Založení firmy v Turecku

16. srpna 2004, 00:00 - SOŇA GULLOVÁ, VŠE Praha,JANA HÁJKOVÁ, ZUZANA VLČKOVÁ
16. srpna 2004, 00:00

Zahraniční subjekty mohou v Turecku založit akciovou společnost nebo společnost s ručením omezeným. Akciovou společnost může založit minimálně pět podílníků, a to jak fyzických, tak právnických osob. Minimální základní kapitál je stanoven na pět miliard tureckých liber.

Společnost s ručením omezeným může být založena dvěma až padesáti partnery, a to jak fyzickými, tak právnickými osobami. Minimální základní kapitál je stanoven na 500 milionů tureckých liber a každý podíl na 50 tisíc USD. Nově založená společnost zahraničním subjektem musí mít formu společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti. Minimální výše podílu zahraničního partnera činí 50 tisíc USD. Zahraniční subjekty musí nejprve zažádat o povolení. Soukromé a právnické osoby ze zahraničí žádají o povolení u Ředitelství pro zahraniční investice u Státní finanční správy v Ankaře. Právnické osoby předkládají potvrzení o podnikatelské činnosti, výroční zprávu za minulý účetní rok a v případě otevření pobočky osvědčení připravené mateřskou firmou pro osobu zodpovědnou za pobočku. Fyzické osoby předkládají kopii pasu a detailní životopis. Všichni zájemci o podnikání pak předkládají potvrzení, že osoba má k dispozici dostatek kapitálu, návrh společenské smlouvy nového podniku nebo potvrzené prohlášení o delegovaných funkcích pobočky a vyplněný formulář, který je v souladu s komuniké zveřejněným v Obchodním věstníku 4/4 1995. Po obdržení povolení od Ředitelství pro zahraniční investice musí zahraniční osoba převést požadovanou finanční částku odpovídající podílu. Zboží a služby zahrnuté do podílu musí být přezkoumány. Zakladatelé společnosti musí dále zažádat o povolení u Ministerstva obchodu a průmyslu a předložit potvrzení od Ředitelství pro zahraniční investice, voucher potvrzující transfer kapitálu, šest ověřených kopií společenské smlouvy a další formuláře podle tureckého Obchodního zákoníku. Zápis do rejstříku a přihlášení u místního finančního úřadu jsou povinné.

KONTAKTY: Turecká komorová unie Ataturk Bulvari 149 Bakaliklar-Ankara tel: +90-312-417 77 00/9, web: http://www.tobb.org.tr Asociace na koordinaci zahraničního investování**

Koza Is Merkezi B blok K. 1

Barboros Murbasan Sok.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Takhle bude vypadat retro ThinkPad. Lenovo jej nabídne k 25. výročí
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít