Žaloba na Telecom neuspěla

19. července 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
19. července 2004, 00:00

KONKURENCE OPERÁTORŮ Těžká konkurence na poli telefonních operátorů dohání firmy k žalobám na dominantního hráče a k úvahám o arbitrážním řízení. Soudních sporů a žádostí na předběžná opatření proti Českému Telecomu přibývá.

**KONKURENCE OPERÁTORŮ

Těžká konkurence na poli telefonních operátorů dohání firmy k žalobám na dominantního hráče a k úvahám o arbitrážním řízení.

Soudních sporů a žádostí na předběžná opatření proti Českému Telecomu přibývá. Novou lavinu v poslední době zahájil alternativní operátor Tele2 úvahami o arbitrážním řízení proti České republice, důvodem měla být nedostatečná ochrana investic. České úřady podle Tele2 nedokázaly zabránit Českému Telecomu ve vázání poplatků za volání s měsíčním pronájmem telefonní linky. Firma tvrdí, že je tento typ nabídky nezákonný a podle evropských soutěžních úřadů omezuje přístup spotřebitelů k levnějšímu volání. Pro začátek se Tele2 obrátilo na Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) snávrhem na vydání předběžného opatření zakazujícího Telecomu spojovat ve svých službách volné minuty s poplatky za připojení k veřejné telekomunikační síti a nabízet tyto „cenové balíčky“ za ceny nižší než je cena za jednotlivé služby tvořící balíček. ÚOHS ve věci zatím nijak nerozhodl. Rozhodnutí už ale padlo ve věci jiného předběžného rozhodnutí, o které požádal Aliatel. Alternativní operátor podal žalobu na Český Telecom pro nekalou soutěž. Aliatelu vadila reklamní kampaň, v níž Telecom srovnává své služby s nabídkami alternativních operátorů. Telecom jednak rozeslal zákazníkům Aliatelu letáky se srovnáním a později začal inzerovat v novinách. Služby jsou však podle Aliatelu odlišné a zákazník je tak úmyslně uváděn v omyl. Reklamní leták porovnává cenový program pro přímé připojení u programů Českého Telecomu a cenový program pro nepřímé připojení u programů Business Call Smart společnosti Aliatel. Podle mluvčího Telecomu Vladana Crhy je srovnávací kampaň v pořádku. „Reklamní kampaň je fakticky zcela správná a popisuje naprosto reálnou situaci,“ řekl. Soud zamítl pro formální nedostatky. Marketingový ředitel Aliatelu Pavel Štajner oznámil, že firma žalobu rozšíří a zároveň se obrátí na antimonopolní úřad. Cílem žaloby je zákaz letákové akce, stažení inzerce v novinách a veřejná omluva.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel uvádí první disk s 64vrstvou NAND, SSD 545s. Slibuje vysoký výkon i ve velké zátěži
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít