Z nemocnice do Senátu

22. srpna 2008, 17:37 - Mgr. Rudolf Marek
22. srpna 2008, 17:37

FN Hradec Králové Mgr.

V souvislosti s kandidaturou ředitele královéhradecké nemocnice Leoše Hegera v letošních senátních volbách se objevila spekulace, že by jej měl ve funkci nahradit nynější ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS). Ministerstvo zdravotnictví informace o chystaném odvolání šéfa resortu Julínka popřelo. Ředitel Heger, který kandiduje jako nestraník za ODS, hodlá do konce roku svůj post bez ohledu na volební výsledek opustit. „Už od začátku prázdnin se mě lidé ptají, co je pravdy na tom, že ředitelem nemocnice by se měl stát Tomáš Julínek. Říkám na to, nechtějte po mně odpověď, každá by byla špatná,“ prohlásil Heger. Nepotvrdil ani informaci, že nemocnici opouští proto, že by se měl stát náměstkem ministra zdravotnictví.
„To mohu zcela vyvrátit. Chystám se totiž jako nestraník kandidovat za ODS do Senátu,“ konstatoval Heger. Svou budoucnost vidí ve dvou rovinách: buď se stane senátorem, nebo se vrátí k původní profesi rentgenologa. S postem náměstka ministra zdravotnictví nepočítá.
Podle vyjádření mluvčího ministerstva zdravotnictví Tomáše Cikrta ministr Julínek rezignaci nezvažuje. „Ani to po něm premiér nebo někdo jiný relevantní nepožaduje.“ Cikrt dále vyloučil, že by Julínek i v případě své rezignace do hradecké nemocnice nastoupil: „Jak známo, je i senátorem, takže by se věnoval této činnosti.“ Ministerstvo zdravotnictví o nástupci ředitele Hegera dosud nejednalo, a zatím ani není jasné, jakým způsobem bude tuto personální záležitost řešit.
„Ředitel Heger je jedním z našich nejúspěšnějších ředitelů se skvělými výsledky a bude velmi obtížné ho nahradit,“ dodal Cikrt, který nepochybuje, že ve volbách suverénně zvítězí a nebude mít žádný důvod dělat náměstka na ministerstvu. „Ministerstvo nikdy nemělo tak kvalitní tým ve svém vedení jako nyní, a proto nečekejte, že by se na tom mělo něco měnit.“
Leoš Heger je ředitelem královéhradecké fakultní nemocnice od ledna 1996. Za dobu jeho působení investovala nemocnice do výstavby a rekonstrukcí pavilonů stovky milionů korun. Například od letošního února má nový pavilon pro záchranu životů, který patří k nejmodernějším v Česku. Součástí objektu za čtvrt miliardy korun je i heliport na střeše budovy. Nemocnice v poslední době čelila také pokutám antimonopolního úřadu za chybně zadané veřejné zakázky. Poslední případy se týkaly dodávek dialyzačních monitorů a hotových médií pro růst mikroorganismů. Za první tendr dostala nemocnice letos v létě pokutu, druhé výběrové řízení musí znovu vyhodnotit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost.…
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak nezapomíná
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
Technologie
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít