Za 50 tisíc dostanete desetkrát víc

16. května 2005, 00:00 - (dr)
16. května 2005, 00:00

PODPORA DODAVATELŮ Levné poradenství a možnost dostat se k zajímavým kontraktům - to jsou hlavní výhody projektu podpory českých dodavatelů, který nabízí agentura CzechInvest. Vyzkoušela si ho již stovka malých a středních firem.

**PODPORA DODAVATELŮ

Levné poradenství a možnost dostat se k zajímavým kontraktům - to jsou hlavní výhody projektu podpory českých dodavatelů, který nabízí agentura CzechInvest. Vyzkoušela si ho již stovka malých a středních firem.

Podniky, které se chtějí zapojit do projektu podpory českých dodavatelů, zaplatí za celou dobu jeho trvání 50 tisíc korun. Za tento poplatek přitom získají nejméně desetkrát více. „Zájemci však nedostanou přímou finanční podporu ve formě peněz, ale získají konzultace a služby, za které by jinak zaplatili alespoň 500 tisíc korun,“ uvedla mluvčí agentury CzechInvest Jana Víšková.

Právě tato agentura zahájila v roce 2001 pilotní fázi projektu. Zúčastnilo se jí téměř sto malých a středních podniků. „Tyto firmy za dobu trvání pilotní fáze uzavřely dodavatelské kontrakty za více než miliardu korun. Zjistili jsme, že jejich tržby vzrostly meziročně asi o deset procent,“ řekl generální ředitel CzechInvestu Radomil Novák.

Právě nyní se do projektu mohou zapojit další malé a střední tuzemské podniky. Podpora je určena pro firmy z oblasti zpracovatelského průmyslu - hlavně z oborů výroby automobilových a leteckých komponentů, přesného strojírenství, elektrotechniky či zpracování kovů a plastů. Zájemci se mohou hlásit během května na adresu suppliers@czechinvest.org.

Program rozvoje dodavatelů bude stejně jako v pilotní fázi rozdělen do dvou částí. V první se identifikují silné a slabé stránky firmy. Druhá část pak představuje už konkrétní pomoc v podobě přidělení experta na problematiku, se kterou podnik potřebuje nejvíce pomoci. Součástí konzultací je také detailní audit týkající se například tvorby strategie, řízení lidských zdrojů, vztahů se zákazníky, řízení výrobních procesů, financí a podobně.

Pilotní fáze programu byla financována ze dvou zdrojů. Polovina pocházela z fondu Phare, zbytek ze státního rozpočtu. Během čtyř let bylo vyčerpáno celkem sedm milionů eur. Na nyní připravovanou další fázi už půjdou peníze jen ze státního rozpočtu, kde je na tento účel k dispozici 25 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi…
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od Mercedesu AMG
Technologie
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Honor 9 je v Česku. Přetahuje se s OnePlus 5, kdo toho za 13 tisíc nabídne víc
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Další velký útok ransomwaru zasáhl nezáplatované počítače. Nejvíce je postižena Ukrajina
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít