Z vína nejen víno pochází

24. února 2003, 00:00 - foto archiv
24. února 2003, 00:00

aneb co takhle něco tvrdšíhoVínovice, brandy, koňaky, armaňaky, ratafie, grappy ...a ještě mnohé další názvy označují nápoje, pro jejichž výrobu je zdrojem vinná réva. Víno je v podstatě ryze přírodním produktem. Může vzniknout i samovolně - stačí, aby zralé hrozny popraskaly a jejich šťáva zkvasila.

aneb co takhle něco tvrdšího

Vínovice, brandy, koňaky, armaňaky, ratafie, grappy …a ještě mnohé další názvy označují nápoje, pro jejichž výrobu je zdrojem vinná réva.

Víno je v podstatě ryze přírodním produktem. Může vzniknout i samovolně - stačí, aby zralé hrozny popraskaly a jejich šťáva zkvasila. Tak asi také bylo pro člověka kdysi objeveno.

Není destilát jako destilát

Destilace vinného moštu se ale v přírodě odehrát nemůže. Je čistě lidským, rafinovaným vynálezem, který - podobně jako řada jiných - nám na jedné straně přinesl potěšení a na straně druhé pootevřel jednu z pekelných bran. Princip výroby koncentrovaného alkoholu touto formou byl znám již v dávných dobách. Velmi přesvědčivě o tom vypovídají nástěnné malby v egyptských chrámech, datované zhruba do období 3000 let před naším letopočtem. Záznamy o výrobě destilátů máme od různých kultur celého světa. T u pravou „evropskou“ tradici ovšem založili Maurové a přístroj na pálení lihu dodnes nese své původní arabské jméno - alambik. Destiláty neboli pálenky vznikají „pálením“ výchozí tekutiny nad ohněm. T a se odpařuje a ochlazené páry pak opět zkapalňují. Na jakosti výchozí suroviny a způsobu destilace velmi záleží chemické složení a kvalita výsledné lihoviny. T a může mít na jedné straně třeba podobu padesátiletého armaňaku, na straně druhé straně charakter slavné „lavórovice“. Účinky na lidské zdraví jsou tomu úměrné. Pálit lze nejen mošt z vinné révy, ale cokoli, co obsahuje dostatečné množství cukrů. K nejoblíbenějším surovinám pro výrobu destilátů patří cukrová třtina (pravé rumy), švestky (slivovice), jablka (calvados) a všechny další možné druhy ovoce, z nichž potom vznikají třešňovice, hruškovice, meruňkovice… Ale ani tady se vynalézavost lidstva nezastavila. Zjištění, že cukry lze získat pomocí enzymů také ze škrobů, umožnilo použít k pálení lihu obilovin a dalších produktů. Tak spatřila světlo světa whisky a další slavné nápoje. U nás jsou základním zdrojem pro výrobu lihovin brambory a cukerná melasa. T o, pravda, příliš ušlechtile nezní a často bohužel v praxi ani ušlechtile nechutná. Takže raději rychle zpět k vinné révě.

Historie koňaku

Pojďme nahlédnout do výroby jednoho z nejznámějších destilovaných nápojů vůbec - francouzského koňaku. Jeho historie se začala psát ve 14. století v dobách anglicko- -francouzské války. Odbyt vína tehdy pochopitelně vázl, a tak vinaři z okolí městečka Cognac začali zpracovávat nadbytečné zásoby vína destilací. Víno samo pochází z bílých odrůd této oblasti, která přímo sousedí s vinicemi slavného Bordeaux. K jeho kvalitě má však opravdu velmi daleko. Koňak se destiluje ve speciálním přístroji nadvakrát. T o znamená, že z vína se destilací získá lihovina, která má přibližně 30 % alkoholu. T a se destiluje znovu, aby výsledek byl co možná nejčistější. Přitom se ještě odděluje tzv. „předek“ a „ocas“ a dále se zpracovává jen „jádro“, tedy prostřední část alkoholu, která je nejkvalitnější. V tuto chvíli by koňak ale poznal skutečně jen málokdo. Je to totiž čirá, bezbarvá tekutina, která svoji charakteristickou barvu získá až dalším zráním v dubových sudech. V nich zraje koňak řadu desítek let. Koňak je ze všech „vinných“ destilátů zástupcem nejslavnějším, ale v posledním desetiletí prožívá jedno z nejhorších období své existence. Jeho prodej stále klesá, sklady se plní a řada zdejších firem musela ukončila činnost. Chuťové preference odběratelů se změnily, v oblasti lihovin dominují trhu americké a irské druhy whisky spolu s tequilou a dalšími módními nápoji. Ale především nastal posun ke konzumaci zdravějších nápojů. Protože i ty nejčistější a nejdokonalejší destiláty jsou z hlediska lidského zdraví přeci jen potěšením riskantním. Na rozdíl od vína, které si i v lékařských kruzích získává stále větší respekt.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže…
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít