Zarážky Jiřího Vaška

23. srpna 2010, 02:00 -
23. srpna 2010, 02:00

Fuksa proti proudu

Ministr zemědělství Ivan Fuksa se vyjádřil proti stavbě velkých přehrad jako ochraně před povodněmi. Ministr preferuje výstavbu menších polderů podél řek. Ty jsou levnější a na rozdíl od přehrad nenarážejí na překážky, jako je odpor obyvatel.

Ministr zemědělství zřejmě bude brzy poctěn návštěvou příslušných lobbistů, kteří mu jeho velmi rozumný plán nestavět přehrady rozmluví. Tolik plánovaného betonu přeci nemůže přijít vniveč!

Najděte Paroubkovi zaměstnání

Jiří Paroubek v Otázkách Václava Moravce uvedl, že jeho život řadového poslance je nudný. Plánuje napsat hned několik knih. Paroubek přiznal, že se nudí, protože byl zvyklý pracovat 16 hodin denně, a nyní je většinou se svou ženou na chatě u Prahy nebo na dovolené.

Že je život řadového poslance až tak nudný, že může být pořád na dovolené nebo na chatě a psát knihy, jsem netušil. Při představě, že se podobně jako Paroubek nudí dalších 150 poslanců, kteří nejsou premiéry, předsedy nebo něčím podobným, se mi otvírá nůž v kapse. Co takhle vymyslet seznam úkolů pro Paroubka, aby se nenudil?

OdSTRčení a zase přiSTRčení

Z vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) vystoupil na protest proti krokům nově jmenovaného ředitele Daniela Hermana historik Vilém Přečan. Herman povolal zpět několik lidí, kteří byli předchozím vedením odvoláni, neboť byli spjati s předminulým vedením Pavla Žáčka.

Způsob vedení ÚSTRu zdá se mi poněkud nešťastným. Jeden ředitel odvolá spolupracovníky bývalého ředitele, další je zase přivolá a tak pořád dokola. Neměla nová volba sloužit k uklidnění poměrů? Má údajně vědecký ústav, v němž se vedou politické boje, smysl?

Koncentrační tábor a spalovna Malešice

Pražský radní Jiří Janeček (ODS) prosadil do plánu boje s bezdomovectvím vytvoření tábora, který nazval „bezdomoveckou oázou“. Má vzniknout u malešické spalovny a sloužit k tomu, aby zde „lidé bez domova mohli žít podle svého stylu života“. Bezdomovce by do tábora měly vozit mikrobusy.

Radní Janeček si zjevně vzal příklad z nacistické Třetí říše. Koncentrační tábory měly také údajně sloužit k tomu, aby tam Židé a jiný „lidský odpad“ mohli žít podle svého stylu života a neobtěžovali počestné Němce. A jako jsou na kraji Prahy Malešice, je na kraji Mnichova poetická víska Dachau. A transporty vlakem mají nahradit moderní mikrobusy.

Lidská práva pro heterosexuální gentlemany

Jmenování kontroverzního Romana Jocha poradcem předsedy vlády pro lidská práva vyvolalo protesty veřejnosti. Proti jeho jmenování minulý týden protestovala asi stovka lidí. Roman Joch veřejně obhajuje mučení, odmítá rovnost mezi muži a ženami nebo legalitu homosexuality a vyzývá k nahrazení demokracie autoritativní pravicovou vládou „gentlemanů“.

Po ministru životního prostředí dýchajícím za průmysl další „cimrmanovské“ jmenování naší nové politické elity. Je to jako pověřit ředitele tabákové firmy kampaní za boj proti kouření.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla…
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Technologie
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Shigeru Kumekawa: nová Bravia A1 je nabitá tou nejlepší technologií, říká prezident Sony Europe (rozhovor)
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít