stres, zvlášť takový, který trvá delší dobu, mají jasně navrch ženy. Proto ženám nedělá tak velké potíže jako mužům zachovat při karetní hře klid, i když jde o obrovské sumy. Že mají ženy šanci, dokazuje řada velmi talentovaných hráček ve světovém pokeru. Tyto dámy s přehledem získávají první místa a vyhrávají velké peníze. Nejúspěšnější ženou známého světového šampionátu WSOP je Annie Duke, která si pokerem vydělala 4,3 milionu dolarů. Ovšem vůbec nejvíc peněz mezi ženami dokázala pokerem vydělat rodačka z amerického Nashvillu Kathy Liebert, která takto získala celých 5,7 milionu dolarů! A na WPT (World Poker Tour) existuje i čistě dámský turnaj Ladies Night podobně jako Ladies Championships na WSOP (World Series Of Poker).

Recepty úspěšných hráček

Velmi úspěšné turnajové hráčky pokeru najdeme i u nás v Čechách. Třeba Verunku Pavlíkovou,  nesmírně talentovanou turnajovou hráčku. „Věnovala jsem se už hře online i naživo,” vypráví. „Je to hra plná adrenalinu a zábavy, je těžké si ji nezamilovat! Každý hráč má svůj styl, ve hře nenajdete duplikát a myšlenkami musíte být stále před svými soupeři.” V mužském a ženském stylu hry vidí výrazné rozdíly. „Myšlení mužů a žen je odlišné,” říká. “Myslím si, že muži mají lépe zvládnutou techniku hraní, ženy naopak bodují díky své paměti a citu pro hru. Být hráčkou je výhodou. Pánové se nás u stolů bojí, protože ženy pokládají za pasivní bytosti, a tak je každé zvednutí sázky od dam zastraší!

Být ženou v záplavě mužských hráčů se jí moc líbí. „V casinu je pokaždé poměr žen a mužů 3:100. Ideální. Miluji ten pocit výhry nad muži. Jejich silná ega to častokrát špatně snáší, když jsme lepší než oni! Myslím, že život bez pokeru by byl nuda. Tato hra mi přinesla spousty úžasných přátel, denně rozvíjí mojí mysl a dovoluje mi žít si nadstandartní život. Opravdu se dají vyhrát nemalé peníze, a to už od vstupního vkladu 100 Kč,” ujišťuje.

Další úspěšná Češka Monika Neumanová se letos účastní světového šampionátu v pokeru WSOP ladies championships v Las Vegas se vstupním vkladem 1000 dolarů. Setkáte se s ní také jako s aktivní členkou na PokerStrategy.com. „Ze svých zkušeností bych jako výhodu žen v pokeru vyzdvihla především větší trpělivost,“ soudí, „která se vyplácí především v brzkých a středních fázích turnaje. My ženy si také pokerem nepotřebujeme nic dokazovat, jde nám spíše o rozptýlení, zábavu. A určitě jsme i psychicky odolnější. Méně se rozčilujeme, prohra nás trápí kratší dobu. Hodně mužů trpí mnohonásobně víc než ženy, když přijdou karty, které podle pravděpodobnosti přijít neměly; ženy jsou smířené s tím, že náhoda hraje svoji roli a nepříznivé karty, které přijdou, tolik neřeší.“ Shrnuto a podtrženo, ženy své prohry tolik neprožívají. Navíc mají podle Moniky Neumanové výhodu i v tom, že se spokojí s nižšími výhrami než muži, a těch lze dosáhnout snadněji.

Jak začít

Úspěšné české hráčky se shodují v tom, že každá žena by měla umět aspoň základy téhle hry, díky které si může hodně rozšířit okruh svých známých, přátel a obdivovatelů. S prvními pokusy o pokerovou hru se dá začít online, kde se jako začátečnice zaučíte nejlépe. Později můžete hrát poker naživo s přáteli, v klubu či kasinu. Pravidla a vhodné strategie lze snadno najít na oblíbeném serveru PokerStrategy.com který rovněž nabízí 50 USD pro hru zdarma každému začátečníkovi.

Monika Neumanová radí: „Všem ženám, které začínají s pokerem, bych rozhodně doporučila si přečíst alespoň tu nejzákladnější strategii (které karetní kombinace je dobré hrát, kolikrát zvyšovat sázku apod.), to vše lze rychle načíst ve strategických článcích na PokerStrategy.com. Potom je nejlepší začít v turnajích typu „double or nothing“ (dvojnásobek nebo nic), kde je výplatní struktura pro ženy velice výhodná. Muži hrají obecně agresivněji, nejsou trpěliví, proto v turnaji, kde polovina hráčů dostává dvojnásobek svého vkladu, nemají tak dobré předpoklady pro výdělky jako ženy.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít