Zarážky Jiřího Vaška

23. srpna 2010, 02:00 -
23. srpna 2010, 02:00

Fuksa proti proudu

Ministr zemědělství Ivan Fuksa se vyjádřil proti stavbě velkých přehrad jako ochraně před povodněmi. Ministr preferuje výstavbu menších polderů podél řek. Ty jsou levnější a na rozdíl od přehrad nenarážejí na překážky, jako je odpor obyvatel.

Ministr zemědělství zřejmě bude brzy poctěn návštěvou příslušných lobbistů, kteří mu jeho velmi rozumný plán nestavět přehrady rozmluví. Tolik plánovaného betonu přeci nemůže přijít vniveč!

Najděte Paroubkovi zaměstnání

Jiří Paroubek v Otázkách Václava Moravce uvedl, že jeho život řadového poslance je nudný. Plánuje napsat hned několik knih. Paroubek přiznal, že se nudí, protože byl zvyklý pracovat 16 hodin denně, a nyní je většinou se svou ženou na chatě u Prahy nebo na dovolené.

Že je život řadového poslance až tak nudný, že může být pořád na dovolené nebo na chatě a psát knihy, jsem netušil. Při představě, že se podobně jako Paroubek nudí dalších 150 poslanců, kteří nejsou premiéry, předsedy nebo něčím podobným, se mi otvírá nůž v kapse. Co takhle vymyslet seznam úkolů pro Paroubka, aby se nenudil?

OdSTRčení a zase přiSTRčení

Z vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) vystoupil na protest proti krokům nově jmenovaného ředitele Daniela Hermana historik Vilém Přečan. Herman povolal zpět několik lidí, kteří byli předchozím vedením odvoláni, neboť byli spjati s předminulým vedením Pavla Žáčka.

Způsob vedení ÚSTRu zdá se mi poněkud nešťastným. Jeden ředitel odvolá spolupracovníky bývalého ředitele, další je zase přivolá a tak pořád dokola. Neměla nová volba sloužit k uklidnění poměrů? Má údajně vědecký ústav, v němž se vedou politické boje, smysl?

Koncentrační tábor a spalovna Malešice

Pražský radní Jiří Janeček (ODS) prosadil do plánu boje s bezdomovectvím vytvoření tábora, který nazval „bezdomoveckou oázou“. Má vzniknout u malešické spalovny a sloužit k tomu, aby zde „lidé bez domova mohli žít podle svého stylu života“. Bezdomovce by do tábora měly vozit mikrobusy.

Radní Janeček si zjevně vzal příklad z nacistické Třetí říše. Koncentrační tábory měly také údajně sloužit k tomu, aby tam Židé a jiný „lidský odpad“ mohli žít podle svého stylu života a neobtěžovali počestné Němce. A jako jsou na kraji Prahy Malešice, je na kraji Mnichova poetická víska Dachau. A transporty vlakem mají nahradit moderní mikrobusy.

Lidská práva pro heterosexuální gentlemany

Jmenování kontroverzního Romana Jocha poradcem předsedy vlády pro lidská práva vyvolalo protesty veřejnosti. Proti jeho jmenování minulý týden protestovala asi stovka lidí. Roman Joch veřejně obhajuje mučení, odmítá rovnost mezi muži a ženami nebo legalitu homosexuality a vyzývá k nahrazení demokracie autoritativní pravicovou vládou „gentlemanů“.

Po ministru životního prostředí dýchajícím za průmysl další „cimrmanovské“ jmenování naší nové politické elity. Je to jako pověřit ředitele tabákové firmy kampaní za boj proti kouření.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít