Zajímavé novinky

15. září 2003, 00:00 - Karel Nový, auta@profit.cz
15. září 2003, 00:00

ŠKODA ROOMSTER. Koncept, který se nikdy vyrábět nebude, předvede na českém území Škodovka až na podzim. V roce 2006, až nastoupí nová Fabia, současný nejprodávanější model na českém trhu, lze tušit vůz s odvážnější linií, než byl v rámci koncernu ten dosavadní.

U Roomsteru stojí za povšimnutí i znak továrny: je větší, dostal ostřejší kontury a pozbyl výrazného obkroužení.

VW GOLF PÁTÉ GENERACE. Jedna z hlavních událostí Frankfurtu. Nový model je ze všech stran přepečlivě zaoblený, žádný prolis nebo kontura tento dojem nikde nezvýrazňuje. Přední světlomety jsou podle platného světového trendu pod čirou optikou a stěrače už jsou konstruovány bez napínacích ramen. Interiér nabízí pocit prostoru, ale také jakési prostoty.

OPEL ASTRA. Nová Astra odhalila odvážně se zvedající příď a osobitou zakulacenou záď. Boky budí robustnější dojem a pro oko výrazné jsou i dokulata zvýrazněné podběhy. Zadní dvojice koncových světel není proti očekávání čirá, na rozdíl od předních světlometů. Klasické kulaté přístroje i plochý středový panel zůstaly v konzervativním duchu.

AUDI Le MANS. Dvoumístný supersportovní automobil s olbřímí přídí lákal pohledy i čočky kamer na výstavě spolehlivě. Odvážné byly i přední světlomety, které oživovalo sedmnáct miniprojektorů na každé straně. Hodně silovým dojmem působily i sací otvory po stranách a ostrý prolis přede dveřmi. Nekonvenčnost podtrhoval volant zaříznutý ve spodní části.

BENTLEY. Symbol luxusu představil na poměrně malém prostoru celkem tři inovace. Ačkoliv nemá tak zcela jít o „řidičské“ limuzíny, zatraktivnění většiny prvků řízení je patrné u všech.

RENAULT BE BOP. Koncept malého ale prostorného městského vozu budil zájem ale i sympatie. Zvnějšku působí jako mobilní mýdlová bublina, ale čtyři pohodlná místa za výrazným prosklením prozrazují snahu konstruktérů navrhnout pohodlný a bezpečný vůz.

MAZDA 3. Mezi futuristickými pokusy a supersportovními modely „na líbení“ držela střední Mazda pozici automobilu se skutečným příslibem praktičnosti. Příď má v liniích totožnou s Mazdou 6. Podobný je i „V“ prolis na krytu motoru. Uvnitř je Mazda 3 konvenčnější - zvýrazněné jsou jen palubní přístroje. Mazda ve Frankfurtu odvážně vedle pětidveřové varianty rovnou představila i sedan.

FORD STREETKA HARDTOP. Oblíbený model Streetka už pomalu ve variantách začal stíhat Smart. Vedle roadstera a kabrioletu je k dispozici i malebný hardtop s pevnou střechou.

MERCEDES SLR Mc LAREN. Velká premiéra vize sportovního vozu proběhla u Mercedesu. Vévodí mu dlouhá příď a šípovitě vyostřená mřížka chladiče. Dvojice dveří se křídlovitě otevírá vzhůru a dravost propůjčují automobilu žábry za předními koly a na konci krytu motoru.

FOTO: VW * FOTO: O PEL * FOTO: ŠKODA (3X) * FOTO: BENTLEY * FOTO: AUDI * FOTO: MAZDAOTO: RENAULT * FOTO: FORD * FOTO: MERCEDES

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít