Zaujalo nás

11. srpna 2003, 00:00 - admin
11. srpna 2003, 00:00

Pivovar v Poličce musí zaplatit deset a půl tisíce korun pokuty. Za co? Za to, že si dovolil zveřejnit inzerát: Rád přijmu zdravé, poctivé, šikovné muže na prodej a výdej piva.

Přijmu línou, plně invalidní zlodějku

Šéf Úřadu práce ve Svitavách Zdeněk Trnka zdůvodňuje své rozhodnutí o udělení pokuty tím, že pivovar diskriminuje na trhu práce kromě jiného občany zdravotně indisponované a ženy. Na věci příliš nemění, že svérázného šéfa Úřadu práce již ministr Škromach zbavil funkce. Podstatné je, že zákon vůbec něco podobného umožňuje. Příště by si možná měl dát pivovar inzerát, že přijme líné, nejlépe plně invalidní zlodějky. Na post, kde se inkasuje v hotovosti a tahají se padesátikilové sudy s pivem, by to byla jistě ta správná kvalifikace.

Ženy do gay klubů!

Na další posílení „ženského prvku“ ve společnosti se můžeme těšit po vstupu do EU. Řecká komisařka pro rovné příležitosti Diamantopolusová už má řadu zlepšováčků, jak posílit úlohu něžného pohlaví. Mezi ně patří například povinnost pouštět do výhradních klubů pro gentlemany i ženy. Otázka na tělo: Kolik procent žen bude muset zaměstnávat každý erotický gay klub, aby nedostal pokutu od úřadu práce? A propos, už se také těšíte na ty reklamy, třeba na prací prášky, typu „Pepíku, to jsou skutečně ty manželčiny oblíbené slipy?“

S právníky je to dnes špatné

Senát neschválil minulý týden nominaci tří ze čtyř adeptů na místa ústavních soudců. Vladimír Balaš, Václav Pavlíček a Klára Samková se tak zařadili k Aleši Pejchalovi, který neprošel prvním schvalovacím kolem. Pomineme-li dva soudce, kteří byli jmenováni znovu, je zřejmě zatímní kvalifikací na post nových ústavních soudců zasloužilé členství v politických stranách (Rychetský, V ýborný, Lastovecká). Alespoň, že už je Ústavní soud funkční. Totéž se nedá říci o Strakově akademii, kde se premiér Špidla stále trápí otázkou, koho pošle na post ministra spravedlnosti. Tam sice nemá být stranický dres podmínkou, budoucí ministr by však neměl být ani děvkař či alkoholik. Že by to byl v české kotlině, kde je právníků jako hadů, takový problém?

Poškozuje nedostatek živočišných tuků mozek?

Místopředseda mezinárodní organizace na ochranu zvířat PETA Harald Ullmann se obrátil oficiálním dopisem na starostu a městskou radu dolnorakouské obce Kilb. Zdá v něm, aby se část obce zvaná Masojedy přejmenovala. Podle názoru organizace totiž název neodpovídá „kulturně vysoce rozvinuté společnosti 21. století.“ Pojídání zvířat je prý překonaný zvyk, který škodí lidem, zvířatům i životnímu prostředí. PETA iniciativně navrhuje i nový název části obce - Zelné flíčky.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít