Z konkurence můžete těžit

16. října 2006, 00:00 - PAVEL HOLÍK
16. října 2006, 00:00

LEASING Na českém trhu působí desítky leasingových společností. Silné konkurenční prostředí může být pro klienty velmi výhodné. Jisté leasingové společnosti, aby si zvýšily šanci zvítězit v tendru, jsou schopny stlačit nabízené ceny na hranici vlastní rentability.

LEASING Na českém trhu působí desítky leasingových společností. Silné konkurenční prostředí může být pro klienty velmi výhodné.

Jisté leasingové společnosti, aby si zvýšily šanci zvítězit v tendru, jsou schopny stlačit nabízené ceny na hranici vlastní rentability. Do kalkulace pak nemusejí být zahrnuty ani některé nevyhnutelné servisní úkony.

DŮVĚŘUJ, ALE KALKULUJ!

Ty si pak klient musí zajistit sám a také za ně zaplatit - často dráž než prostřednictvím leasingové společnosti, která umí dosáhnout velkoobchodních slev. Mnozí klienti slepě srovnávají pouze kalkulované náklady, aniž by se snažili rozklíčovat, jaké služby jim budou poskytnuty.

Nepříliš férová leasingová společnost toho může využít a tu či onu službu poskytnout v nižší kvalitě, aby nedoplatila na svůj příslib nízkých poplatků a neprodělávala. Při výběrovém řízení na dodavatele leasingových služeb je tedy důležité mít jasno v tom, jaké zboží a úkony od leasingové společnosti vyžadujeme, tedy co přesně má dodat a co má za nás dělat. Čím podrobnější parametry služby určíme, tím přesnější bude výsledné srovnání.

Mnoho malých a středních podnikatelů se čas od času dostane do situace, kdy jim chybí kapitál na krytí běžných provozních výdajů. Pokud je kontokorent vyčerpán a další zadlužení je nežádoucí, je vhodné operovat s vlastním likvidním majetkem -například automobily. Pomocí zpětného leasingu lze auto rychle zpeněžit, a přitom si ponechat privilegium jeho používání. Stejně lze k financování využít i třeba vlastní nemovitosti.

ZA MÁLO A RYCHLE

Zpětný leasing začíná úplatným převodem majetku na leasingovou společnost. Aktuální tržní cena majetku je obvykle stanovena znaleckým posudkem. Po převodu probíhá financování stejným způsobem jako klasický finanční leasing. Hlavními výhodami tohoto druhu financování jsou nízké úroky, rychlost vyřízení a možnost snížení daňové povinnosti díky leasingovým odpisům.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna
Technologie
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít