Zaujalo nás

31. března 2003, 00:00 - admin
31. března 2003, 00:00

Odsouzen za názor Bývalý šéf fotbalové Sparty Petr Mach prý veřejně zpochybnil nezávislost soudkyně, která ho před časem poslala za celní podvod na pět let do vězení. "Soud jednal pod tlakem politiků a přijal rozhodnutí na základě politické poptávky," sdělil médiím.

Odsouzen za názor

Bývalý šéf fotbalové Sparty Petr Mach prý veřejně zpochybnil nezávislost soudkyně, která ho před časem poslala za celní podvod na pět let do vězení. „Soud jednal pod tlakem politiků a přijal rozhodnutí na základě politické poptávky,“ sdělil médiím. Řekl, co si myslí, a byl za to odsouzen - buď zaplatí 400 tisíc korun, nebo si pobude ve vězení o čtyři měsíce déle. Doufejme, že se v ČR najde soud vyšší instance, který rozhodnutí zruší. Dostane-li se spor před mezinárodní tribunály, bude to pro českou demokracii z ostudy kabát.

Stalin by to vedl jinak

Hrubě nespokojen je s průběhem války v Iráku místopředseda KSČM Miloslav Ransdorf: „Američané vedou válku vojensky chybně. Mají mělkou frontu, nezabezpečený týl a navíc je ohrožují prachové bouře, k nimž se v příštích měsících připojí vedra. Útoku na Bagdád hrozí krach.“ Inu, Stalin by ten útok vedl jinak.

Komárek opět na scéně

Valtr Komárek, někdejší poradce premiéra Fidéla Castra, toho času na zaslouženém odpočinku, může být opět povolán do aktivní služby. Údajně se o něm uvažovalo jako o ministru financí. Měl by prý odstranit mezeru, která vznikla odchodem Jiřího Rusnoka - ve vládě nyní není jediný ekonom. Pokud tato zpráva není z oblasti sci-fi, pak Bůh ochraňuj naše podnikatele. Socializmus s Komárkovou tváří jim nebude nakloněn.

Fronta na minulost

Rozhořčený dav před vrátnicí ministerstva vnitra jistě potěšil a srdečně rozesmál milovníky starých zašlých časů. Bůh ví, co vedlo kroky těch, kteří kvůli oficiálním seznamům spolupracovníků STB jeli (i s dětmi v náručí) přes půl republiky. Každopádně zůstali stát přede dveřmi ministerstva s prázdnýma rukama. České veřejnosti se zase jednou dostalo poučení, jak se u nás účtuje s minulostí. Pomalu, neochotně, diletantsky, po pansku, „jen si trochu počkejte“. Kde jinde než na vnitru by měli vědět, jaký zájem o seznamy bude. Konečně - možná to věděli.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít