Zaujalo nás

11. srpna 2003, 00:00 - admin
11. srpna 2003, 00:00

Pivovar v Poličce musí zaplatit deset a půl tisíce korun pokuty. Za co? Za to, že si dovolil zveřejnit inzerát: Rád přijmu zdravé, poctivé, šikovné muže na prodej a výdej piva.

Přijmu línou, plně invalidní zlodějku

Šéf Úřadu práce ve Svitavách Zdeněk Trnka zdůvodňuje své rozhodnutí o udělení pokuty tím, že pivovar diskriminuje na trhu práce kromě jiného občany zdravotně indisponované a ženy. Na věci příliš nemění, že svérázného šéfa Úřadu práce již ministr Škromach zbavil funkce. Podstatné je, že zákon vůbec něco podobného umožňuje. Příště by si možná měl dát pivovar inzerát, že přijme líné, nejlépe plně invalidní zlodějky. Na post, kde se inkasuje v hotovosti a tahají se padesátikilové sudy s pivem, by to byla jistě ta správná kvalifikace.

Ženy do gay klubů!

Na další posílení „ženského prvku“ ve společnosti se můžeme těšit po vstupu do EU. Řecká komisařka pro rovné příležitosti Diamantopolusová už má řadu zlepšováčků, jak posílit úlohu něžného pohlaví. Mezi ně patří například povinnost pouštět do výhradních klubů pro gentlemany i ženy. Otázka na tělo: Kolik procent žen bude muset zaměstnávat každý erotický gay klub, aby nedostal pokutu od úřadu práce? A propos, už se také těšíte na ty reklamy, třeba na prací prášky, typu „Pepíku, to jsou skutečně ty manželčiny oblíbené slipy?“

S právníky je to dnes špatné

Senát neschválil minulý týden nominaci tří ze čtyř adeptů na místa ústavních soudců. Vladimír Balaš, Václav Pavlíček a Klára Samková se tak zařadili k Aleši Pejchalovi, který neprošel prvním schvalovacím kolem. Pomineme-li dva soudce, kteří byli jmenováni znovu, je zřejmě zatímní kvalifikací na post nových ústavních soudců zasloužilé členství v politických stranách (Rychetský, V ýborný, Lastovecká). Alespoň, že už je Ústavní soud funkční. Totéž se nedá říci o Strakově akademii, kde se premiér Špidla stále trápí otázkou, koho pošle na post ministra spravedlnosti. Tam sice nemá být stranický dres podmínkou, budoucí ministr by však neměl být ani děvkař či alkoholik. Že by to byl v české kotlině, kde je právníků jako hadů, takový problém?

Poškozuje nedostatek živočišných tuků mozek?

Místopředseda mezinárodní organizace na ochranu zvířat PETA Harald Ullmann se obrátil oficiálním dopisem na starostu a městskou radu dolnorakouské obce Kilb. Zdá v něm, aby se část obce zvaná Masojedy přejmenovala. Podle názoru organizace totiž název neodpovídá „kulturně vysoce rozvinuté společnosti 21. století.“ Pojídání zvířat je prý překonaný zvyk, který škodí lidem, zvířatům i životnímu prostředí. PETA iniciativně navrhuje i nový název části obce - Zelné flíčky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít