Zaujalo nás

11. srpna 2003, 00:00 - admin
11. srpna 2003, 00:00

Pivovar v Poličce musí zaplatit deset a půl tisíce korun pokuty. Za co? Za to, že si dovolil zveřejnit inzerát: Rád přijmu zdravé, poctivé, šikovné muže na prodej a výdej piva.

Přijmu línou, plně invalidní zlodějku

Šéf Úřadu práce ve Svitavách Zdeněk Trnka zdůvodňuje své rozhodnutí o udělení pokuty tím, že pivovar diskriminuje na trhu práce kromě jiného občany zdravotně indisponované a ženy. Na věci příliš nemění, že svérázného šéfa Úřadu práce již ministr Škromach zbavil funkce. Podstatné je, že zákon vůbec něco podobného umožňuje. Příště by si možná měl dát pivovar inzerát, že přijme líné, nejlépe plně invalidní zlodějky. Na post, kde se inkasuje v hotovosti a tahají se padesátikilové sudy s pivem, by to byla jistě ta správná kvalifikace.

Ženy do gay klubů!

Na další posílení „ženského prvku“ ve společnosti se můžeme těšit po vstupu do EU. Řecká komisařka pro rovné příležitosti Diamantopolusová už má řadu zlepšováčků, jak posílit úlohu něžného pohlaví. Mezi ně patří například povinnost pouštět do výhradních klubů pro gentlemany i ženy. Otázka na tělo: Kolik procent žen bude muset zaměstnávat každý erotický gay klub, aby nedostal pokutu od úřadu práce? A propos, už se také těšíte na ty reklamy, třeba na prací prášky, typu „Pepíku, to jsou skutečně ty manželčiny oblíbené slipy?“

S právníky je to dnes špatné

Senát neschválil minulý týden nominaci tří ze čtyř adeptů na místa ústavních soudců. Vladimír Balaš, Václav Pavlíček a Klára Samková se tak zařadili k Aleši Pejchalovi, který neprošel prvním schvalovacím kolem. Pomineme-li dva soudce, kteří byli jmenováni znovu, je zřejmě zatímní kvalifikací na post nových ústavních soudců zasloužilé členství v politických stranách (Rychetský, V ýborný, Lastovecká). Alespoň, že už je Ústavní soud funkční. Totéž se nedá říci o Strakově akademii, kde se premiér Špidla stále trápí otázkou, koho pošle na post ministra spravedlnosti. Tam sice nemá být stranický dres podmínkou, budoucí ministr by však neměl být ani děvkař či alkoholik. Že by to byl v české kotlině, kde je právníků jako hadů, takový problém?

Poškozuje nedostatek živočišných tuků mozek?

Místopředseda mezinárodní organizace na ochranu zvířat PETA Harald Ullmann se obrátil oficiálním dopisem na starostu a městskou radu dolnorakouské obce Kilb. Zdá v něm, aby se část obce zvaná Masojedy přejmenovala. Podle názoru organizace totiž název neodpovídá „kulturně vysoce rozvinuté společnosti 21. století.“ Pojídání zvířat je prý překonaný zvyk, který škodí lidem, zvířatům i životnímu prostředí. PETA iniciativně navrhuje i nový název části obce - Zelné flíčky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít