Zarážky Jiřího Vaška

02. srpna 2010, 02:00 -
02. srpna 2010, 02:00

Kultura na MŽP

Ministr životního prostředí vydal interní nařízení, jímž zakázal svým zaměstnancům nosit do práce jiné oblečení než uzavřenou společenskou obuv, dlouhé kalhoty, košili a kravatu. U žen je pak vyžadována minimálně společenská obuv, sukně přiměřené délky či kalhoty a halenka. „Nelze používat sandály, sportovní či domácí obuv, šortky, trička, oděv deklarující příslušnost k určitému hnutí či kultuře apod.,“ uvedl.

Pan ministr dýchající pro průmysl normalizaci ministerstva nedotáhl. Zapomněl zakázat chodit do práce s batůžkem. Tento odporný levicový artefakt si obzvláště oblíbili různí alarmističtí environmentalisté, jimiž je Ministerstvo životního prostředí prolezlé. Taky bych si dal pozor na ministerskou kantýnu. Je jistě plná různých ideologicky zatížených jídel, jako jsou levicové saláty nebo bursíkovské biopotraviny.

Pechova epopej

Diskutovaný převoz Slovanské epopeje ze zámku v Moravském Krumlově byl zastaven rozhodnutím Městského úřadu v Moravském Krumlově. Ten na základě podání Muchových potomků nařídil nechat dílo na svém místě do vyřešení sporu o vlastnictví díla. Podle Muchových potomků nebyly splněny podmínky darovací smlouvy o výstavbě vlastní důstojné budovy pro celý cyklus.

Zřejmě ještě nějaký čas bude probíhat právní bitva o to, zda darovací smlouva je platná a účinná a o podobné právní slovíčkaření. To, jaké bylo Muchovo přání a že na něj odjakživa Praha kašlala a kašle, ví každý. Ale malíř je mrtvý a je před volbami… Myslím, že se pražští radní nejvíc bojí toho, že by na budovu mohla být vypsána architektonická soutěž a někdo by mohl zase navrhnout nějaký ten chrchel.

Katedrála trhu

Správa Pražského hradu znovu zavádí vstupné do katedrály svatého Víta.

Po Hradě se vůbec courá příliš mnoho lidí, kteří jej zdarma očumují a zbytečně se u toho zdržují. Mělo by se zavést vstupné do celého Hradu. Tržní principy jsou neúprosné a Hrad je opravdu, ale opravdu to nejlepší místo pro jejich exemplární uplatnění. Zdravotní pojišťovny štěstí Politici vládní koalice se shodují na tom, že léčbu úrazů zaviněných vlastním přičiněním by si měl pacient platit sám. Zdravotní pojišťovny by také měly vymáhat náklady na vinících zranění jiných. To je geniální nápad, jak se zcela zbavit veškerých nákladů ve zdravotnictví, když se dovede do důsledku. Jak je dobře známo, veškeré dění má nějakou příčinu, a ta je vždy buď na naší straně, nebo na straně někoho jiného. Už se těším, až pojišťovna bude zkoumat, kdo že to na mě prsknul ten bacil angíny, aby mi zaplatil penicilín.

Raději větší než malá

Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas žádá vládu, aby změnila rozhodnutí ve věci stavby přehrady v Nových Heřmínovech na Opavsku. Namísto schválené menší přehrady se má stavět dříve uvažovaná varianta větší. Ta má být levnější, ale zřejmě by znamenala větší část Nových Heřmínov zatopit. Návrh podporuje i ministr životního prostředí Pavel Drobil.

Přehrady jsou něco jako velká silná auta. Podobnými výmysly si bohatí a mocní lidé léčí své komplexy, Sigmund Freud by pak zřejmě prohlásil cosi o velikosti jejich pohlaví. Přehrada v Heřmínovech se tak má stát náhražkovou chloubou hejtmana Palase. Politicky se prodává skvěle, betonová lobby také září štěstím. Jen nevím, co se bude dít, až z oblohy opět spadne tolik vody, že by přehradu naplnila dvacetkrát.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít