Z počítače snadno do televize

29. března 2005, 00:00 - (rd)
29. března 2005, 00:00

VYZKOUŠELI JSME Počítače už sice často přehrávají filmy, fotografie nebo hudbu, více lidí se však k monitoru většinou nevejde. Řešením je snadný přenos signálu z počítače do běžné televize. Počítač se stává multimediálním centrem domácnosti - jsou v něm uschovány rodinné fotografie nebo rovnou videa z dovolené, nejrůznější hudební alba i celé filmy.

VYZKOUŠELI JSME

Počítače už sice často přehrávají filmy, fotografie nebo hudbu, více lidí se však k monitoru většinou nevejde. Řešením je snadný přenos signálu z počítače do běžné televize.

Počítač se stává multimediálním centrem domácnosti - jsou v něm uschovány rodinné fotografie nebo rovnou videa z dovolené, nejrůznější hudební alba i celé filmy. Prostředí kolem počítače však zpravidla nedovoluje více lidem zasednout kolem monitoru a společně se dívat.

Nejlepší je proto přenést obsah do televize, která je pro hromadnou zábavu uzpůsobena lépe. Jenže málokomu se chce natahovat dlouhé kabely přes celý byt a pak si složitě pohrávat s nastavováním, aby vše fungovalo. Existují totiž už přístroje, které to zvládnou automaticky.

Profit měl možnost vyzkoušet Wireless Media Player D-Link DSM-320. Jde o zařízení podobné stolnímu DVD přehrávači, ovšem s tím rozdílem, že se do něj nestrkají žádné nosiče, ale data k němu proudí bezdrátově pomocí wi-fi(případně i prostřednictvím ethernetového kabelu).

Zařízení se připojí k televizoru a současně k počítači. Na počítači je třeba mít nainstalovaný program, který je součástí dodávky celého zařízení. Po instalaci DSM-320 pak stačí už jen pomocí dálkového ovládání připravit přehrávač k práci. Nastavování probíhá přímo v menu na obrazovce televizoru a je velmi jednoduché. Po připojení přehrávače s počítačem už uživateli stačí si jen v menu vybrat, co chce provést.

Můžete si vybrat z nabídky hudba, fotky, video nebo on-line média. Nejzajímavější možnosti nabízí složky video a fotografie - jejich prostřednictvím si pak přímo na televizní obrazovce můžete spouštět data uložená na počítači. Zařízení podporuje řadu formátů od MP3, přes DVD až po DivX (s tím souborem se nejčastěji setkáte u filmů s vyšší kvalitou uložených na CD). Dokonce si můžete pouštět i soubory stahované přímo z internetu, například internetové rádio nebo televizi.

Dobrý dojem z přístroje poněkud kazí jeho cena, která o pětistovku překročila osm tisíc korun. Samotný DVD přehrávač se přitom dá sehnat už i za tisícovku. Výhodou D-Linku je tak především bezdrátové připojení a podpora více multimediálních formátů.

Foto popis| Oproti DVD pfiehrávači je D-Link výrazně dražší.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít