Zájem o komfortní službu roste

28. června 2004, 00:00 - (jn)
28. června 2004, 00:00

ODBYTOVÝ LEASING Co je to odbytový leasing? Služba, která má klientům přinést větší komfort než klasické produkty. Umožňuje totiž vyřešit financování investice přímo u dodavatele.

ODBYTOVÝ LEASING

Co je to odbytový leasing? Služba, která má klientům přinést větší komfort než klasické produkty. Umožňuje totiž vyřešit financování investice přímo u dodavatele.

O odbytovém leasingu jsme hovořili s Alenou Gronychovou , vedoucí oddělení odbytového leasingu společnosti CAC Leasing.

Jakého zboží se odbytový leasing týká?

Jde především o různé stroje a samostatně funkční zařízení. Paleta komodit, na něž se dá použít odbytový leasing, je velmi široká. Nejčastěji se jedná o stavební a manipulační techniku, jako jsou vysokozdvižné vozíky, ale tímto způsobem financujeme také kopírky, fotolaby, obráběcí stroje nebo zemědělskou techniku. Celkový výčet by byl velmi dlouhý.

Říkáte, že leasing můžeme sjednat u dodavatelů. Kteří to jsou? Opět se jedná o desítky firem, které nabízejí stovky produktů. Spolupracujeme zejména s renomovanými značkami, a to jak tuzemskými, tak i zahraničními. Jejich okruh se neustále rozšiřuje, děje se tak i na základě potřeb našich klientů. Našimi partnery jsou fyzické a právnické osoby, které se ve své podnikatelské činnosti zaměřují na výrobu, prodej nebo dovoz zboží v pořizovací hodnotě od 200 tisíc do 5 milionů korun. Tito dodavatelé od nás dostanou software, na jehož základě mohou klientovi na místě vytvořit leasingovou kalkulaci, případně smluvní dokumenty. Podpisem přímo u dodavatele se klientovi významně šetří čas. Za jak dlouho je žádost vyřízena? Tento produkt je právě přizpůsoben tomu, aby vyřízení žádosti bylo co nejpružnější. Obecně platí, že naši obchodníci poskytnou stanovisko k žádosti nejpozději do dvou dnů od chvíle, kdy obdrží podklady klienta. Nabízíte i pojištění, nebo si je musí klient zařídit sám?

Naším cílem je nabízet komplexní služby. Pojištění sjednáváme prostřednictvím naší dceřiné společnosti Allrisk-CAC, pojišťovací makléřské společnosti. Ta spolupracuje s renomovanými tuzemskými pojišťovnami. Ze své nabídky nabídne klientovi ten pojistný produkt, který je pro něj nejvhodnější.

Co přináší odbytový leasing dodavatelům?

Je to především nárůst odbytu a budování vztahu se zákazníky. Jejich klient se dostane snadno a rychle k nabídce financování. CAC leasing nabídne způsob financování, který je nejvhodnější pro určitou komoditu, jeho délku, zůstatkovou hodnotu na konci leasingu a podobně. Pro aktivně spolupracující partnery navíc nabízíme motivační programy, společné marketingové akce, například na veletrzích, nebo možnost nulového navýšení. Z ohlasů našich partnerů víme, že spolupráce s námi prohlubuje věrnost zákazníků k jejich značce a podporuje větší odbyt.

Jaký způsob financování je nabízen v rámci odbytového leasingu?

Ten je po dohodě s partnery přizpůsoben komoditě, kterou prodávají. Může se jednat o finanční a operativní leasing. V úzké spolupráci s dodavateli lze využívat zpětný leasing. Délka leasingu se může pohybovat od 36 do 60 měsíců, přičemž u finančního leasingu lze tuto dobu zkrátit až na jeden rok. Možný je samozřejmě i splátkový prodej, který nabízíme na dobu 12 až 36 měsíců.

Co potřebuje klient pro to, aby bylo financování co nejrychleji posouzeno? Snažili jsme se celý postup maximálně zjednodušit. K uzavření leasingové smlouvy je zapotřebí živnostenský list, případně výpis z obchodního rejstříku, pak osvědčení o registraci a u firem, které podnikají kratší dobu než 2 roky, případně podnikatelský záměr. K tomu je nutné přiložit kopie daňových přiznání včetně příloh za uplynulé dva roky. Žádáme také o předložení aktuálních výsledků hospodaření. Z těchto dokladů lze vyčíst například možnosti výše splátek a podobně. Velkou výhodou je podle mne skutečnost, že tyto doklady stačí předat dodavateli, klient s nimi nemusí na naši pobočku. Kde se může dodavatel informovat o možnostech spolupráce? CAC Leasing má devět poboček a osm kanceláří po celé České republice. Všude tam lze získat potřebné informace a dojednat případnou spolupráci. O odbytovém leasingu je slyšet teprve v poslední době. Jde tedy o novinku? Je pravdou, že o tento produkt roste zájem zejména v posledních třech letech, ale první dvě smlouvy tohoto typu jsme uzavřeli již v roce 1992 a je potřeba říci, že stále fungují. Obecně lze říci, že dodavatelé od okamžiku, kdy objevili výhody odbytového leasingu, od něj neodcházejí. Díky zkušenostem a tradici jsme vytvořili takový produkt, který prakticky nemá v tuzemsku konkurenci. Je v zahraničí odbytový leasing rozšířený?

**Ano, využívá se. V Evropské unii sice existuje pod jiným názvem, ale vesměs se jedná o zavedené kooperace s dodavateli strojů. Mnoho zkušeností jsme získali i od naší mateřské společnosti.

NEJVĚTŠÍ TUZEMSKÉ LEASINGOVÉ SPOLEČNOSTI*

ČSOB Leasing 13,6

CAC Leasing 13,3

ŠkoFIN 12,5

Franfinance Czech Republic 6,0

VB Leasing CZ 5,9

Immorent ČR 5,6

DaimlerChrysler Services Bohemia 5,1

GE Capital Leasing 5,1

ČP Leasing 5,0

CCB Finance 4,9

Leasing České spořitelny 4,2

Český leasing 3,3

S Morava Leasing 2,4

Raiffeisen-Leasing 2,3

LeasePlan ČR 2,2

* Podle objemu nově leasovaných věcí v mld. Kč v roce 2003

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít