Zabezpečení i pro malé firmy

16. října 2006, 00:00 - JIŘÍ NĚMEČEK
16. října 2006, 00:00

INVEX Softwaroví vývojáři se letos začali více zaměřovat na řešení pro malé a střední firmy. Své produkty také minulý týden představili na brněnském veletrhu Invex-Digitex. „Výkonný informační systém zjednodušuje pracovní procesy, snižuje náklady a zvyšuje operativnost,“ vysvětluje trend generální ředitel SAP Martin Bednár.

INVEX Letošní Invex se zaměřil na menší podniky, antivirovou ochranu a problematiku digitálního vysílání. Spotřební elektronika a zábava se definitivně přesunuly pod souběžně probíhající veletrh Digitex.

Softwaroví vývojáři se letos začali více zaměřovat na řešení pro malé a střední firmy. Své produkty také minulý týden představili na brněnském veletrhu Invex-Digitex. „Výkonný informační systém zjednodušuje pracovní procesy, snižuje náklady a zvyšuje operativnost,“ vysvětluje trend generální ředitel SAP Martin Bednár. Dodává, že je potřeba i menší firmy přesvědčit o tom, že produkty jsou nejen funkční, ale i cenově dostupné.

BEZPEČNÝ A BEZPEČNĚJŠÍ

Přestože se řada zejména menších podniků stále obává objednat si programy „na míru“, všeobecný zájem je stále o antivirovou ochranu. Z domácích vývojářů v této oblasti vyčnívá brněnská společnost Grisoft s antivirovým programem AVG. Ten dnes chrání více než 40 milionů počítačů po celém světě a firma očekává, že letos pokoří v tržbách magickou hranici jedné miliardy korun.

Pomoci by měla i aktualizovaná verze bezpečnostního balíčku AVG 7.5. Kromě modernizovaného antivirového programu a programu na ochranu počítače od útoků zvenčí (firewall) jsou nově jeho součástí také programy na filtrování nevyžádané pošty a odstraňování špionážního softwaru.

NOTEBOOKY STÁLE V KURZU

Vedle softwarových novinek poukázal veletrh i na změnu v oblasti hardware. Firmy začínají oceňovat počítačovou mobilitu a je to znát na prodej notebooků. Ten by měl letos podle analytické firmy IDC poprvé převýšit prodej klasických stolních počítačů. Loni stoupl prodej notebooků v Česku o pětinu a dvojciferný růst čekají analytici i letos. Největšími hráči na trhu jsou Acer, HP a Dell.

Ani další firmy nehodlají v boji o zákazníka zůstat pozadu. Společnost Sony chce letos v Česku zvýšit prodej notebooků Vaio na více než dvojnásobek z loňských 3000 na zhruba 7500, říká ředitel prodeje Zdeněk Harník.

Nejistotu u výrobců příslušné techniky i u provozovatelů vzbuzuje poslední vývoj v oblasti digitálního vysílání (viz. Profit č. 41). Přechod z analogu nyní blokují soudní spory o digitální licence.

PRO VÝPIS NA POŠTU

S uspokojením přijali návštěvníci Invexu ujištění České pošty, že bude od ledna na 75 pobočkách vydávat výpisy z katastru nemovitostí. Později přibudou i výpisy z obchodního rejstříku. Služba by se postupně měla rozšiřovat i na další z 3400 pošt, které nyní firma provozuje. „Výpisy budou moci lidé použít při dalším jednání s úřady,“ uvedla mluvčí pošty Dita Václavíková.

Vedle České pošty by výpisy z registrů měly vydávat i obecní úřady přibližně 1300 pověřených obcí. Pošta chce později vydávat i další výpisy z registrů, mimo jiné z registru trestů, živnostenského podnikání či ověření bezdlužnosti. Nově by lidé na poštách prostřednictvím elektronického formuláře mohli i oznamovat přestupky a sledovat, jak příslušný úřad stížnost vyřizuje.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle…
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
Technologie
Malování zastřeleno nebude. Microsoft ho „uklidí“ do Windows Storu
Intel nový ovladač pro SoC Cloverview nevydá. Jak to bude s podporou Windows 10?
Vodní chlazení pro M.2 SSD. PCIe karty Alphacool chladí pasivem nebo vodním blokem
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít