Započtení přestávky do pracovní doby

26. května 2008, 00:00 - Petr Kučera
26. května 2008, 00:00

Některým našim zaměstnancům se nelíbí, že zákonnou přestávku na oběd (půl hodiny) nezahrnujeme do pracovní doby.

Podle jejich názoru se má půlhodinová přestávka odečíst ze zákonem stanovené osmihodinové pracovní doby, ne k ní přičítat. Kdo má pravdu?

Pravdu máte vy. Zákoník práce hovoří o „čisté“ pracovní době v rozsahu osmi hodin, nezapočítává do ní dobu přestávek. Pro případ nejasností to zákoník stanoví i jednoznačně v § 88 odst.4: Poskytnuté přestávky v práci na jídlo a oddech se nezapočítávají do pracovní doby.

**Jan Beneš právník

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít