Zatím vede Peking

16. července 2007, 00:00 - admin
16. července 2007, 00:00

MARTIN WICHTERLE, VLASTNÍK WIKOV INDUSTRY To by snad ani nemohl být Martin Wichterle, kdyby nestrávil značnou část měsíce na zahraničních služebních cestách. V červnu zavítal do Číny a na Ukrajinu. Co se týče plánované investice jeho společnosti Wikov Industry v Říši středu, tak se situace poněkud změnila.

MARTIN WICHTERLE, VLASTNÍK WIKOV INDUSTRY

To by snad ani nemohl být Martin Wichterle, kdyby nestrávil značnou část měsíce na zahraničních služebních cestách. V červnu zavítal do Číny a na Ukrajinu. Co se týče plánované investice jeho společnosti Wikov Industry v Říši středu, tak se situace poněkud změnila. Nyní je pravděpodobnější, že závod na výrobu převodovek bude stát spíše v oblasti Pekingu než-li v okolí Šanghaje. „Proto také nakonec otevřeme naše obchodní zastoupení právě v Pekingu. Je tam větší dostupnost kvalifikované pracovní síly,“ zdůvodňuje tento posun Wichterle.

VÍCE PENĚZ DO LIDÍ

Dceřinou firmu Wichterle založil nedávno také v ukrajinském Kyjevě. Zatím se jedná o společnost, která bude řídit veškeré aktivity Wikov Industry v tomto regionu na poli větrných elektráren. Do budoucna však na Ukrajině není vyloučen ani výrobní závod.

Wichterleho společnost má nyní tolik zakázek, že již některé musí odmítat. Řešením je také výstavba nového závodu v Hronově, který se bude rozkládat na ploše úctyhodných šesti tisíc metrů čtverečních. „Už nám ten závod pěkně roste do výšky, vypadá to monumentálně,“ sděluje své první pocity podnikatel. Komplikace Wichterlemu však způsobují velmi dlouhé dodací lhůty strojního zařízení a nedostatek kvalitních zaměstnanců. Proto oproti původním záměrům bude investovat více peněz do takzvané Wikov akademie, rekvalifikačního centra firmy.

**MÍT DOMEČEK V PROVENCE

Společnost Wikov je tradiční rodinnou firmou s více než 125letou historií. Proto vnuka slavného vynálezce kontaktních čoček Otto Wichterleho nepotěšila reakce jeho tří dcer při návštěvě jedné z továren na otázku, která z nich tam bude v budoucnu pracovat. „Ta nejstarší, které je teď třináct, chce být například architektkou, mít domeček v Provence a vyjíždět tam každý den na projížďku na koni,“ říká s úsměvem Wichterle a dodává, že si udělal v červnu radost a koupil si chalupu v Krkonoších, jejíž součástí je i hospoda.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Budete platit daň z příjmu z prodeje nemovitosti?
Do čeho investovat, abychom ušetřili
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Tohle by mohla být revoluce. Pi Charger slibuje první opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení
Ovladač od Nvidie způsobuje problémy s Nočním osvětlením [Windows Insider]
Naděje v kauze drahých pamětí. Výrobci DRAM konečně investují do zvýšení kapacit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít