Zabezpečení i pro malé firmy

16. října 2006, 00:00 - JIŘÍ NĚMEČEK
16. října 2006, 00:00

INVEX Softwaroví vývojáři se letos začali více zaměřovat na řešení pro malé a střední firmy. Své produkty také minulý týden představili na brněnském veletrhu Invex-Digitex. „Výkonný informační systém zjednodušuje pracovní procesy, snižuje náklady a zvyšuje operativnost,“ vysvětluje trend generální ředitel SAP Martin Bednár.

INVEX Letošní Invex se zaměřil na menší podniky, antivirovou ochranu a problematiku digitálního vysílání. Spotřební elektronika a zábava se definitivně přesunuly pod souběžně probíhající veletrh Digitex.

Softwaroví vývojáři se letos začali více zaměřovat na řešení pro malé a střední firmy. Své produkty také minulý týden představili na brněnském veletrhu Invex-Digitex. „Výkonný informační systém zjednodušuje pracovní procesy, snižuje náklady a zvyšuje operativnost,“ vysvětluje trend generální ředitel SAP Martin Bednár. Dodává, že je potřeba i menší firmy přesvědčit o tom, že produkty jsou nejen funkční, ale i cenově dostupné.

BEZPEČNÝ A BEZPEČNĚJŠÍ

Přestože se řada zejména menších podniků stále obává objednat si programy „na míru“, všeobecný zájem je stále o antivirovou ochranu. Z domácích vývojářů v této oblasti vyčnívá brněnská společnost Grisoft s antivirovým programem AVG. Ten dnes chrání více než 40 milionů počítačů po celém světě a firma očekává, že letos pokoří v tržbách magickou hranici jedné miliardy korun.

Pomoci by měla i aktualizovaná verze bezpečnostního balíčku AVG 7.5. Kromě modernizovaného antivirového programu a programu na ochranu počítače od útoků zvenčí (firewall) jsou nově jeho součástí také programy na filtrování nevyžádané pošty a odstraňování špionážního softwaru.

NOTEBOOKY STÁLE V KURZU

Vedle softwarových novinek poukázal veletrh i na změnu v oblasti hardware. Firmy začínají oceňovat počítačovou mobilitu a je to znát na prodej notebooků. Ten by měl letos podle analytické firmy IDC poprvé převýšit prodej klasických stolních počítačů. Loni stoupl prodej notebooků v Česku o pětinu a dvojciferný růst čekají analytici i letos. Největšími hráči na trhu jsou Acer, HP a Dell.

Ani další firmy nehodlají v boji o zákazníka zůstat pozadu. Společnost Sony chce letos v Česku zvýšit prodej notebooků Vaio na více než dvojnásobek z loňských 3000 na zhruba 7500, říká ředitel prodeje Zdeněk Harník.

Nejistotu u výrobců příslušné techniky i u provozovatelů vzbuzuje poslední vývoj v oblasti digitálního vysílání (viz. Profit č. 41). Přechod z analogu nyní blokují soudní spory o digitální licence.

PRO VÝPIS NA POŠTU

S uspokojením přijali návštěvníci Invexu ujištění České pošty, že bude od ledna na 75 pobočkách vydávat výpisy z katastru nemovitostí. Později přibudou i výpisy z obchodního rejstříku. Služba by se postupně měla rozšiřovat i na další z 3400 pošt, které nyní firma provozuje. „Výpisy budou moci lidé použít při dalším jednání s úřady,“ uvedla mluvčí pošty Dita Václavíková.

Vedle České pošty by výpisy z registrů měly vydávat i obecní úřady přibližně 1300 pověřených obcí. Pošta chce později vydávat i další výpisy z registrů, mimo jiné z registru trestů, živnostenského podnikání či ověření bezdlužnosti. Nově by lidé na poštách prostřednictvím elektronického formuláře mohli i oznamovat přestupky a sledovat, jak příslušný úřad stížnost vyřizuje.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje…
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Nové BMW M5 s pohonem xDrive prozrazeno. Oficiálně se představí brzy
Technologie
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít