Z dopisů čtenářů

06. září 2004, 00:00 - admin
06. září 2004, 00:00

Nová úprava zdravotního pojištění Reaguji na článek v čísle 36 o placení pojistného na veřejné zdravotní pojištění u zaměstnanců a OSVČ, za které je plátcem stát. Autor se nezmínil o vlivu novely, která platí od 1. srpna letošního roku - ode dne účinnosti zákona 438/2004, který byl zveřejněn ve Sbírce zákonů 26.

Nová úprava zdravotního pojištění Reaguji na článek v čísle 36 o placení pojistného na veřejné zdravotní pojištění u zaměstnanců a OSVČ, za které je plátcem stát. Autor se nezmínil o vlivu novely, která platí od 1. srpna letošního roku - ode dne účinnosti zákona 438/2004, který byl zveřejněn ve Sbírce zákonů 26. července 2004. Nově se u této skupiny osob nesnižuje vyměřovací základ o částku stanovenou §7 odst.1, zákona 48/1997 Sb., v platném znění (3520 Kč). Toto se projeví poprvé při zúčtování mezd a platů za měsíc srpen 2004. Jeníčková, Nugget SW, s. r. o. Nezabírejme zelené plochy Zaujala mne příloha o takzvaných podnikatelských inkubátorech (Profit č. 30/2004). Zdá se, že zatímco současná vláda hází podnikatelům všemožně klacky pod nohy, města si uvědomují přínos i těch nejmenších podnikatelů. Není divu - jsou k nim blíž a vidí, že to často skutečně nejsou podvodníci, ale poctiví a aktivní lidé, kteří dávají práci dalším. Navíc často rozšiřují nabídku služeb v daném regionu a zvyšují jeho celkovou úroveň. Přesto se mi jedna věc nelíbí: Tak jako v jiných případech se i tady dává často přednost tomu nejjednoduššímu řešení, které je ale na úkor „budoucích generací“: Místo finančně a asi i organizačně náročnějších rekonstrukcí nevyužívaných starých areálů (továrny, kasárna apod.) se staví pořád nové a nové budovy na zelené louce. Nejsem nějaký radikální ekolog. Ale vadí mně, že pro obyvatele klesá možnost příjemného života ve městě - ubývá dosud volných ploch jak v centru měst, tak hlavně na jejich okraji. Obyvatelé města se pak cítí hůře a dají přednost životu někde jinde, kde je to pro ně příjemnější. Konkrétně má čtvrť dříve bývala klidným okrajem města. Teď je tady plno hypermarketů, nových hal apod. Kamil Hořejší, živnostník, Brno Zlepšení prostředí k podnikání Vybíráme příspěvky z diskuze na téma „Co byste navrhovali pro zlepšení podnikatelského prostředí?“ na internetových stránkách www.profit.cz: 1. Vrácení DPH z nezaplacené faktury považovat za trestný čin. 2. Zavést pracovní knížky. Lidé, kteří mění místo několikrát ročně, jsou buď lempli, nebo tipaři pro následné vykradení. 3. Pokud se pracovník rozhodne odejít, vybere si co nejvyšší zálohu a oznámí, že končí. Můžete mu nejvýš vzít něco z dovolené. Dále za něj platíte zdravotní. Možnost soudit se je vskutku rada knížecí. Nakonec jej po pár dnech propustíte. Do té doby však již pracovník čile vydělává u jiného podnikatele, kterému je šumafuk, za co jste jej propustil. Jan Šašinka Je to jednoduché: snížit daně na polovinu, snížit administrativu na polovinu a zrovnoprávnit zaměstnavatele a zaměstnance. Karel Plch Připojuji se k vám: chci jednodušší a nižší daně. Pišingr Profit na internetu

Jakožto váš odběratel a teď už i předplatitel si prohlížím internetový archiv Profitu. Překvapila mě prezentovaná vizáž. Teprve od května vypadá Profit tak, jak vypadá. Do té doby mi chodily noviny. Nechápu proto, jak mohou být v archivu obálky od roku 2003.

vale@post.cz

V časopisecké podobě vychází Profit od čísla 19/2004. V archivu na www.profit.cz můžete vidět i podobu obálek předchozího novinového formátu. Klasickou „obálku“, tedy obrázek přes celou titulní stranu, má Profit již od čísla 36/2003. Obsah jednotlivých čísel je na webu přístupný po kliknutí na příslušnou titulní stranu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít