Zarážky Jiřího Vaška

16. srpna 2010, 02:00 -
16. srpna 2010, 02:00

Sedm pražských statečných

ODS zveřejnila jména volebních lídrů pro komunální volby. Vedle radních “matadorů“ Rudolfa Blažka a Pavla Klegy jsou nováčky na kandidátce hudebník Jan Kalousek, hokejista Petr Bříza a lékař Bohuslav Svoboda. Dalšími lídry jsou předseda pražské ODS Boris Šťastný a starosta Prahy 12 Petr Hána. Praha je rozdělena do sedmi volebních obvodů, což prosadili zastupitelé za ODS.

Mělo by se tomu začít říkat kandidátka Paroubkova typu. Podobnost s „akcí Brožová, Šlégr“ není náhodná. Spolu s rozdělením na sedm obvodů (ODS se v Praze může snadno „propadnout“ mezi malé strany) a s konkurencí TOP 09 to vypadá, jako by ODS plánovala politickou sebevraždu.

Díky, Češi

Turisté směřující do USA zaplatí za registraci do Elektronického systému cestovní autorizace (ESTA), která je nutná pro povolení vstupu do země, 14 dolarů.

Kdy už si Češi přiznají, že tohle není bezvízový styk? Vždyť kvůli naší snaze obejít EU a vyjednat si s Američany bezvízový styk bilaterálně zavedly Spojené státy vízový styk všem Evropanům a vízum, byť „jen“ elektronické, potřebují i ti, kdo ho předtím nepotřebovali. To jsme to Evropě osladili!

Letecká přeprava invalidů

I přes sliby o okamžitém ukončení proplácení letecké dopravy poslanců na lince Praha - Ostrava si několik poslanců zamluvilo letenky. Jedním z nich byl komunistický poslanec Miroslav Opálka, jenž zdůvodňoval použití letadla svým invalidním důchodem.

Protože létání mezi Prahou a Ostravou nemá žádné racionální opodstatnění (4 hodiny včetně cesty z/na letiště, Pendolino jede 3 hodiny 4 minuty a stojí 6x méně) a let malým hlučným strojem také není, proti vlaku, dvakrát pohodlný, jsou jen dvě možnosti. Buď je poslanec Opálka tak hloupý, že si to neumí spočítat nebo trpí nějakým druhem leteckého fetišismu. Když může, tak prostě musí.

Feťákům ani korunu

Mladá fronta Dnes přinesla zprávu o neustále se snižující podpoře protidrogové prevence ze strany státu. Zatímco ještě v roce 1999 protidrogová centra prostřednictvím Úřadu vlády dostala 150 milionů korun, letos to bude už jen 82 milionů. Odborníci se obávají nárůstu kriminality a nemocnosti mezi uživateli drog.

Drahé šetření. Stát nakonec za léčbu narkomanů a řešení jejich kriminality zaplatí mnohem více, než ušetřil. Proč se při realizaci úspor řídíme jen účetnickou logikou má dáti dal a nesledujeme alespoň střednědobý efekt? Asi to je tím, že máme volby většinou každé dva roky a voličům je třeba skládat účty. Povodeň Kalousek Vláda ústy ministra financí Miroslava Kalouska navrhla snížení odečitatelné položky z daně z příjmu plošně o sto korun. Zdůvodnila to potřebou financovat povodňové škody. Později ovšem vyšlo najevo, že návrh na plošné zvýšení daně z příjmu byl na ministerstvu financí vypracován již dříve. Tentýž Kalousek, který kdysi snížením daní uvrhl státní rozpočet do schodku, nyní daně zvyšuje, i když sliboval, že nebude a ještě používá povodně jako lacinou zástěrku. To není ani chytré, férové a už vůbec ne TOP.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít