Z počítače snadno do televize

29. března 2005, 00:00 - (rd)
29. března 2005, 00:00

VYZKOUŠELI JSME Počítače už sice často přehrávají filmy, fotografie nebo hudbu, více lidí se však k monitoru většinou nevejde. Řešením je snadný přenos signálu z počítače do běžné televize. Počítač se stává multimediálním centrem domácnosti - jsou v něm uschovány rodinné fotografie nebo rovnou videa z dovolené, nejrůznější hudební alba i celé filmy.

VYZKOUŠELI JSME

Počítače už sice často přehrávají filmy, fotografie nebo hudbu, více lidí se však k monitoru většinou nevejde. Řešením je snadný přenos signálu z počítače do běžné televize.

Počítač se stává multimediálním centrem domácnosti - jsou v něm uschovány rodinné fotografie nebo rovnou videa z dovolené, nejrůznější hudební alba i celé filmy. Prostředí kolem počítače však zpravidla nedovoluje více lidem zasednout kolem monitoru a společně se dívat.

Nejlepší je proto přenést obsah do televize, která je pro hromadnou zábavu uzpůsobena lépe. Jenže málokomu se chce natahovat dlouhé kabely přes celý byt a pak si složitě pohrávat s nastavováním, aby vše fungovalo. Existují totiž už přístroje, které to zvládnou automaticky.

Profit měl možnost vyzkoušet Wireless Media Player D-Link DSM-320. Jde o zařízení podobné stolnímu DVD přehrávači, ovšem s tím rozdílem, že se do něj nestrkají žádné nosiče, ale data k němu proudí bezdrátově pomocí wi-fi(případně i prostřednictvím ethernetového kabelu).

Zařízení se připojí k televizoru a současně k počítači. Na počítači je třeba mít nainstalovaný program, který je součástí dodávky celého zařízení. Po instalaci DSM-320 pak stačí už jen pomocí dálkového ovládání připravit přehrávač k práci. Nastavování probíhá přímo v menu na obrazovce televizoru a je velmi jednoduché. Po připojení přehrávače s počítačem už uživateli stačí si jen v menu vybrat, co chce provést.

Můžete si vybrat z nabídky hudba, fotky, video nebo on-line média. Nejzajímavější možnosti nabízí složky video a fotografie - jejich prostřednictvím si pak přímo na televizní obrazovce můžete spouštět data uložená na počítači. Zařízení podporuje řadu formátů od MP3, přes DVD až po DivX (s tím souborem se nejčastěji setkáte u filmů s vyšší kvalitou uložených na CD). Dokonce si můžete pouštět i soubory stahované přímo z internetu, například internetové rádio nebo televizi.

Dobrý dojem z přístroje poněkud kazí jeho cena, která o pětistovku překročila osm tisíc korun. Samotný DVD přehrávač se přitom dá sehnat už i za tisícovku. Výhodou D-Linku je tak především bezdrátové připojení a podpora více multimediálních formátů.

Foto popis| Oproti DVD pfiehrávači je D-Link výrazně dražší.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Tip: Chtějí po vás telefonní číslo kvůli registraci? Která SIM je pro to nejlepší?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít