Z Itálie do Davle

25. června 2007, 00:00 - RENATA BARTOŠKOVÁ
25. června 2007, 00:00

SPOLEČNOST BORO Společnost Boro se kromě školy vodního lyžování zaměřila také na rekreační ježdění. Podnikání kolem dráhy v Davli zkombinoval majitel firmy Jindřich Havlík s internetovou prodejnou. Jindřich Havlík pracoval v minulosti jako instruktor vodního lyžování v přímořském středisku v Itálii.

SPOLEČNOST BORO Společnost Boro se kromě školy vodního lyžování zaměřila také na rekreační ježdění. Podnikání kolem dráhy v Davli zkombinoval majitel firmy Jindřich Havlík s internetovou prodejnou. Jindřich Havlík pracoval v minulosti jako instruktor vodního lyžování v přímořském středisku v Itálii. Před čtyřmi lety stál před rozhodnutím, zda pokračovat i nadále jako tamější zaměstnanec, nebo zvolit jinou cestu. Rozhodl se koupit člun a fungovat jako dodavatel služeb pro kemp. „Kdysi jsem s kolegou založil firmu Boro, která ale v té době spala. Přišlo mi jednodušší rozšířit její aktivity a uvést ji znovu do chodu, než zakládat firmu novou,“ vysvětluje Havlík. Už v Itálii přišla myšlenka provozovat něco podobného také v Čechách. Vizi proměnil ve skutečnost úraz nohy, který mu znemožnil práci pro kemp. Ježdění muselo na chvíli počkat. „S nohou v sádře jsem po telefonu oprášil pár starých kontaktů a dohodl se s jedním z největších evropských distributorů značek O’rien, Bare nebo Jet Pilot. Zrodil se e-shop pro vodní lyžování, půjčovna a sklad,“ vypráví Havlík. ČTYŘICET LIDÍ ZA DEN Zároveň se spouštěním internetového obchodu zařizoval Havlík také potřebné papíry pro dráhu na vodní lyžování v Davli. „Po úspěšné rekonvalescenci a potřebných povoleních jsme vloni na jaře začali upravovat okolí dráhy a jezdit. Ostatní služby přidáváme postupně,“ vysvětluje podnikatel. Dráha je dlouhá 450 metrů. Společnost dnes nabízí jak výuku, tak i rekreační ježdění. V létě se zde sveze i čtyřicet lidí za den. „To ale vždy neznamená největší tržbu. Roli hraje délka jednotlivých jízd. Ta je dána zkušenostmi, fyzickou zdatností i náladou jezdce,“ vysvětluje Havlík. Jízdné je třicet korun na minutu s možností slev pro stálé hosty. Zapůjčení vybavení je v ceně. „Člun máme zatím jeden. Je vybavený rampou pro wakeboard a sloupkem pro vlečení vodních lyžařů. O nákupu dalšího uvažujeme možná pro příští sezonu,“ dodává. Mimo sezonu Havlík studuje na vyšší odborné škole management tělesné výchovy a sportu a živí se tlumočením italštiny. STRAŠÍ NÁS PAPÍRY

**„Komplikace? Obecně nám, podnikatelům, stěžuje práci množství papírů okolo každé maličkosti. Někdy si připadám jak úřední šiml. Pak je tu pochopitelně nepřízeň počasí, na kterém je vodní lyžování závislé,“ vypráví Havlík. Od počasí se odvíjí jak zájem o lyžování, tak i prodej vybavení.

Obrat firmy podnikatel prozradit nechce, ale prý se mu daří. Počet zájemců o lyžování i vybavení podle něho roste.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít