Zahrada rajských potěšení

22. září 2003, 00:00 - ŠÁRKA KOLOUŠKOVÁ, styl@profit.cz
22. září 2003, 00:00

RAJČE, MALÁ KOULE Z JIŽNÍ AMERIKY, DRUHOVĚ SE ŘADICÍ K BRAMBOŘE, S CHUTÍ SLADKOU, ŽE BY SE DALO POCHYBOVAT, ZDA JE TO ZELENINA. TAHLE CHARAKTERISTIKA ZNÍ EXOTICKY, ALE DNES ASI TĚŽKO NAJDETE ČLOVĚKA, KTERÝ NEOCHUTNAL RAJSKÉ JABLKO A MNOZÍ JEJ KONZUMUJÍ DENNĚ.

Od čerstvých salátů až po Bloody Mary

RAJČE, MALÁ KOULE Z JIŽNÍ AMERIKY, DRUHOVĚ SE ŘADICÍ K BRAMBOŘE, S CHUTÍ SLADKOU, ŽE BY SE DALO POCHYBOVAT, ZDA JE TO ZELENINA. TAHLE CHARAKTERISTIKA ZNÍ EXOTICKY, ALE DNES ASI TĚŽKO NAJDETE ČLOVĚKA, KTERÝ NEOCHUTNAL RAJSKÉ JABLKO A MNOZÍ JEJ KONZUMUJÍ DENNĚ.

Rajčata jsou součástí jídelníčků snad ve všech zemích, ale na jihu, kde se převážně pěstují, hrají prim. Podávají se čerstvá i tepelně upravená, především v podobě různých omáček.

VŠECHNY DRUHY A VELIKOSTI

Není však rajče jako rajče. Nejrozšířenější jsou kulatá rajčata. Mají poměrně malý podíl plodové dužiny a jejich chuť je mírně nakyslá. Hodí se do salátů a na oblohu. K dostání jsou celoročně a jejich cena nikdy nebývá příliš vysoká. O něco dražší bývají rajčata velkoplodá. Mají polokulovitý tvar a někdy žebra. Jsou neobyčejně pevná, tudíž se dobře krájí. Jsou vhodná k plnění a zapékání. Na pultech supermarketů běžně najdete třešňová rajčata. Mají vysoký obsah cukru a kyselin, delší trvanlivost a používají se hlavně ke zdobení. Ze středozemí se dováží dřeňová a oválná rajčata. Dřeňová, jak už název napovídá, se používají do protlaků a omáček, protože mají mnoho dužiny s vysokým obsahem pektinu. Oválná rajčata mají intenzivní aroma, dají se sušit, nakládat a výborné jsou i do omáček. Nejvíce chuti ze všech druhů mají venkovní rajčata. Pěstují se na Kanárských ostrovech při stálých teplotách okolo 23 stupňů a slunce jim dodává na chuti i barvě. Zajímavostí jsou pak zelená rajčata, ta se nakládají do octa a připravuje se z nich chutney.

OD MEXIKA PO ČÍNU

Rajčata jsou základem řady mexických omáček (salsa), často ve spojení s koriandrem, česnekem a chilli papričkami, jako v typické omáčce taco. Také v italské kuchyni jsou rozšířeny různé omáčky. Používají se na těstoviny, pizzy, ale i k masu. Jako koření se používá bazalka a oregáno. Smaží se s cibulí, česnekem a dává se do nich vyvařit trocha vína. Rajčata se musí oloupat a zbavit jader, což je trochu zdlouhavá práce. Pokud k ní nemáte trpělivost, můžete koupit oloupaná rajčata v konzervě, a to jak celá, tak krájená. V Čechách se používá do omáček rajský protlak, který je ovšem dochucován, a proto se nehodí do italských receptů. Italský protlak jsou vlastně jen vařená propasírovaná rajčata. Největší slávu rajčatům přináší kečup. Tato pochutina pochází z Číny, kde se používal jako lák, do kterého se nakládaly ryby. Do Evropy ho počátkem 18. století přivezli kupci vracející se z Orientu. Velmi oblíbená je také rajská šťáva. Pije se čistá nebo ochucená. Nejznámější je Bloody Mary.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black…
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Technologie
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Honor 9 je v Česku. Přetahuje se s OnePlus 5, kdo toho za 13 tisíc nabídne víc
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít