Za co Vás mohou vyhodit?

29. prosince 2009, 12:53 - Jana Š., <a href="http://www.ladyzone.cz">Ladyzone.cz</a>
29. prosince 2009, 12:53

A teď trochu méně vánoční, ale za to aktuální téma...Ekonomická krize, restrukturalizace v téměř všech podnicích a firmách a s ní souvisící propouštění. To jsou v současnosti témata rozhovorů u mnoha rodinných večeří.

Autor: Microsoft

Propuštění jako takovému se stoprocentně ubránit nemůžete, můžete však přispět k tomu, aby „šance“, že se bude týkat právě Vás, byla co nejmenší.

Přinášíme Vám souhrn pěti nejčastějších problémových oblastí, které mohou vést k Vašemu vyhazovu. Pokud se budete řídit níže uvedenými radami, můžete pravděpodobnost vyhazovu snížit na minimum.

1. Pozdní příchody

Přicházíte-li do práce pět minut po začátku pracovní doby a čtvrt hodiny před jejím koncem máte již nasazenou hučku i rukavice, jste ideálním aspirantem na ukončení pracovního poměru. Pokud se šéf bude rozhodovat, s kým z Vaší kanceláře (firmy, redakce…) se rozloučí, ideálním adeptem bude právě ten, na němž je vidět, že svou práci nebere příliš vážně. I pokud ji tak opravdu neberete, alespoň se tak tvařte. A pokud jsou pozdní příchody i Vaší Achillovou patou, nařiďte si hned zítra budík o čtvrt hodiny dříve.

2. Půlka pracovní doby na Facebooku, druhá na obědě

I přesto, že do práce přijdete včas, nemáte vyhráno. Pokud první půl hodinu snídáte, další řešíte s kolegyní svou vášnivou noc, načež se připojíte na Facebook, a po hodinovém „chatu“ s kamarádkou vyrážíte na oběd, vězte, že jste čítankovým aspirantem na vyhazov. Nikde samozřejmě není psáno, že si během pracovní doby nemůžete vyřídit ani jeden soukromý telefonát či e-mail, pokud však soukromá „agenda“ nad tou pracovní převažuje, měli byste se nad sebou zamyslet.

3. „Je to tady hrůza“, „Mě to tady tak nebaví“, „Tohle nezvládnu“..

Patříte-li do skupiny tzv. chronických stěžovatelů, a svou nespokojenost neváháte projevovat nejen v soukromí, ale i ve firemní restauraci či na chodbě při čekání na schůzku u šéfa, můžete si být jistá, že pokud se ten bude rozhodovat, komu řekne v nejbližší době „na shledanou“, budete to právě Vy. I když Vás to v práci samozřejmě čas od času štve, nechte si láteření pro sebe či problémy probírejte s přítelem nebo kamarádem v soukromí.

4. „Šedomyšství“

Můžete pracovat od nevidím do nevidím, odvést nejlepší výkon z celé firmy, ale pokud se nedokážete dobře „prodat“, vůbec nemáte vyhráno.

Více na Ladyzone.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít