Žebříček nejdynamičtějších firem

04. června 2007, 00:00 - admin
04. června 2007, 00:00

ŠTIKY ČESKÉHO BYZNYSU VE ZLÍNSKÉM KRAJI Nejdynamičtějšími firmami Zlínského kraje jsou Official Electronic, Spectra a Kasko. Vyplývá to z výsledků dalšího ročníku soutěže Štiky českého byznysu. Tu týdeník Profit připravuje ve spolupráci se společností Coface Czech Credit Management Services.

**ŠTIKY ČESKÉHO BYZNYSU VE ZLÍNSKÉM KRAJI

Nejdynamičtějšími firmami Zlínského kraje jsou Official Electronic, Spectra a Kasko. Vyplývá to z výsledků dalšího ročníku soutěže Štiky českého byznysu. Tu týdeník Profit připravuje ve spolupráci se společností Coface Czech Credit Management Services.

Zvítězství v letošním ročníku soutěže Štiky českého průmyslu se - aspoň pokud jde o Zlínský kraj - raduje společnost Official Electronic. Tato firma, sídlící ve Zlíně, se zabývá velkoobchodním a maloobchodním prodejem elektronických součástek. Je distributorem společností Kingbright, Körner, Mecal, Molex, PreciDip, Samwha, Sauro, Seoul, Sunon, Switchcraft, HTDispaly, Weco a ACS pro Českou a Slovenskou republiku. Pro uvedené firmy rovněž zajišťuje úplnou technickou podporu.

Druhá v pořadí, společnost Spectra, byla založena roku 1991. Je autorizovaným zástupcem firmy Klüber Chemie KG na českém a slovenském trhu. Nabízí servisní, poradenskou a obchodní činnost v oblasti separačních, mazacích, konzervačních a čisticích prostředků pro zpracovatele polyuretanů, termoplastů, kompozitů, pryže a kovů. Před několika lety navíc získala zastoupení značky OKS, která patří do skupiny Freudenberg Chemical Specialities.

Třetím nejdynamičtějším podnikem Zlínského kraje se stala loňská dvojka - společnost Kasko z Horního Němčí u Uherského Brodu. Firma byla založena v roce 1992. Je ryze českou společností bez účasti zahraničního kapitálu. Hlavním podnikatelským záměrem je vývoj a vstřikování plastových výlisků, konstrukce, výroba forem a nástrojů. Zpočátku byla výroba Kaska zaměřena spíše na výrobky určené do spotřebitelské sítě (například autodoplňky, obuvnické komponenty a jiný doplňkový sortiment). Později se výroba rozšířila o dodávky sériových dílů zejména pro automobilový a elektrotechnický průmysl.

Mohlo by vás zajímat

  • Daniel Stein Kubín: Slova jsou jen slova, surf a poušť…

  • Štěpán Svačina: Paušální úhrady jsou zhoubou českého…

  • Dana Drábová: Chci být jako Thatcherová

  • Anastázie Harris: Anglii zbývá už jen královna

  • Vratislav Strašil: Auta sice milujeme a žijeme z nich,…

  • Vladimír Beneš: Jediný neurochirurg, po kterém…

  • Jan Vančura: krejčí miliardářů

  • Lenka Vejválková: Jak funguje zákulisí fashion byznysu

  • Euro Business Express

Hry pro příležitostné hráče