Zbabělci

22. listopadu 2007, 20:06 - (red)
22. listopadu 2007, 20:06

Kapitola CIV

Ztracené generace * Spi dál, Jirko, to už není pro tebe! * Vadí-li komu Hutka, ať si ho zastrčí do nohavici * Rande v Innsbrucku

Ztracené generace

Když novináři žádají předsedu KDU-ČSL, aby věrohodně vysvětlil, jak mohl ušetřit miliony, když pobíral sociální dávky od státu, Jiří Čunek vzkazuje, že už nebude říkat nic. Když novináři žádají písničkáře Jaromíra Nohavicu, jehož minulost je poznamenán spoluprací s komunistickou tajnou policií, aby se vyjádřil k nové skladbě svého kolegy Jaroslava Hutky „Udavač z Těšína“, mlčí. Když novináři žádají expremiéra Stanislava Grosse, aby věrohodně vysvětlil, jak je možné, že akcie v hodnotě zhruba sto milionů mu někdo prodal za zlomek této ceny, absolutně nereaguje. Když novináři žádají největší českou celebritu Karla Gotta, aby vysvětlil svůj vztah k zavražděnému mafiánovi Františkovi Mrázkovi, odpovídá: „Nemám důvod se o tom bavit. To není vhodná chvíle. Otevírat tohle? Nezlobte se, to ne. Vůbec! A majetky! Tak to vůbec. Až se mně budete ptát na muziku, to ano.“ Když novináři žádají fotbalového reprezentanta Milana Baroše, aby se vyjádřil k tom, proč se mu v nedaří a proč jezdí na silnici s rychlostí 270 kilometrů za hodinu, říká jen místo odpovědi: To nedobrzdím. Když novináři žádají manželku expremiéra Zuzanu Paroubkovou, aby zveřejnila, kdo jí dával miliony do občanského sdružení, odmítá poskytnout úplný seznam. To jsou jen příklady z minulého týdne a v této řadě bychom mohli dlouho pokračovat. Stejně dlouhý by ovšem mohl být také seznam situací, kdy zástupci české politické, kulturní a sportovní elity rádi pohovořili s novináři o banalitách a blbostech. Jakmile se objeví problém v současnosti nebo v minulosti, všichni reagují stejně. Utíkají před konfrontací. Gottovi je 68, Nohavicovi 54, Čunkovi 48, Grossovi 38 a Barošovi 26 let. Zastupují celé tři generace! Jaká bude reakce té čtvrté?

Spi dál Jirko, to už není pro tebe!

Tak prý to Paroubkův šofér mastil s šéfem a jeho nevěstou dvoustovkou na svatbu, čára nečára. Ručička na tachometru prý ještě měla dost místa - a bílá čára, byť dvojitá, přece není zeď! Vysvětlení toho kalupu je dvojí: Kdyby si to někdo chtěl na poslední chvíli rozmyslit, tak ve dvoustovce se z auta těžko vystupuje - a když, tak živý sotva. Nebo poetičtěji - rychlá jízda prý vzrušuje, pro někoho je to náhražka za afrodiziakum. Že by byl šofér současně Paroubovým terapeutem? Nešlo o dobře načasovaný poslední zoufalý léčebný pokus v den svatby? Paroubek to prý prospal, ovšem šofér musel být vyrajcovaný ažaž. Pointu radši nedomýšlet. Tak to chodí, tak to bejvá. Paroubkova škoda.

Vadí-li komu Hutka, ať si ho zastrčí do nohavici

Ploskolebí vylézají zpod kamenů a otravují okolí svým placatým a černobílým viděním světa. Co se zrovna teď stalo ploskolebci Hutkovi, že začal dělat do Nohavici? Před deseti lety měl skvělý nápad, že skončí se zpíváním. Pak se zřejmě zkusil živit prací. Ouha! - a tak skončil nazlobenými angažovanými veršíky, stařecky dementními tak, že už se ani nerýmují. Kdoví, zda nejde o jeden z případů pozdně se rozčílivšího emigranta, který si začal vyskakovat poté, co zjistil, že se nezachovalo nic z toho, co nasliboval těsně před emigrací. Anebo se naopak všechny kompromitující materiály zachovaly a on to dostal za úkol, sice od někoho jiného, ale jede se dál. Nebo mu už prostě jen nefunguje svěrač a potřebuje na někoho svést, že má naděláno z Nohavici.

Rande v Innsbrucku

Tak prý Topolovo dostaveníčko s Dalíkem v Innsbrucku nic nestálo, valí nám klíny do hlavy mluvčí vlády. Že prý to je všechno z rozpočtu české armády na výcvik. To je zajímavé, pro Rakušany jistě tuplem, kým je tedy placen provoz letiště v Innsbrucku! Anebo zas mluvčí vyslepičila něco tajného?
A ještě jeden zajímavý aspekt má utajená schůzka v rakouských horách! Bylo to daleko od hlučícího davu, Topolánkové i Talmanové! To přímo bičuje fantazii! Nedonutí hnusná opozice vášnivého Topola příště použít služební padák, aby nepozorován stihl dostaveníčko? (Nebyl by tam ještě jeden z těch padáků, co kdysi nakupoval Kalousek?) A nebude muset být zřízena nějaká mužská obdoba vládního výboru pro slaďování čehosi s čímkoliv, kam by mohl být za předsedu dosazen další Topolův milec?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít