Za 50 tisíc dostanete desetkrát víc

16. května 2005, 00:00 - (dr)
16. května 2005, 00:00

PODPORA DODAVATELŮ Levné poradenství a možnost dostat se k zajímavým kontraktům - to jsou hlavní výhody projektu podpory českých dodavatelů, který nabízí agentura CzechInvest. Vyzkoušela si ho již stovka malých a středních firem.

**PODPORA DODAVATELŮ

Levné poradenství a možnost dostat se k zajímavým kontraktům - to jsou hlavní výhody projektu podpory českých dodavatelů, který nabízí agentura CzechInvest. Vyzkoušela si ho již stovka malých a středních firem.

Podniky, které se chtějí zapojit do projektu podpory českých dodavatelů, zaplatí za celou dobu jeho trvání 50 tisíc korun. Za tento poplatek přitom získají nejméně desetkrát více. „Zájemci však nedostanou přímou finanční podporu ve formě peněz, ale získají konzultace a služby, za které by jinak zaplatili alespoň 500 tisíc korun,“ uvedla mluvčí agentury CzechInvest Jana Víšková.

Právě tato agentura zahájila v roce 2001 pilotní fázi projektu. Zúčastnilo se jí téměř sto malých a středních podniků. „Tyto firmy za dobu trvání pilotní fáze uzavřely dodavatelské kontrakty za více než miliardu korun. Zjistili jsme, že jejich tržby vzrostly meziročně asi o deset procent,“ řekl generální ředitel CzechInvestu Radomil Novák.

Právě nyní se do projektu mohou zapojit další malé a střední tuzemské podniky. Podpora je určena pro firmy z oblasti zpracovatelského průmyslu - hlavně z oborů výroby automobilových a leteckých komponentů, přesného strojírenství, elektrotechniky či zpracování kovů a plastů. Zájemci se mohou hlásit během května na adresu suppliers@czechinvest.org.

Program rozvoje dodavatelů bude stejně jako v pilotní fázi rozdělen do dvou částí. V první se identifikují silné a slabé stránky firmy. Druhá část pak představuje už konkrétní pomoc v podobě přidělení experta na problematiku, se kterou podnik potřebuje nejvíce pomoci. Součástí konzultací je také detailní audit týkající se například tvorby strategie, řízení lidských zdrojů, vztahů se zákazníky, řízení výrobních procesů, financí a podobně.

Pilotní fáze programu byla financována ze dvou zdrojů. Polovina pocházela z fondu Phare, zbytek ze státního rozpočtu. Během čtyř let bylo vyčerpáno celkem sedm milionů eur. Na nyní připravovanou další fázi už půjdou peníze jen ze státního rozpočtu, kde je na tento účel k dispozici 25 milionů korun.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít