Žebříček nejdynamičtějších firem

04. června 2007, 00:00 - admin
04. června 2007, 00:00

ŠTIKY ČESKÉHO BYZNYSU VE ZLÍNSKÉM KRAJI Nejdynamičtějšími firmami Zlínského kraje jsou Official Electronic, Spectra a Kasko. Vyplývá to z výsledků dalšího ročníku soutěže Štiky českého byznysu. Tu týdeník Profit připravuje ve spolupráci se společností Coface Czech Credit Management Services.

**ŠTIKY ČESKÉHO BYZNYSU VE ZLÍNSKÉM KRAJI

Nejdynamičtějšími firmami Zlínského kraje jsou Official Electronic, Spectra a Kasko. Vyplývá to z výsledků dalšího ročníku soutěže Štiky českého byznysu. Tu týdeník Profit připravuje ve spolupráci se společností Coface Czech Credit Management Services.

Zvítězství v letošním ročníku soutěže Štiky českého průmyslu se - aspoň pokud jde o Zlínský kraj - raduje společnost Official Electronic. Tato firma, sídlící ve Zlíně, se zabývá velkoobchodním a maloobchodním prodejem elektronických součástek. Je distributorem společností Kingbright, Körner, Mecal, Molex, PreciDip, Samwha, Sauro, Seoul, Sunon, Switchcraft, HTDispaly, Weco a ACS pro Českou a Slovenskou republiku. Pro uvedené firmy rovněž zajišťuje úplnou technickou podporu.

Druhá v pořadí, společnost Spectra, byla založena roku 1991. Je autorizovaným zástupcem firmy Klüber Chemie KG na českém a slovenském trhu. Nabízí servisní, poradenskou a obchodní činnost v oblasti separačních, mazacích, konzervačních a čisticích prostředků pro zpracovatele polyuretanů, termoplastů, kompozitů, pryže a kovů. Před několika lety navíc získala zastoupení značky OKS, která patří do skupiny Freudenberg Chemical Specialities.

Třetím nejdynamičtějším podnikem Zlínského kraje se stala loňská dvojka - společnost Kasko z Horního Němčí u Uherského Brodu. Firma byla založena v roce 1992. Je ryze českou společností bez účasti zahraničního kapitálu. Hlavním podnikatelským záměrem je vývoj a vstřikování plastových výlisků, konstrukce, výroba forem a nástrojů. Zpočátku byla výroba Kaska zaměřena spíše na výrobky určené do spotřebitelské sítě (například autodoplňky, obuvnické komponenty a jiný doplňkový sortiment). Později se výroba rozšířila o dodávky sériových dílů zejména pro automobilový a elektrotechnický průmysl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít