Zdravotní pojištění při ošetřování dítěte

27. září 2004, 00:00 - Ing. Antonín Daněk, Mgr. Jiří Glet, právníci
27. září 2004, 00:00

VAŠE OTÁZKY Jak postupovat při placení pojistného na zdravotní pojištění v případě, že žena ošetřuje nemocné dítě například 14 dnů, přičemž nárok na podporu při ošetřování člena rodiny je nejvýše po dobu 9 kalendářních dnů?

VAŠE OTÁZKY **Jak postupovat při placení pojistného na zdravotní pojištění v případě, že žena ošetřuje nemocné dítě například 14 dnů, přičemž nárok na podporu při ošetřování člena rodiny je nejvýše po dobu 9 kalendářních dnů? Obecně platí: za období, kdy bylo zaměstnanci poskytnuto pracovní volno pro důležité osobní překážky v práci podle ustanovení § 127 zákoníku práce (mimo jiné i z důvodu ošetřování nemocného člena rodiny), se pojistné na zdravotní pojištění neplatí. Pro účely placení pojistného se za ošetřování člena rodiny považuje celé období, které je takto posuzováno. Tedy bez ohledu na skutečnost, zda se v tomto období vyplácí podpora při ošetřování člena rodiny, či nikoliv. Při kontrole ze strany zdravotní pojišťovny však musí být uvedená nepřítomnost v práci doložena příslušným dokladem.

Mohlo by vás zajímat

  • Majitel textilky Juta a senátor Hlavatý: V Senátu by…

  • Jan Hawelka: kavárenská hvězda z Mostu

  • Aleš Kučera: Chvíli potrvá, než se lidé naučí se státem…

  • Ondřej Kania: Otevřeme další dvě školy

  • Martin Burda: Bankám v Česku ujíždí vlak

  • Mnislav Zelený Atapana: Přítel amazonských indiánů

  • Jan Bílý: Nebuď uštvaný manažer. Buď král!

  • Jaroslav Žlábek: Na jedno nabití ujedeme 1000 kilometrů

  • Daniel Stein Kubín: Slova jsou jen slova, surf a poušť…

Hry pro příležitostné hráče