Z počítače snadno do televize

29. března 2005, 00:00 - (rd)
29. března 2005, 00:00

VYZKOUŠELI JSME Počítače už sice často přehrávají filmy, fotografie nebo hudbu, více lidí se však k monitoru většinou nevejde. Řešením je snadný přenos signálu z počítače do běžné televize. Počítač se stává multimediálním centrem domácnosti - jsou v něm uschovány rodinné fotografie nebo rovnou videa z dovolené, nejrůznější hudební alba i celé filmy.

VYZKOUŠELI JSME

Počítače už sice často přehrávají filmy, fotografie nebo hudbu, více lidí se však k monitoru většinou nevejde. Řešením je snadný přenos signálu z počítače do běžné televize.

Počítač se stává multimediálním centrem domácnosti - jsou v něm uschovány rodinné fotografie nebo rovnou videa z dovolené, nejrůznější hudební alba i celé filmy. Prostředí kolem počítače však zpravidla nedovoluje více lidem zasednout kolem monitoru a společně se dívat.

Nejlepší je proto přenést obsah do televize, která je pro hromadnou zábavu uzpůsobena lépe. Jenže málokomu se chce natahovat dlouhé kabely přes celý byt a pak si složitě pohrávat s nastavováním, aby vše fungovalo. Existují totiž už přístroje, které to zvládnou automaticky.

Profit měl možnost vyzkoušet Wireless Media Player D-Link DSM-320. Jde o zařízení podobné stolnímu DVD přehrávači, ovšem s tím rozdílem, že se do něj nestrkají žádné nosiče, ale data k němu proudí bezdrátově pomocí wi-fi(případně i prostřednictvím ethernetového kabelu).

Zařízení se připojí k televizoru a současně k počítači. Na počítači je třeba mít nainstalovaný program, který je součástí dodávky celého zařízení. Po instalaci DSM-320 pak stačí už jen pomocí dálkového ovládání připravit přehrávač k práci. Nastavování probíhá přímo v menu na obrazovce televizoru a je velmi jednoduché. Po připojení přehrávače s počítačem už uživateli stačí si jen v menu vybrat, co chce provést.

Můžete si vybrat z nabídky hudba, fotky, video nebo on-line média. Nejzajímavější možnosti nabízí složky video a fotografie - jejich prostřednictvím si pak přímo na televizní obrazovce můžete spouštět data uložená na počítači. Zařízení podporuje řadu formátů od MP3, přes DVD až po DivX (s tím souborem se nejčastěji setkáte u filmů s vyšší kvalitou uložených na CD). Dokonce si můžete pouštět i soubory stahované přímo z internetu, například internetové rádio nebo televizi.

Dobrý dojem z přístroje poněkud kazí jeho cena, která o pětistovku překročila osm tisíc korun. Samotný DVD přehrávač se přitom dá sehnat už i za tisícovku. Výhodou D-Linku je tak především bezdrátové připojení a podpora více multimediálních formátů.

Foto popis| Oproti DVD pfiehrávači je D-Link výrazně dražší.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít