Založení firmy v Turecku

16. srpna 2004, 00:00 - SOŇA GULLOVÁ, VŠE Praha,JANA HÁJKOVÁ, ZUZANA VLČKOVÁ
16. srpna 2004, 00:00

Zahraniční subjekty mohou v Turecku založit akciovou společnost nebo společnost s ručením omezeným. Akciovou společnost může založit minimálně pět podílníků, a to jak fyzických, tak právnických osob. Minimální základní kapitál je stanoven na pět miliard tureckých liber.

Společnost s ručením omezeným může být založena dvěma až padesáti partnery, a to jak fyzickými, tak právnickými osobami. Minimální základní kapitál je stanoven na 500 milionů tureckých liber a každý podíl na 50 tisíc USD. Nově založená společnost zahraničním subjektem musí mít formu společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti. Minimální výše podílu zahraničního partnera činí 50 tisíc USD. Zahraniční subjekty musí nejprve zažádat o povolení. Soukromé a právnické osoby ze zahraničí žádají o povolení u Ředitelství pro zahraniční investice u Státní finanční správy v Ankaře. Právnické osoby předkládají potvrzení o podnikatelské činnosti, výroční zprávu za minulý účetní rok a v případě otevření pobočky osvědčení připravené mateřskou firmou pro osobu zodpovědnou za pobočku. Fyzické osoby předkládají kopii pasu a detailní životopis. Všichni zájemci o podnikání pak předkládají potvrzení, že osoba má k dispozici dostatek kapitálu, návrh společenské smlouvy nového podniku nebo potvrzené prohlášení o delegovaných funkcích pobočky a vyplněný formulář, který je v souladu s komuniké zveřejněným v Obchodním věstníku 4/4 1995. Po obdržení povolení od Ředitelství pro zahraniční investice musí zahraniční osoba převést požadovanou finanční částku odpovídající podílu. Zboží a služby zahrnuté do podílu musí být přezkoumány. Zakladatelé společnosti musí dále zažádat o povolení u Ministerstva obchodu a průmyslu a předložit potvrzení od Ředitelství pro zahraniční investice, voucher potvrzující transfer kapitálu, šest ověřených kopií společenské smlouvy a další formuláře podle tureckého Obchodního zákoníku. Zápis do rejstříku a přihlášení u místního finančního úřadu jsou povinné.

KONTAKTY: Turecká komorová unie Ataturk Bulvari 149 Bakaliklar-Ankara tel: +90-312-417 77 00/9, web: http://www.tobb.org.tr Asociace na koordinaci zahraničního investování**

Koza Is Merkezi B blok K. 1

Barboros Murbasan Sok.

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od…
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít