Že jsem Miss, klienta nezajímá

07. srpna 2006, 00:00 - ANDREA CERQUEIROVÁ
07. srpna 2006, 00:00

IVANA CHRISTOVÁ: Firma první československé Miss pořádá obří akce pro tisícovky lidí, ale také školení pro dvacet účastníků. „Má společnost Orin Art v překladu znamená Anděl lásky. Akce proto připravuji s láskou,“ tvrdí Ivana Christová. První československá Miss Ivana Christová podniká od roku 2000.

IVANA CHRISTOVÁ: Firma první československé Miss pořádá obří akce pro tisícovky lidí, ale také školení pro dvacet účastníků. „Má společnost Orin Art v překladu znamená Anděl lásky. Akce proto připravuji s láskou,“ tvrdí Ivana Christová.

První československá Miss Ivana Christová podniká od roku 2000. „Život je takový, že někdy je dobře, někdy hůř. Jelikož jsem samoživitelkou rodiny, přemýšlela jsem, v čem bych mohla podnikat. Věděla jsem, že třeba se železem by to nešlo. Ani s čísly - při nedávném předávání šeku dětské pediatrii v pražském Motole jsem nejdřív místo pěti set tisíc korun napsala půl milionu,“ směje se Christová.

Součástí jejího života jsou však již od dob první soutěže v kráse večírky, plesy a jiné společenské události. A tak založila firmu Orin Art, která taková akce pořádá takzvaně na klíč.

„Orin Art v překladu znamená Anděl lásky. Akce proto připravuji s láskou. Stále se snažím, abych je dělala stoprocentně. Abych vnímala značku, cítila přání klienta. Za každého nového jsem šťastná a snažím se pochopit jeho filozofii. Proto se mi daří. Navzdory tomu, že podobných agentur působí mraky, mám plno práce a zakázek. Věřím, že tomu tak bude i letos - 2006 je šťastné číslo, je to osmička, karma,“ říká optimisticky Christová.

PODNIKÁM I NA KUBĚ

Firma Orin Art má pět stálých spolupracovníků, příležitostně spolupracuje s dalšími čtyřiceti lidmi - záleží na velikosti akce. „Nikoho nezaměstnávám nastálo. Už jen kvůli mé zmíněné nelásce k číslům. Činilo by mi potíže počítat odvody a tak. Proto všichni spolupracují na živnostenský list,“ směje se. Její firma pořádá mega akce pro tisícovky lidí, ale také školení, kde je třeba jen dvacet účastníků. Nepůsobí jen na Slovensku a v Česku, ale třeba i v Rakousku či Německu. „Poměrně hodně spolupracujeme s Vídní,“ přibližuje Ivana Christová.

Orin Art produkčně pracuje i na výrobě kalendářů. Letos se Christová chystá na Kubu, kde bude produkovat několik imageových kalendářů. „Chci Kubu stihnout ještě v době, kdy to tam drží Fidel Castro. Až tam nastanou změny, přemění se v další Bahamy. Kouzlo Kuby je v tom, jaká je,“ vysvětluje, proč pro práci zvolila právě „Ostrov svobody“.

Christová tvrdí, že popularita jí při podnikání příliš nepomáhá. „Když lidé chtějí, abyste jim na klíč vyrobila akci za několik milionů korun, nepomůže vám, že jste byla Miss, ale to, že je na vás spoleh,“ vysvětluje.

KROMĚ FIRMY MÁM TAKÉ NADACI Vedle firmy Ivana Christová také provozuje nadaci Orin Panacea - Živá voda pro děti. „Orin Panacea se do češtiny překládá jako bohyně léčiv. Jsem ráda, že jsem nadaci založila. Samotné podnikání by mě nenaplňovalo. Potřebuji pomáhat jiným,“ říká.

V minulých letech nadace získala finance na nákup vodního harmonického skalpelu a mobilního rentgenu pro dětské oddělení dvou bratislavských nemocnic, a v současné době se finančně podílí na revitalizaci onkologického oddělení Dětské fakultní nemocnice v Bratislavě.

V Česku nadace spolupracuje se společností A. S. A. Česká republika. Ta je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti odpadového hospodářství. Nedávno - jak je nastíněno výše - například společně předaly šek ve výši půl milionu korun Dětské klinice Univerzity Karlovy ve Fakultní nemocnici v Motole. Podle zástupců kliniky, vedené profesorem Janem Vavřincem, kde se léčí v průměru stovka dětí od kojeneckého věku, budou darované peníze využity na nákup monitorů pro jednotku intenzivní péče na pediatrii.

IVANA CHRISTOVÁ (35)

Miss Československo roku 1989, od roku 2000 majitelka společnosti Orin Art, která na klíč pořádá mega akce i malá školení.

KONKURENCE

**Konkurence v pořádání společenských akcí i odborných seminářů je v Česku i na Slovensku obrovská (řádově stovky agentur). Firma Ivany Christové si přesto vydobyla respektovanou pozici.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít