Z konkurence můžete těžit

16. října 2006, 00:00 - PAVEL HOLÍK
16. října 2006, 00:00

LEASING Na českém trhu působí desítky leasingových společností. Silné konkurenční prostředí může být pro klienty velmi výhodné. Jisté leasingové společnosti, aby si zvýšily šanci zvítězit v tendru, jsou schopny stlačit nabízené ceny na hranici vlastní rentability.

LEASING Na českém trhu působí desítky leasingových společností. Silné konkurenční prostředí může být pro klienty velmi výhodné.

Jisté leasingové společnosti, aby si zvýšily šanci zvítězit v tendru, jsou schopny stlačit nabízené ceny na hranici vlastní rentability. Do kalkulace pak nemusejí být zahrnuty ani některé nevyhnutelné servisní úkony.

DŮVĚŘUJ, ALE KALKULUJ!

Ty si pak klient musí zajistit sám a také za ně zaplatit - často dráž než prostřednictvím leasingové společnosti, která umí dosáhnout velkoobchodních slev. Mnozí klienti slepě srovnávají pouze kalkulované náklady, aniž by se snažili rozklíčovat, jaké služby jim budou poskytnuty.

Nepříliš férová leasingová společnost toho může využít a tu či onu službu poskytnout v nižší kvalitě, aby nedoplatila na svůj příslib nízkých poplatků a neprodělávala. Při výběrovém řízení na dodavatele leasingových služeb je tedy důležité mít jasno v tom, jaké zboží a úkony od leasingové společnosti vyžadujeme, tedy co přesně má dodat a co má za nás dělat. Čím podrobnější parametry služby určíme, tím přesnější bude výsledné srovnání.

Mnoho malých a středních podnikatelů se čas od času dostane do situace, kdy jim chybí kapitál na krytí běžných provozních výdajů. Pokud je kontokorent vyčerpán a další zadlužení je nežádoucí, je vhodné operovat s vlastním likvidním majetkem -například automobily. Pomocí zpětného leasingu lze auto rychle zpeněžit, a přitom si ponechat privilegium jeho používání. Stejně lze k financování využít i třeba vlastní nemovitosti.

ZA MÁLO A RYCHLE

Zpětný leasing začíná úplatným převodem majetku na leasingovou společnost. Aktuální tržní cena majetku je obvykle stanovena znaleckým posudkem. Po převodu probíhá financování stejným způsobem jako klasický finanční leasing. Hlavními výhodami tohoto druhu financování jsou nízké úroky, rychlost vyřízení a možnost snížení daňové povinnosti díky leasingovým odpisům.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít