Z čeho by měl Jágr radost

23. května 2012, 17:06 - Petr Kolář
23. května 2012, 17:06

politický diář

Pražský primátor Bohuslav Svoboda vyhlásil snahu stát se místopředsedou ODS. V MF Dnes řekl, že Petra Nečase podporuje, ale premiér by měl „bouchnout do stolu a vyrazit Věci veřejné“. Nečas z toho musel mít pěkně zamotanou hlavu. Řádný volební kongres ODS má být až za rok a půl, nicméně velká část ODS očekává, že se ve volební zvrtne už kongres letos na podzim. Část občanských demokratů, kterým spolupráce s véčkaři – slušně řečeno – vadí, přitom mluví i o tom, že pokud Nečasem udržovaný kabinet padne, bude to premiérův konec v čele strany. Jelikož je Petr Tluchoř pro předsedování nepoužitelný, hledají kohokoli, kdo by mohl Nečase nahradit. Někteří vlivní hráči z této části ODS zmiňují i ambiciózního Svobodu. Nečas už zažil, že lidé, které si sám vybral, začali mít zálusk na jeho post. Není tedy divu, že zhruba před třemi týdny se Svobodou na schůzce řešili nejen situaci v Praze, ale premiér se ptal i na to, zda chce primátor jeho místo. To se opakovalo v uplynulém týdnu. Svoboda prý tvrdil, že kandidaturu na místopředsedu vyhlašoval jen proto, aby Nečase podpořil. Premiér mu naopak slíbil podporu při tahanicích v Praze. Zajímavé. V hlavním městě by totiž Svobodu podporoval proti skupině, která je na jeho straně, co se týče názoru na setrvání véček v kabinetu.
Lídr socialistů Bohuslav Sobotka má nečekaný smysl pro humor, což doložil svým návrhem ODS na omezení a větší transparentnost kampaní a financování stran. Sobotka by si kromě jiného přál, aby každá fyzická osoba mohla dát jakékoli straně jen dva miliony korun a právnické osoby pouze čtyři miliony. Kdyby byl dar vyšší, Sobotka by rozdíl přerozděloval ostatním stranám s nárokem na státní příspěvek. Jak upozornil Týden, kdyby dal Jaromír Jágr ODS šest milionů, strana by inkasovala dva a ČSSD po přerozdělení dva a půl. „Zlatý hoch“ by byl ze Sobotkova sociálního inženýrství jistě nadšený.
Šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg ve Spojených státech na adresu koaličních partnerů prohlásil, že už si na ty „paka ani nevzpomene“. Český etymologický slovník Jiřího Rejzka toto slovo vysvětluje následovně: obecné, hanlivé: „hlupák, blázen“, pakárna: ubíjející práce, blázinec. Snad od německého Pack (sebranka, holota). Jiný výklad slovo spojuje se starším pakost (škoda, neduh, zlo). Takže vesměs trefné. Schwarzenberg by jen neměl zapomínat, že se na nekončících jednáních K9 stává jedním z pak.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít