Zakladatelka dámského klubu: Navazujeme na prvorepublikovou tradici

19. března 2009, 03:53 - Jiří Louthan
19. března 2009, 03:53

Již deset let funguje dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club, který sdružuje 450 žen výjimečných v různých oborech kulturně-ekonomického prostředí. Zeptali jsme se zakladatelky a pořadatelky klubu paní Heleny Kohoutové na fungování a vize klubu.

Jaké jsou hlavní myšlenky vašeho dámského klubu?

Těmito večery se snažíme navazovat na osvědčenou tradici dámských klubů z období první republiky. První setkání klubu proběhlo v dubnu 1999. Od té doby pořádáme setkání v pravidelných intervalech. Našimi hosty jsou především ženy výjimečné svými zkušenostmi v mnoha různých oborech, směrech, životní úrovni apod.

Vytváříme příjemnou atmosféru, ve které má žena možnost si popovídat, pobavit se a zároveň získat mnoho nových obchodních kontaktů, blíže poznat i některé osobnosti dnešní doby. Zároveň se při těchto večerech setkává mnoho podnikatelských subjektů, které vedou k dalším možnostem spolupráce. Ženy jsou dle evropských průzkumů z cca 60 % nositelkami všech obchodních rozhodnutí nejenom v profesionálním, ale i v soukromém životě.

Jaký je váš letošní cíl?

Opět bychom rády udržely myšlenku ženské solidarity, spolupráce, vzájemné inspirace a stále aktuální téma, kterým je navazování na tradice prvorepublikových dámských klubů. Jak již bylo řečeno, letošní rok je velice symbolický, neboť oslavíme desáté výročí naší činnosti a připít na naše narozeniny může více než 450 žen.

Reflektujete také nějak na současnou ekonomickou situaci u nás i ve světě?

Samozřejmě. Proto jsme naše březnové klubové setkání nazvali „Co vše můžeme považovat za investici?“ Pod pojmem investice si každý z nás představí něco jiného. Někteří považují za výhodné investovat do koupě něčeho cenného, jiní naopak raději investují do vzdělání, osobního rozvoje, zdraví a umění.

Co jste členkám klubu připravili na letošní první setkání?

Večer se uskutečnil v prostorách kláštera minoritů sv. Jakuba. Čestným hostem večera byla známá moderátorka a lektorka společnosti MG Consulting, paní Jolana Voldánová. Příjemné povídání o její novinářské kariéře, rodičovství a zálibách zakončila ukázka tréninku etikety společenského chování a profesního stylu. Za pomocí modelů renomované návrhářky Ivany Jedlička se tak dámy dozvěděly, jaké je vhodné oblečení na pracovní schůzku, jaká barva není vhodná na obchodní jednání apod.

Dalšími hosty byla ředitelka MG Consulting paní Martina Jandečková, zástupci Dámského investičního klubu České spořitelny, Auto Hase – autorizovaný Volvo dealer, specialista na marketingový výzkum Incoma Research a Lázně Piešťany. Zajímavé příspěvky hodnotily, jak se ženy rozhodují při investicích a co je ovlivňuje, čím je přístup žen k investování odlišný ve srovnání s muži, kam v dnešní době investovat, rozdíly mezi utrácením a investováním. Hosté nejen obdivovali nové modely Volvo XC60, ale také se hovořilo o novele zákona o odpočtu DPH a jaký by mohla mít dopad investování v této oblasti.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít