Zaměstnavatelé platí nižší pojistné, kolik ušetří?

14. září 2009, 12:08 - Petr Gola, <a href="http://www.finance.cz">Finance.cz</a>
14. září 2009, 12:08

Od srpna platí v Česku zaměstnavatelé za své zaměstnance nižší pojistné. Účelem je zvýšení konkurenceschopnosti českých firem a snížení jejich nákladů. Jak vysokou úsporu do konce roku 2010 zaměstnavatelé získali?

Autor: Profit

Slevy na sociálním pojištění jsou zavedeny zákonem č. 221/2009 Sb., jedná se o dočasné opatření platné do konce příštího roku. Poprvé bude sleva zaměstnavateli uplatněna za měsíc srpen (tj. v období od 1. září do 21. září) a naposledy za měsíc prosinec roku 2010. Slevu na pojistném nelze ze zákona uplatnit zpětně. Vypočítanou slevu si zaměstnavatel odečte od sociálního pojištění, které má odvádět místně příslušné Okresní správě sociálního zabezpečení. Je samozřejmě potřeba použít předepsaný tiskopis.

Snížení sociálního pojištění domácím firmám samozřejmě pomůže. Navíc tuto finanční úlevu pocítí ihned, protože sociální pojištění firmy za své zaměstnance musí odvádět každý měsíc. Nejvyšší úsporu toto dočasné snížení sociálního pojištění přináší u zaměstnanců s nižší mzdou. V praxi tak budou náklady zaměstnavatele u těchto pracovních pozic nižší a míra nezaměstnanosti těchto pracovníků by se měla zastavit. Náklady na zaměstnance probíráme i v článku Kolik stojí evropské zaměstnavatele hodina práce?

Podmínky pro uplatnění slevy Pro uplatnění slevy na sociálním pojištění je potřeba splnit několik zákonných podmínek. Sleva náleží jenom u těch zaměstnanců, jejichž zaměstnání trvalo celý kalendářní měsíc. Dále sleva nenáleží u zaměstnanců, jejichž zaměstnání nemá trvat déle než 3 měsíce (např. smlouva na dobu určitou či dohodu o pracovní činnosti). Dále sleva nenáleží od kalendářního měsíce, ve kterém byla zaměstnanci doručena výpověď nebo byla uzavřena dohoda u ukončení pracovního poměru. Sleva činí 3,3 % Náklady zaměstnavatelů nejvíce klesnou především u nižších mezd. Naproti tomu u nadprůměrných mezd k žádné úspoře nedojde. Snížení totiž činí 3,3 % rozdílu mezi 1,15násobkem průměrné mzdy a vyměřovacím základem zaměstnance. Průměrná mzda pro rok 2009 dle nařízení vlády činí částku 23 555 Kč, rozhodná částka pro uplatnění slevy tak činí 27 100 Kč po zaokrouhlení. Výpočet slevy na pojistném při hrubé mzdě 12 tisíc (27 100 Kč – 12 000 Kč) x 0,033 = 499 Kč Tabulka: Jak vysoká je sleva u jednotlivých mezd?

Výše hrubé mzdy (v Kč)Sleva na pojistném (v Kč)
8 000631
10 000565
14 000433
18 000301
22 000169
25 00070

Vypočtená sleva se zaokrouhluje na celé koruny nahoru.

Sociální pojištění je v Česku vysoké

Česko patří mezi země s nejvyšší sazbou sociálního pojištění na světě. Od ledna letošního roku sice došlo ke snížení sociálního pojištění v souhrnu o 2,5 %, přesto je pořád vyšší než v ostatních vyspělých zemích světa.

Více na Finance.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít