Z konkurence můžete těžit

16. října 2006, 00:00 - PAVEL HOLÍK
16. října 2006, 00:00

LEASING Na českém trhu působí desítky leasingových společností. Silné konkurenční prostředí může být pro klienty velmi výhodné. Jisté leasingové společnosti, aby si zvýšily šanci zvítězit v tendru, jsou schopny stlačit nabízené ceny na hranici vlastní rentability.

LEASING Na českém trhu působí desítky leasingových společností. Silné konkurenční prostředí může být pro klienty velmi výhodné.

Jisté leasingové společnosti, aby si zvýšily šanci zvítězit v tendru, jsou schopny stlačit nabízené ceny na hranici vlastní rentability. Do kalkulace pak nemusejí být zahrnuty ani některé nevyhnutelné servisní úkony.

DŮVĚŘUJ, ALE KALKULUJ!

Ty si pak klient musí zajistit sám a také za ně zaplatit - často dráž než prostřednictvím leasingové společnosti, která umí dosáhnout velkoobchodních slev. Mnozí klienti slepě srovnávají pouze kalkulované náklady, aniž by se snažili rozklíčovat, jaké služby jim budou poskytnuty.

Nepříliš férová leasingová společnost toho může využít a tu či onu službu poskytnout v nižší kvalitě, aby nedoplatila na svůj příslib nízkých poplatků a neprodělávala. Při výběrovém řízení na dodavatele leasingových služeb je tedy důležité mít jasno v tom, jaké zboží a úkony od leasingové společnosti vyžadujeme, tedy co přesně má dodat a co má za nás dělat. Čím podrobnější parametry služby určíme, tím přesnější bude výsledné srovnání.

Mnoho malých a středních podnikatelů se čas od času dostane do situace, kdy jim chybí kapitál na krytí běžných provozních výdajů. Pokud je kontokorent vyčerpán a další zadlužení je nežádoucí, je vhodné operovat s vlastním likvidním majetkem -například automobily. Pomocí zpětného leasingu lze auto rychle zpeněžit, a přitom si ponechat privilegium jeho používání. Stejně lze k financování využít i třeba vlastní nemovitosti.

ZA MÁLO A RYCHLE

Zpětný leasing začíná úplatným převodem majetku na leasingovou společnost. Aktuální tržní cena majetku je obvykle stanovena znaleckým posudkem. Po převodu probíhá financování stejným způsobem jako klasický finanční leasing. Hlavními výhodami tohoto druhu financování jsou nízké úroky, rychlost vyřízení a možnost snížení daňové povinnosti díky leasingovým odpisům.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít