Ženy mohou v pokeru excelovat

08. června 2011, 16:40 - Profit, TZ
08. června 2011, 16:40

Poker je adrenalinová karetní hra, vyžadující pevné nervy, kombinační schopnosti a dobrou intuici. Mezi hráči pokeru zatím muži silně převažují nad ženami, ale i to se postupně mění. Ve světovém pokeru je dnes řada velmi talentovaných hráček, které získávají první místa a vyhrávají velké peníze.

Foto: PokerStrategy.com

Není vyloučeno, že průměrná žena je pro pokerovou hru vybavena lépe než průměrný muž. Úspěch totiž není jen záležitostí „pokerové tváře“, ale spíše uměním správně zvolit strategii a psychologických schopností, a v téhle oblasti jsou ženy přece doma. Vítězství závisí na rozumových schopnostech, odvaze, ochotě riskovat, na štěstí, ale také na tom, jak se vcítíte do protihráčů a jak dobře je odhadnete. V pokeru se docela dobře může stát, že i začátečníci porazí profesionály.

Je známo, že ženy mívají dobře vyvinutou intuici, a tu mohou při hře využít. Podle psychologů muži lépe zvládají vypjaté situace třeba v nějakém sportovním zápase jako třeba v boxu, v zápalu hry necítí bolest a sebevražedně se vrhají do boje. Pokud ale jde o psychický stres, zvlášť takový, který trvá delší dobu, mají jasně navrch ženy. Proto ženám nedělá tak velké potíže jako mužům zachovat při karetní hře klid, i když jde o obrovské sumy. Že mají ženy šanci, dokazuje řada velmi talentovaných hráček ve světovém pokeru. Tyto dámy s přehledem získávají první místa a vyhrávají velké peníze. Nejúspěšnější ženou známého světového šampionátu WSOP je Annie Duke, která si pokerem vydělala 4,3 milionu dolarů. Ovšem vůbec nejvíc peněz mezi ženami dokázala pokerem vydělat rodačka z amerického Nashvillu Kathy Liebert, která takto získala celých 5,7 milionu dolarů! A na WPT (World Poker Tour) existuje i čistě dámský turnaj Ladies Night podobně jako Ladies Championships na WSOP (World Series Of Poker).

Recepty úspěšných hráček

Velmi úspěšné turnajové hráčky pokeru najdeme i u nás v Čechách. Třeba Verunku Pavlíkovou,  nesmírně talentovanou turnajovou hráčku. „Věnovala jsem se už hře online i naživo,” vypráví. „Je to hra plná adrenalinu a zábavy, je těžké si ji nezamilovat! Každý hráč má svůj styl, ve hře nenajdete duplikát a myšlenkami musíte být stále před svými soupeři.” V mužském a ženském stylu hry vidí výrazné rozdíly. „Myšlení mužů a žen je odlišné,” říká. “Myslím si, že muži mají lépe zvládnutou techniku hraní, ženy naopak bodují díky své paměti a citu pro hru. Být hráčkou je výhodou. Pánové se nás u stolů bojí, protože ženy pokládají za pasivní bytosti, a tak je každé zvednutí sázky od dam zastraší!

Být ženou v záplavě mužských hráčů se jí moc líbí. „V casinu je pokaždé poměr žen a mužů 3:100. Ideální. Miluji ten pocit výhry nad muži. Jejich silná ega to častokrát špatně snáší, když jsme lepší než oni! Myslím, že život bez pokeru by byl nuda. Tato hra mi přinesla spousty úžasných přátel, denně rozvíjí mojí mysl a dovoluje mi žít si nadstandartní život. Opravdu se dají vyhrát nemalé peníze, a to už od vstupního vkladu 100 Kč,” ujišťuje.

Další úspěšná Češka Monika Neumanová se letos účastní světového šampionátu v pokeru WSOP ladies championships v Las Vegas se vstupním vkladem 1000 dolarů. Setkáte se s ní také jako s aktivní členkou na PokerStrategy.com. „Ze svých zkušeností bych jako výhodu žen v pokeru vyzdvihla především větší trpělivost,“ soudí, „která se vyplácí především v brzkých a středních fázích turnaje. My ženy si také pokerem nepotřebujeme nic dokazovat, jde nám spíše o rozptýlení, zábavu. A určitě jsme i psychicky odolnější. Méně se rozčilujeme, prohra nás trápí kratší dobu. Hodně mužů trpí mnohonásobně víc než ženy, když přijdou karty, které podle pravděpodobnosti přijít neměly; ženy jsou smířené s tím, že náhoda hraje svoji roli a nepříznivé karty, které přijdou, tolik neřeší.“ Shrnuto a podtrženo, ženy své prohry tolik neprožívají. Navíc mají podle Moniky Neumanové výhodu i v tom, že se spokojí s nižšími výhrami než muži, a těch lze dosáhnout snadněji.

Jak začít

Úspěšné české hráčky se shodují v tom, že každá žena by měla umět aspoň základy téhle hry, díky které si může hodně rozšířit okruh svých známých, přátel a obdivovatelů. S prvními pokusy o pokerovou hru se dá začít online, kde se jako začátečnice zaučíte nejlépe. Později můžete hrát poker naživo s přáteli, v klubu či kasinu. Pravidla a vhodné strategie lze snadno najít na oblíbeném serveru PokerStrategy.com který rovněž nabízí 50 USD pro hru zdarma každému začátečníkovi.

Monika Neumanová radí: „Všem ženám, které začínají s pokerem, bych rozhodně doporučila si přečíst alespoň tu nejzákladnější strategii (které karetní kombinace je dobré hrát, kolikrát zvyšovat sázku apod.), to vše lze rychle načíst ve strategických článcích na PokerStrategy.com. Potom je nejlepší začít v turnajích typu „double or nothing“ (dvojnásobek nebo nic), kde je výplatní struktura pro ženy velice výhodná. Muži hrají obecně agresivněji, nejsou trpěliví, proto v turnaji, kde polovina hráčů dostává dvojnásobek svého vkladu, nemají tak dobré předpoklady pro výdělky jako ženy.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít