Zatím vede Peking

16. července 2007, 00:00 - admin
16. července 2007, 00:00

MARTIN WICHTERLE, VLASTNÍK WIKOV INDUSTRY To by snad ani nemohl být Martin Wichterle, kdyby nestrávil značnou část měsíce na zahraničních služebních cestách. V červnu zavítal do Číny a na Ukrajinu. Co se týče plánované investice jeho společnosti Wikov Industry v Říši středu, tak se situace poněkud změnila.

MARTIN WICHTERLE, VLASTNÍK WIKOV INDUSTRY

To by snad ani nemohl být Martin Wichterle, kdyby nestrávil značnou část měsíce na zahraničních služebních cestách. V červnu zavítal do Číny a na Ukrajinu. Co se týče plánované investice jeho společnosti Wikov Industry v Říši středu, tak se situace poněkud změnila. Nyní je pravděpodobnější, že závod na výrobu převodovek bude stát spíše v oblasti Pekingu než-li v okolí Šanghaje. „Proto také nakonec otevřeme naše obchodní zastoupení právě v Pekingu. Je tam větší dostupnost kvalifikované pracovní síly,“ zdůvodňuje tento posun Wichterle.

VÍCE PENĚZ DO LIDÍ

Dceřinou firmu Wichterle založil nedávno také v ukrajinském Kyjevě. Zatím se jedná o společnost, která bude řídit veškeré aktivity Wikov Industry v tomto regionu na poli větrných elektráren. Do budoucna však na Ukrajině není vyloučen ani výrobní závod.

Wichterleho společnost má nyní tolik zakázek, že již některé musí odmítat. Řešením je také výstavba nového závodu v Hronově, který se bude rozkládat na ploše úctyhodných šesti tisíc metrů čtverečních. „Už nám ten závod pěkně roste do výšky, vypadá to monumentálně,“ sděluje své první pocity podnikatel. Komplikace Wichterlemu však způsobují velmi dlouhé dodací lhůty strojního zařízení a nedostatek kvalitních zaměstnanců. Proto oproti původním záměrům bude investovat více peněz do takzvané Wikov akademie, rekvalifikačního centra firmy.

**MÍT DOMEČEK V PROVENCE

Společnost Wikov je tradiční rodinnou firmou s více než 125letou historií. Proto vnuka slavného vynálezce kontaktních čoček Otto Wichterleho nepotěšila reakce jeho tří dcer při návštěvě jedné z továren na otázku, která z nich tam bude v budoucnu pracovat. „Ta nejstarší, které je teď třináct, chce být například architektkou, mít domeček v Provence a vyjíždět tam každý den na projížďku na koni,“ říká s úsměvem Wichterle a dodává, že si udělal v červnu radost a koupil si chalupu v Krkonoších, jejíž součástí je i hospoda.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít