Zaujalo nás

31. března 2003, 00:00 - admin
31. března 2003, 00:00

Odsouzen za názor Bývalý šéf fotbalové Sparty Petr Mach prý veřejně zpochybnil nezávislost soudkyně, která ho před časem poslala za celní podvod na pět let do vězení. "Soud jednal pod tlakem politiků a přijal rozhodnutí na základě politické poptávky," sdělil médiím.

Odsouzen za názor

Bývalý šéf fotbalové Sparty Petr Mach prý veřejně zpochybnil nezávislost soudkyně, která ho před časem poslala za celní podvod na pět let do vězení. „Soud jednal pod tlakem politiků a přijal rozhodnutí na základě politické poptávky,“ sdělil médiím. Řekl, co si myslí, a byl za to odsouzen - buď zaplatí 400 tisíc korun, nebo si pobude ve vězení o čtyři měsíce déle. Doufejme, že se v ČR najde soud vyšší instance, který rozhodnutí zruší. Dostane-li se spor před mezinárodní tribunály, bude to pro českou demokracii z ostudy kabát.

Stalin by to vedl jinak

Hrubě nespokojen je s průběhem války v Iráku místopředseda KSČM Miloslav Ransdorf: „Američané vedou válku vojensky chybně. Mají mělkou frontu, nezabezpečený týl a navíc je ohrožují prachové bouře, k nimž se v příštích měsících připojí vedra. Útoku na Bagdád hrozí krach.“ Inu, Stalin by ten útok vedl jinak.

Komárek opět na scéně

Valtr Komárek, někdejší poradce premiéra Fidéla Castra, toho času na zaslouženém odpočinku, může být opět povolán do aktivní služby. Údajně se o něm uvažovalo jako o ministru financí. Měl by prý odstranit mezeru, která vznikla odchodem Jiřího Rusnoka - ve vládě nyní není jediný ekonom. Pokud tato zpráva není z oblasti sci-fi, pak Bůh ochraňuj naše podnikatele. Socializmus s Komárkovou tváří jim nebude nakloněn.

Fronta na minulost

Rozhořčený dav před vrátnicí ministerstva vnitra jistě potěšil a srdečně rozesmál milovníky starých zašlých časů. Bůh ví, co vedlo kroky těch, kteří kvůli oficiálním seznamům spolupracovníků STB jeli (i s dětmi v náručí) přes půl republiky. Každopádně zůstali stát přede dveřmi ministerstva s prázdnýma rukama. České veřejnosti se zase jednou dostalo poučení, jak se u nás účtuje s minulostí. Pomalu, neochotně, diletantsky, po pansku, „jen si trochu počkejte“. Kde jinde než na vnitru by měli vědět, jaký zájem o seznamy bude. Konečně - možná to věděli.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít