Zeměpis i loterie krásy

29. července 2008, 11:55 - Denisa Kollmannová
29. července 2008, 11:55

Krátké zprávy

Miss Universe
Zeměpis i loterie krásy
Kde se rodí nejkrásnější ženy vesmíru? Jistě, v Česku (a na Slovensku), ale objektivní důkazy pro to nejsou. Co si ale pohrát se statistikou vítězek soutěže Miss Universe, ve které letos zvítězila Dayana Mendozová z Venezuely. Planetární kočkou se její krajanky staly předtím už čtyřikrát. Za 57 ročníků je trumfly pouze Američanky, které vyhrály sedmkrát. Jenže těch je krapet víc: zatímco Spojené státy mají 304 milionů obyvatel, Venezuela jen 28 milionů. Čím to?
Agentura AFP tvrdí, že Venezuela je líhní, v níž vládne umění krásy střižené na míru. „Krása venezuelských dcer je hrubý diamant, který se snažíme vybrousit,“ říká Daniel Slobodianik, plastický chirurg tamních soutěží. A obratem ujišťuje, že se uchyluje jen k drobným úpravám: „Jde především o kolena a horní část nozder. Dnes se již netýkají hrudníku, protože v zahraničí zaznívaly kritiky ohledně operací našich miss.“ Nejde o kritiku, ale o pravidla: neměli by už – podobně jako antidopinkoví komisaři ve sportu – zasedat v soutěžích Miss „antiplastikové“?
Prozkoumáme-li výčet vítězek, ani nepřekvapí, že jihoamerický kontinent dodal plných osmnáct uni-krásek. „Není to jen Venezuela, ale celá Latinská Amerika, kdo posílá do soutěží prefabrikované dívky. Proto je region vždy mezi finalisty,“ potvrzuje Harley Torresová, jedna z bývalých Miss Venezuela. Ano, ta země je švihlá krásou. Pořádají se v ní televizní soutěže, v nichž jsou výhrou plastické operace, probíhají loterie o plastiku a dokonce i banky nabízejí úvěry, aby se ženy přiblížily vysněnému tělu. A byznys kvete. Krásně.

BOX:
Vícenásobné vítězky Miss Universe dle zemí
7 – Spojené státy
5 – Venezuela
4 – Portoriko
3 – Švédsko
2 – Brazílie, Trinidad a Tobago, Japonsko, Kanada, Austrálie, Indie, Thajsko, Finsko, Filipíny
Pramen: Miss Universe

Popisek: Ve vietnamském Nha Trang se Dayana Mendozová (22) stala už pátou Miss Universe z Venezuely.

Martin Rychlík

Hvězdičky na zápěstí
Diamantová hvězdička, známý symbol značky Montblanc, je základem designu nové kolekce dámských hodinek Montblanc Profile Lady Elegance Diamonds.
Hvězdička se jakoby rozlévá z perleťového číselníku dál až na náramek. K vytvoření této kreace bylo zapotřebí 482 kusů diamantů typu Top Wesselton VVS o celkové váze 1824 karátů. Jednotlivé kusy byly vybrány tak, aby se k sobě hodily barvou, vybroušením i velikostí. Pouzdro a náramek hodinek jsou vyrobeny z osmnáctikarátového bílého zlata. Vnější spoje na náramku jsou také osázeny Top Wesselton VVS diamanty. Jeden kámen se 43 vybroušenými ploškami zdobí číselník, druhý natahovací korunku z bílého zlata. Vodotěsné hodinky pohání quartzový strojek ručně vyrobený ve Švýcarsku.

Krása století za miliony Limitovaná edice koňaku Hennessy Beauté du Siècle, která se prodává v přepychové šperkovnici, je nejdražším koňakem na světě. V Evropě se první sada prodala v České republice. Neznámý kupec za ni zaplatil 150 000 eur.
Lahev koňaku namíchaného ze stovek kvalitních pálenek Hennessy je v pouzdru z dílny známé značky Guerlain a uložená ve šperkovnici ze skla a hliníku, kterou nahvrhl úspěšný francouzský designér Jean Michel Othoniel.
Ve šperkovnici stojí také čtyři skleničky z prvotřídního skla benátského ostrova Murano. Má rovněž tajnou skříňku obsajující album s portréty nejslavnějších dam Belle Epoque z kolekce Talbot. Název celé sady je přiléhavý: Krása století.

Odzbrojit!
Boty jsou zbraně hromadného ničení! Jejich nošení způsobuje přímé rány do páteře! Takovou mobilizací se snaží spotřebitele zaujmout firma MBT (Masai Barefoot Technology), vyrábějící doslova antiboty. Vypadají jako obyčejné tenisky, jenom podrážku mají kulatou, jako Hurvínkovy dřeváky. Koncept vymyslel švýcarský inženýr Karl Müller poté, co se mu chozením v rýžových polích v Koreji zázračně napravila záda. Aby následkem fatálně pošlapané úrody Korejci nevymřeli hlady, vyvinul doktor Müller fyziologicky příznivé boty, které tlak rozkládají rovnoměrně na celé chodidlo. A prodává je za 250 dolarů za pár. Geniální masajský marketing.

Molière při svíčkách
Klasické barokní divadlo připomene v Praze francouzská divadelní společnost La Fabrique à théâtre při letošním festivalu Slavnosti staré hudby. Uvede Molièrovu komedii Lékařem proti své vůli, a to v provedení, v jakém ji zhlédli diváci při premiéře v roce 1666 v pařížském Théâtre du Palais Royal. Tedy i při svíčkách a za doprovodu originálních barokních hudebních nástrojů violy da gamba a teorby, což je drnkací nástroj loutnového typu. Pražské představení v režii Jeana-Denise Monoryho se bude ve státní opeře konat ve stejný den jako před 342 roky pařížská premiéra, tedy 6. srpna. Popisek: Sganarella hraje Julien Cigana

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Auta
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou…
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Technologie
Další pohroma v cenách grafických karet na obzoru. GDDR5 tento měsíc zdražila o 30 %
Bitcoin přišel o rekord. Kryptoměnou Ethereum už proudí více transakcí
ČTÚ chce regulovat. Zjistil, že si mobilní operátoři málo konkurují
AMD vydalo speciální ovladač pro horníky. Zrychluje těžbu Etherea na Radeonech
Firefox x64 už je pro uživatele Windows výchozí. Je bezpečnější a stabilnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít