Zaujalo nás

23. září 2002, 00:00 - admin
23. září 2002, 00:00

Koalice je prý pevnější než dříve Petr Pithart (KDU-ČSL) tvrdí, že koalice je nyní "pevnější" o prožitou zkušenost. T a podle něj spočívá v tom, že je chybný "radikalizmus tváří v tvář možnosti účasti komunistů ve vládě, nebo nového vstupu ODS na scénu".

Koalice je prý pevnější než dříve

Petr Pithart (KDU-ČSL) tvrdí, že koalice je nyní „pevnější“ o prožitou zkušenost. T a podle něj spočívá v tom, že je chybný „radikalizmus tváří v tvář možnosti účasti komunistů ve vládě, nebo nového vstupu ODS na scénu“. „Ukázalo se, že je to příliš velká hrozba, než aby si koalice mohla dovolit podobné výpadky,“ řekl Pithart. Jenomže pár hlasů komunistů nebo občanských demokratů bude pan skoroprezident při volbě hlavy státu potřebovat.

Koaliční dodatek vzbuzuje obavy

Politického osudu US-DEU se po podpisu koaličního dodatku vládních stran obává šéf jihomoravských unionistů Radovan Fajkus. Unie se v dodatku mimo jiné zavázala jednohlasně ve sněmovně podporovat důležité vládní návrhy. „Může se stát, že se unie stane obětí další krize,“ poznamenal Fajkus. Pochybnosti v něm budí také unionistický závazek tolerovat i po odchodu z vlády kabinet Vladimíra Špidly. Kdy už konečně unionisté pochopí, že si (ne)mohou dělat, co chtějí? Je stále zřejmější, že po příštích volbách se nad značkou US-DEU uzavře hladina.

Zákon o referendu čeká na přijetí už deset let

V České republice dosud není ustaveno referendum, přestože s ním Ústava už deset let počítá. Senát i Poslanecká sněmovna projednávaly za tu dobu návrhy zákonů o referendech již několikrát, avšak ani na jednom se neshodly. Z řady návrhů byla zatím nejblíže přijetí vládní předloha ústavního zákona o referendu, která letos v únoru prošla sněmovnou. Senát ji však zamítl. Naopak jednomyslně schválil vlastní návrh ústavního zákona, už třetí v pořadí, který zužuje referendum jen na přistoupení Česka k EU. Až bude zákon fungovat, je tu lehce modifikovaný citát současného konzervativního myslitele pro četné milovníky přímé demokracie: „Až budou v praxi vaše představy, koukněte se ráno do zrcadla. Uvidíte tam jednu desetimiliontinu diktátora a jednoho celého otroka.“

Decentralizace půjde k Ústavními soudu

Stížnost na balík zákonů souvisejících s druhou fází reformy veřejné správy, kterou podalo k Ústavnímu soudu město Chlumec nad Cidlinou, podpořilo už 15 měst. Řekl to starosta Chlumce Miroslav Uchytil (KDU-ČSL). Ke stížnosti, kterou chtějí obce dosáhnout zrušení asi 25 paragrafů, se prý připojí aspoň 20 měst. Po zrušení okresů se totiž prý zhorší podmínky pro obyvatele zhruba 70 měst a řady obcí v mikroregionech. Nejvíce to pocítí v případě ohrožení, například povodní. A kdo ten zmatek způsobil? Kdo prosadil „decentralizaci“ za každou cenu? Tak takhle to pak vypadá v praxi.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít