Závodník Hala přišel o funkci

16. prosince 2009, 12:15 - redakce
16. prosince 2009, 12:15

(EURO 49/2009)

V článku Závodník Hala přišel o funkci (EURO 49/2009) bylo kromě jiného napsáno, že jsem se proslavil narozeninovou party za více než osm set tisíc korun. S touto nesmyslnou částkou přišli redaktoři Jiří Pšenička z týdeníku Ekonom a Filip Černý z Reportérů ČT, kteří si ji takzvaně odzdrojovali. Po částce, kterou jsem skutečně zaplatil, žádný další redaktor nepátral, přestože ČTK má již od července příslušnou smlouvu k dispozici. Z ní vyplývá, že můj finanční závazek činil zhruba sto tisíc korun bez DPH. Po konečném vyúčtování to bylo ještě o něco méně. I taková částka však může někoho iritovat. A tento rozměr mi v rámci přípravy akce unikl. Tento fakt však ničí „senzační“ koncepci dua Pšenička–Černý, protože částka odpovídá mým majetkovým poměrům. Veřejnost se také neměla právo dozvědět, že podstatou oné „megaparty“ byl můj autorský koncert ve prospěch Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí. To se totiž poněkud vzdaluje od následné interpretace z dílny zmíněného tandemu. Nejen akciová společnost Economia, ale i „veřejnoprávní“ Česká televize až dosud úspěšně dělají mrtvého brouka a ignorují platný mediální zákon a mé právo uvést nepravdivé informace na pravou míru. Pro mne je však podstatné, že lži o mé osobě se dál šíří a mutují víc než vir prasečí chřipky. V týdeníku EURO jsem se tedy dočetl, že firmy Edikt a VARS Brno „financovaly“ můj motoristický koníček. Není to pravda. Firma Edikt si objednává reklamu v oblasti motoristického sportu. A činí to dlouhodobě – bez ohledu na to, zda závodím, či nezávodím. V soutěžním voze s logem firmy VARS Brno jsem v životě neseděl. V době, kdy jsem závodil, jsem nebyl výkonným ředitelem. O mé aktivitě byl informován můj tehdejší nadřízený Petr Laušman, který v tom žádný střet zájmů ani podjatost neviděl. Nebyl jsem totiž v té době v postavení, v němž bych mohl ovlivnit jakoukoli stavební zakázku. Také z hloubkového auditu, který si nechal zpracovat ministr dopravy Gustáv Slamečka, vyplynulo, že jsem ani po ukončení krátkého angažmá v rally sprintu nijak neovlivňoval zadávání zakázek a že zmíněné firmy nebyly objektivně nijak zvýhodněné.

Michal Hala, michal@halovi.cz

OMLUVA

V čísle 49/2009 týdeníku EURO jsme v článku o bývalém výkonném řediteli Ředitelství silnic a dálnic panu Michalu Halovi mimo jiné uvedli, že společnost Edikt, která od ŘSD dostávala státní zakázky, financovala Halův motoristický koníček. Toto tvrzení se nezakládá na pravdě. Společnost Edikt Halův motoristický koníček nikdy nefinancovala. Reklamu společnosti Edikt nesly vozy Rally Teamu Stejskal, který je pronajímal na
jednotlivé závody i amatérským jezdcům, mezi nimi i Michalu Halovi. V žádném případě nešlo o jeho sponzoring. Společnosti Edikt se omlouváme.

Redakce týdeníku EURO

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale…
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Technologie
Windows Store přijde o mobilní edici Evernotu, ale přivítá grafický nástroj Paint.NET
Google Talk je mrtvý. Nedožil se ani 12 let
Počítače v klíčence už tu byly. InnSpire vytvořil PC integrované do kabelu
Nová generace karet GeForce bude založená na evoluci Pascalu. Volta a HBM2 jen v HPC?
Harry Potter slaví 20. výročí. Google vás provede slavnými lokacemi světa čar a kouzel
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít