Article, show

Zatím vede Peking

16. července 2007, 00:00 - admin
16. července 2007, 00:00

MARTIN WICHTERLE, VLASTNÍK WIKOV INDUSTRY To by snad ani nemohl být Martin Wichterle, kdyby nestrávil značnou část měsíce na zahraničních služebních cestách. V červnu zavítal do Číny a na Ukrajinu. Co se týče plánované investice jeho společnosti Wikov Industry v Říši středu, tak se situace poněkud změnila.

MARTIN WICHTERLE, VLASTNÍK WIKOV INDUSTRY

To by snad ani nemohl být Martin Wichterle, kdyby nestrávil značnou část měsíce na zahraničních služebních cestách. V červnu zavítal do Číny a na Ukrajinu. Co se týče plánované investice jeho společnosti Wikov Industry v Říši středu, tak se situace poněkud změnila. Nyní je pravděpodobnější, že závod na výrobu převodovek bude stát spíše v oblasti Pekingu než-li v okolí Šanghaje. „Proto také nakonec otevřeme naše obchodní zastoupení právě v Pekingu. Je tam větší dostupnost kvalifikované pracovní síly,“ zdůvodňuje tento posun Wichterle.

VÍCE PENĚZ DO LIDÍ

Dceřinou firmu Wichterle založil nedávno také v ukrajinském Kyjevě. Zatím se jedná o společnost, která bude řídit veškeré aktivity Wikov Industry v tomto regionu na poli větrných elektráren. Do budoucna však na Ukrajině není vyloučen ani výrobní závod.

Wichterleho společnost má nyní tolik zakázek, že již některé musí odmítat. Řešením je také výstavba nového závodu v Hronově, který se bude rozkládat na ploše úctyhodných šesti tisíc metrů čtverečních. „Už nám ten závod pěkně roste do výšky, vypadá to monumentálně,“ sděluje své první pocity podnikatel. Komplikace Wichterlemu však způsobují velmi dlouhé dodací lhůty strojního zařízení a nedostatek kvalitních zaměstnanců. Proto oproti původním záměrům bude investovat více peněz do takzvané Wikov akademie, rekvalifikačního centra firmy.

**MÍT DOMEČEK V PROVENCE

Společnost Wikov je tradiční rodinnou firmou s více než 125letou historií. Proto vnuka slavného vynálezce kontaktních čoček Otto Wichterleho nepotěšila reakce jeho tří dcer při návštěvě jedné z továren na otázku, která z nich tam bude v budoucnu pracovat. „Ta nejstarší, které je teď třináct, chce být například architektkou, mít domeček v Provence a vyjíždět tam každý den na projížďku na koni,“ říká s úsměvem Wichterle a dodává, že si udělal v červnu radost a koupil si chalupu v Krkonoších, jejíž součástí je i hospoda.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít