Zatím jen v nákladní verzi

21. listopadu 2005, 00:00 - ERICH HANDL
21. listopadu 2005, 00:00

NOVÝ FIAT DOBLÓ Prodejci Fiatu začnou od prvního prosince nabízet vylepšenou dodávku Dobló. Zatím bude na českém trhu jen ve skříňové verzi Cargo, nejlevnější model vyjde na 311 900 korun.

foto: Fiat

NOVÝ FIAT DOBLÓ Prodejci Fiatu začnou od prvního prosince nabízet vylepšenou dodávku Dobló. Zatím bude na českém trhu jen ve skříňové verzi Cargo, nejlevnější model vyjde na 311 900 korun.

Fiat Dobló je vůz, který chce konkurovat na silně obsazeném trhu malých dodávek. Jeho dosavadní verze je na českém trhu od roku 2001 a prodalo se zatím celkem 2600 kusů. „Jsme v prodejích zhruba na stejné úrovni jako francouzská konkurence, o dodávku je zájem a i novému modelu hodně věříme,“ říká mluvčí značky Petra Vaňková. Italská dodávka sází na skutečnost, že bude k dostání v několika skříňových variacích. „Osobní verzi kombi, která může mít až sedm míst k sezení, ale zatím prodávat nebudeme,“ podotýká Vaňková. Dalším z trumfů má být tovární přestavba na plynový pohon. „Plynové nádrže v Doblu jsou ukryty pod podlahou, nezmenšují tedy nákladový prostor,“ dodává mluvčí.

V čem se Dobló změnilo? Zásadních úprav se dočkala nejen karosérie, ale také pohonné jednotky. K dispozici jsou nyní zážehové, vznětové a v kombinaci spalující benzin i zemní plyn. Je větší než jeho předchůdce (425 centimetrů na délku, 172 na šířku a 181 na výšku). Čelní maska zahrnuje například moderní dvouparabolové světlomety či výrazný motiv ve tvaru písmene V, který dominuje středu masky a zasahuje od kapoty motoru až po nárazník. Koncová světla mají čirá skla, boční lišty jsou elegantnější, mohutnější a poskytují lepší ochranu. Výrobce také nabízí celou škálu nových odstínů polstrování, sedadel a dveřních panelů pro interiér.

Rovněž nabídka pohonných jednotek se rozšířila. Zcela nové přeplňované diesely typu Multijet jsou údajně nejvýkonnějšími motory v segmentu. Verzi Cargo je možno vybavit motory 1,3 Multijet s výkonem 75 koní nebo 1,9 Multijet (105 koní). Agregáty 1,3 litru (85 koní) a 1,9 litru (120 koní) obsahují filtr pevných částic, který zachytává saze. Jeho životnost je stejná jako životnost celého motoru. Systém údajně nevyžaduje žádnou údržbu. Fiat Dobló Cargo lze na přání též vybavit benzinovým motorem 1,4 Fire 8v s výkonem 77 koní a motorem 1,6 Natural Power spalujícím benzin a metan.

JAK SE HODÍ K PODNIKÁNÍ

Nové Dobló Cargo zůstává dvoumístnou dodávkou s velkou skříní a možností odpočtu DPH. Vzhledem ke skutečnosti, že se nedováží jeho osobní verze, je použitelné jen pro přepravu lehkých nákladů. „Je ideálním vozem především pro rozvážkové firmy,“ míní mluvčí značky Fiat Petra Vaňková.

**NEJLEVNĚJŠÍ VERZE BASE 1.4

Typ motoru benzinový

Objem válců 1,4 litru

Max. výkon 57 kW

Spotřeba 7,4 l/100 km

Cena 311 900 Kč

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít