Zaujalo nás

14. dubna 2003, 00:00 - admin
14. dubna 2003, 00:00

Jak bydlet luxusně a zdarma Sedmačtyřicet poslanců bude moci od září chodit do práce v papučích. Zhruba sto metrů od jejich působiště, na nejlepší pražské adrese v Nerudově ulici, se dokončuje rekonstrukce domu U Zlaté koruny. Právě zde se budou nacházet byty pro mimopražské poslance.

Jak bydlet luxusně a zdarma

Sedmačtyřicet poslanců bude moci od září chodit do práce v papučích. Zhruba sto metrů od jejich působiště, na nejlepší pražské adrese v Nerudově ulici, se dokončuje rekonstrukce domu U Zlaté koruny. Právě zde se budou nacházet byty pro mimopražské poslance. Od jednopokojových až po ty, které mají rozlohu téměř 90 m 2. Všechny zařízené. Kolik poslanci za luxusní bydlení zaplatí? Vůbec nic. A státu prý ještě ušetří 13 tisíc korun měsíčně, které by jinak „fasovali“ na své pražské bydlení. Návratnost této pochybné investice bude trvat sto dvacet let. Rekonstrukce totiž stála čtvrt miliardy korun. Poslanci budou zdarma bydlet v místech, kde se za garsonku platí 50 tisíc měsíčně. Pak se divme, že zákon o nájemném vypadá tak, jak vypadá.

Zpět do vlaků!

Stát to zaplatí České dráhy se chystají zlevnit jízdné a nalákat tak více cestujících do vlaků. To je jistě chvályhodné. Rušení nesmyslně složitého a nedávno zavedeného systému slev a zákaznických karet bude samo o sobě nákladnou lahůdkou. Zlevněné jízdné pak prý přijde dráhy zhruba na půl miliardy ročně. Deficit však nemíní dráhy kompenzovat ziskem z nákladní dopravy, nýbrž dalšími žádostmi o státní dotaci. Takže vlakem sice pojedeme levněji, ale lístek si sami doplatíme z daní.

Strategie náčelníka generálního štábu

„Abych mohl ve funkci pokračovat, muselo by se stavět,“ prohlásil bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý, který po odchodu z armádní funkce zakotvil před třemi měsíci u izraelského konsorcia Housing and Construction. Ve firmě, která po uzavření kontroverzní smlouvy s českou vládou chtěla stavět dálnici D47, měl hlídat finanční toky. Vláda smlouvu zrušila, stavět se nebude, Šedivý odchází. Je s podivem, jak špatný odhad tento vojenský stratég projevil. O zrušení smlouvy štěbetali už v lednu i vrabci na střechách. Nebo ho snad zlákal dvousettisícový plat, byť jen na dobu tří měsíců?

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan…
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít