Z vína nejen víno pochází

24. února 2003, 00:00 - foto archiv
24. února 2003, 00:00

aneb co takhle něco tvrdšíhoVínovice, brandy, koňaky, armaňaky, ratafie, grappy ...a ještě mnohé další názvy označují nápoje, pro jejichž výrobu je zdrojem vinná réva. Víno je v podstatě ryze přírodním produktem. Může vzniknout i samovolně - stačí, aby zralé hrozny popraskaly a jejich šťáva zkvasila.

aneb co takhle něco tvrdšího

Vínovice, brandy, koňaky, armaňaky, ratafie, grappy …a ještě mnohé další názvy označují nápoje, pro jejichž výrobu je zdrojem vinná réva.

Víno je v podstatě ryze přírodním produktem. Může vzniknout i samovolně - stačí, aby zralé hrozny popraskaly a jejich šťáva zkvasila. Tak asi také bylo pro člověka kdysi objeveno.

Není destilát jako destilát

Destilace vinného moštu se ale v přírodě odehrát nemůže. Je čistě lidským, rafinovaným vynálezem, který - podobně jako řada jiných - nám na jedné straně přinesl potěšení a na straně druhé pootevřel jednu z pekelných bran. Princip výroby koncentrovaného alkoholu touto formou byl znám již v dávných dobách. Velmi přesvědčivě o tom vypovídají nástěnné malby v egyptských chrámech, datované zhruba do období 3000 let před naším letopočtem. Záznamy o výrobě destilátů máme od různých kultur celého světa. T u pravou „evropskou“ tradici ovšem založili Maurové a přístroj na pálení lihu dodnes nese své původní arabské jméno - alambik. Destiláty neboli pálenky vznikají „pálením“ výchozí tekutiny nad ohněm. T a se odpařuje a ochlazené páry pak opět zkapalňují. Na jakosti výchozí suroviny a způsobu destilace velmi záleží chemické složení a kvalita výsledné lihoviny. T a může mít na jedné straně třeba podobu padesátiletého armaňaku, na straně druhé straně charakter slavné „lavórovice“. Účinky na lidské zdraví jsou tomu úměrné. Pálit lze nejen mošt z vinné révy, ale cokoli, co obsahuje dostatečné množství cukrů. K nejoblíbenějším surovinám pro výrobu destilátů patří cukrová třtina (pravé rumy), švestky (slivovice), jablka (calvados) a všechny další možné druhy ovoce, z nichž potom vznikají třešňovice, hruškovice, meruňkovice… Ale ani tady se vynalézavost lidstva nezastavila. Zjištění, že cukry lze získat pomocí enzymů také ze škrobů, umožnilo použít k pálení lihu obilovin a dalších produktů. Tak spatřila světlo světa whisky a další slavné nápoje. U nás jsou základním zdrojem pro výrobu lihovin brambory a cukerná melasa. T o, pravda, příliš ušlechtile nezní a často bohužel v praxi ani ušlechtile nechutná. Takže raději rychle zpět k vinné révě.

Historie koňaku

Pojďme nahlédnout do výroby jednoho z nejznámějších destilovaných nápojů vůbec - francouzského koňaku. Jeho historie se začala psát ve 14. století v dobách anglicko- -francouzské války. Odbyt vína tehdy pochopitelně vázl, a tak vinaři z okolí městečka Cognac začali zpracovávat nadbytečné zásoby vína destilací. Víno samo pochází z bílých odrůd této oblasti, která přímo sousedí s vinicemi slavného Bordeaux. K jeho kvalitě má však opravdu velmi daleko. Koňak se destiluje ve speciálním přístroji nadvakrát. T o znamená, že z vína se destilací získá lihovina, která má přibližně 30 % alkoholu. T a se destiluje znovu, aby výsledek byl co možná nejčistější. Přitom se ještě odděluje tzv. „předek“ a „ocas“ a dále se zpracovává jen „jádro“, tedy prostřední část alkoholu, která je nejkvalitnější. V tuto chvíli by koňak ale poznal skutečně jen málokdo. Je to totiž čirá, bezbarvá tekutina, která svoji charakteristickou barvu získá až dalším zráním v dubových sudech. V nich zraje koňak řadu desítek let. Koňak je ze všech „vinných“ destilátů zástupcem nejslavnějším, ale v posledním desetiletí prožívá jedno z nejhorších období své existence. Jeho prodej stále klesá, sklady se plní a řada zdejších firem musela ukončila činnost. Chuťové preference odběratelů se změnily, v oblasti lihovin dominují trhu americké a irské druhy whisky spolu s tequilou a dalšími módními nápoji. Ale především nastal posun ke konzumaci zdravějších nápojů. Protože i ty nejčistější a nejdokonalejší destiláty jsou z hlediska lidského zdraví přeci jen potěšením riskantním. Na rozdíl od vína, které si i v lékařských kruzích získává stále větší respekt.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít