Z počítače snadno do televize

29. března 2005, 00:00 - (rd)
29. března 2005, 00:00

VYZKOUŠELI JSME Počítače už sice často přehrávají filmy, fotografie nebo hudbu, více lidí se však k monitoru většinou nevejde. Řešením je snadný přenos signálu z počítače do běžné televize. Počítač se stává multimediálním centrem domácnosti - jsou v něm uschovány rodinné fotografie nebo rovnou videa z dovolené, nejrůznější hudební alba i celé filmy.

VYZKOUŠELI JSME

Počítače už sice často přehrávají filmy, fotografie nebo hudbu, více lidí se však k monitoru většinou nevejde. Řešením je snadný přenos signálu z počítače do běžné televize.

Počítač se stává multimediálním centrem domácnosti - jsou v něm uschovány rodinné fotografie nebo rovnou videa z dovolené, nejrůznější hudební alba i celé filmy. Prostředí kolem počítače však zpravidla nedovoluje více lidem zasednout kolem monitoru a společně se dívat.

Nejlepší je proto přenést obsah do televize, která je pro hromadnou zábavu uzpůsobena lépe. Jenže málokomu se chce natahovat dlouhé kabely přes celý byt a pak si složitě pohrávat s nastavováním, aby vše fungovalo. Existují totiž už přístroje, které to zvládnou automaticky.

Profit měl možnost vyzkoušet Wireless Media Player D-Link DSM-320. Jde o zařízení podobné stolnímu DVD přehrávači, ovšem s tím rozdílem, že se do něj nestrkají žádné nosiče, ale data k němu proudí bezdrátově pomocí wi-fi(případně i prostřednictvím ethernetového kabelu).

Zařízení se připojí k televizoru a současně k počítači. Na počítači je třeba mít nainstalovaný program, který je součástí dodávky celého zařízení. Po instalaci DSM-320 pak stačí už jen pomocí dálkového ovládání připravit přehrávač k práci. Nastavování probíhá přímo v menu na obrazovce televizoru a je velmi jednoduché. Po připojení přehrávače s počítačem už uživateli stačí si jen v menu vybrat, co chce provést.

Můžete si vybrat z nabídky hudba, fotky, video nebo on-line média. Nejzajímavější možnosti nabízí složky video a fotografie - jejich prostřednictvím si pak přímo na televizní obrazovce můžete spouštět data uložená na počítači. Zařízení podporuje řadu formátů od MP3, přes DVD až po DivX (s tím souborem se nejčastěji setkáte u filmů s vyšší kvalitou uložených na CD). Dokonce si můžete pouštět i soubory stahované přímo z internetu, například internetové rádio nebo televizi.

Dobrý dojem z přístroje poněkud kazí jeho cena, která o pětistovku překročila osm tisíc korun. Samotný DVD přehrávač se přitom dá sehnat už i za tisícovku. Výhodou D-Linku je tak především bezdrátové připojení a podpora více multimediálních formátů.

Foto popis| Oproti DVD pfiehrávači je D-Link výrazně dražší.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu…
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár dílů z Dacie
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín, ne na elektřinu
Technologie
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Českem se šíří další vlna phishingu. Podvodný e-mail se vydává za zprávu KB
Microsoft reaguje na Kasperskyho. Většinu obvinění smetl ze stolu
Asus Lyra je Wi-Fi, které pokryje celý dům. Má tři routery spojené mesh sítí
Spotify se více integruje. Seznamy skladeb můžete s přáteli tvořit i v Messengeru
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít