Zarážky Jiřího Vaška

16. srpna 2010, 02:00 -
16. srpna 2010, 02:00

Sedm pražských statečných

ODS zveřejnila jména volebních lídrů pro komunální volby. Vedle radních “matadorů“ Rudolfa Blažka a Pavla Klegy jsou nováčky na kandidátce hudebník Jan Kalousek, hokejista Petr Bříza a lékař Bohuslav Svoboda. Dalšími lídry jsou předseda pražské ODS Boris Šťastný a starosta Prahy 12 Petr Hána. Praha je rozdělena do sedmi volebních obvodů, což prosadili zastupitelé za ODS.

Mělo by se tomu začít říkat kandidátka Paroubkova typu. Podobnost s „akcí Brožová, Šlégr“ není náhodná. Spolu s rozdělením na sedm obvodů (ODS se v Praze může snadno „propadnout“ mezi malé strany) a s konkurencí TOP 09 to vypadá, jako by ODS plánovala politickou sebevraždu.

Díky, Češi

Turisté směřující do USA zaplatí za registraci do Elektronického systému cestovní autorizace (ESTA), která je nutná pro povolení vstupu do země, 14 dolarů.

Kdy už si Češi přiznají, že tohle není bezvízový styk? Vždyť kvůli naší snaze obejít EU a vyjednat si s Američany bezvízový styk bilaterálně zavedly Spojené státy vízový styk všem Evropanům a vízum, byť „jen“ elektronické, potřebují i ti, kdo ho předtím nepotřebovali. To jsme to Evropě osladili!

Letecká přeprava invalidů

I přes sliby o okamžitém ukončení proplácení letecké dopravy poslanců na lince Praha - Ostrava si několik poslanců zamluvilo letenky. Jedním z nich byl komunistický poslanec Miroslav Opálka, jenž zdůvodňoval použití letadla svým invalidním důchodem.

Protože létání mezi Prahou a Ostravou nemá žádné racionální opodstatnění (4 hodiny včetně cesty z/na letiště, Pendolino jede 3 hodiny 4 minuty a stojí 6x méně) a let malým hlučným strojem také není, proti vlaku, dvakrát pohodlný, jsou jen dvě možnosti. Buď je poslanec Opálka tak hloupý, že si to neumí spočítat nebo trpí nějakým druhem leteckého fetišismu. Když může, tak prostě musí.

Feťákům ani korunu

Mladá fronta Dnes přinesla zprávu o neustále se snižující podpoře protidrogové prevence ze strany státu. Zatímco ještě v roce 1999 protidrogová centra prostřednictvím Úřadu vlády dostala 150 milionů korun, letos to bude už jen 82 milionů. Odborníci se obávají nárůstu kriminality a nemocnosti mezi uživateli drog.

Drahé šetření. Stát nakonec za léčbu narkomanů a řešení jejich kriminality zaplatí mnohem více, než ušetřil. Proč se při realizaci úspor řídíme jen účetnickou logikou má dáti dal a nesledujeme alespoň střednědobý efekt? Asi to je tím, že máme volby většinou každé dva roky a voličům je třeba skládat účty. Povodeň Kalousek Vláda ústy ministra financí Miroslava Kalouska navrhla snížení odečitatelné položky z daně z příjmu plošně o sto korun. Zdůvodnila to potřebou financovat povodňové škody. Později ovšem vyšlo najevo, že návrh na plošné zvýšení daně z příjmu byl na ministerstvu financí vypracován již dříve. Tentýž Kalousek, který kdysi snížením daní uvrhl státní rozpočet do schodku, nyní daně zvyšuje, i když sliboval, že nebude a ještě používá povodně jako lacinou zástěrku. To není ani chytré, férové a už vůbec ne TOP.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít