Z nemocnice do Senátu

22. srpna 2008, 17:37 - Mgr. Rudolf Marek
22. srpna 2008, 17:37

FN Hradec Králové Mgr.

V souvislosti s kandidaturou ředitele královéhradecké nemocnice Leoše Hegera v letošních senátních volbách se objevila spekulace, že by jej měl ve funkci nahradit nynější ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS). Ministerstvo zdravotnictví informace o chystaném odvolání šéfa resortu Julínka popřelo. Ředitel Heger, který kandiduje jako nestraník za ODS, hodlá do konce roku svůj post bez ohledu na volební výsledek opustit. „Už od začátku prázdnin se mě lidé ptají, co je pravdy na tom, že ředitelem nemocnice by se měl stát Tomáš Julínek. Říkám na to, nechtějte po mně odpověď, každá by byla špatná,“ prohlásil Heger. Nepotvrdil ani informaci, že nemocnici opouští proto, že by se měl stát náměstkem ministra zdravotnictví.
„To mohu zcela vyvrátit. Chystám se totiž jako nestraník kandidovat za ODS do Senátu,“ konstatoval Heger. Svou budoucnost vidí ve dvou rovinách: buď se stane senátorem, nebo se vrátí k původní profesi rentgenologa. S postem náměstka ministra zdravotnictví nepočítá.
Podle vyjádření mluvčího ministerstva zdravotnictví Tomáše Cikrta ministr Julínek rezignaci nezvažuje. „Ani to po něm premiér nebo někdo jiný relevantní nepožaduje.“ Cikrt dále vyloučil, že by Julínek i v případě své rezignace do hradecké nemocnice nastoupil: „Jak známo, je i senátorem, takže by se věnoval této činnosti.“ Ministerstvo zdravotnictví o nástupci ředitele Hegera dosud nejednalo, a zatím ani není jasné, jakým způsobem bude tuto personální záležitost řešit.
„Ředitel Heger je jedním z našich nejúspěšnějších ředitelů se skvělými výsledky a bude velmi obtížné ho nahradit,“ dodal Cikrt, který nepochybuje, že ve volbách suverénně zvítězí a nebude mít žádný důvod dělat náměstka na ministerstvu. „Ministerstvo nikdy nemělo tak kvalitní tým ve svém vedení jako nyní, a proto nečekejte, že by se na tom mělo něco měnit.“
Leoš Heger je ředitelem královéhradecké fakultní nemocnice od ledna 1996. Za dobu jeho působení investovala nemocnice do výstavby a rekonstrukcí pavilonů stovky milionů korun. Například od letošního února má nový pavilon pro záchranu životů, který patří k nejmodernějším v Česku. Součástí objektu za čtvrt miliardy korun je i heliport na střeše budovy. Nemocnice v poslední době čelila také pokutám antimonopolního úřadu za chybně zadané veřejné zakázky. Poslední případy se týkaly dodávek dialyzačních monitorů a hotových médií pro růst mikroorganismů. Za první tendr dostala nemocnice letos v létě pokutu, druhé výběrové řízení musí znovu vyhodnotit.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít