WOOD & Company pomohl korejské firmě Doosan při koupi Škoda Power

25. září 2009, 13:51 - lpo
25. září 2009, 13:51

Společnost WOOD & Company stojí v roli finančního poradce Doosan Heavy industries and construction za transakcí, při které jihokorejský strojírenský gigant koupil za 11,5 mld. korun českého výrobce turbín Škoda Power. Doosan vybíral lokálního poradce pro transakci v náročném výběrovém řízení mezi předními tuzemskými investičními poradci.

Autor: Škoda Power

Škoda Power, energetická součást plzeňského strojírenského holdingu Škoda, souhlasila s převzetím ze strany jihokorejského podniku Doosan Heavy Industries za 11,5 miliardy korun (450 milionů eur). Škoda Power je předním světovým výrobcem turbín. V roce 2008 firma zvýšila své tržby o třetinu na více než 5,6 mld. korun, letos plánuje utržit ještě miliardu navíc.

Doosan je jednou z největších jihokorejských strojírenských společností, která vyrábí generátory a kotle pro elektrárny. Spojení se silným globálním partnerem umožní Škodě Power dál rozvíjet své aktivity na významných světových trzích.

„Společnost WOOD & Company hrála důležitou roli v podpisu kontraktu. Oceňujeme jejich profesionalitu a spolehlivost, pomohli nám rovněž v aklimatizaci na zdejší podnikatelské prostředí,“ říká Jung Han Woo, ředitel M&A v Doosan Heavy. Podle Radka Musila, ředitel investičního bankovnictví WOOD & Co., jde o největší zahraniční investici tohoto roku v České republice.

Tým WOOD & Company pracoval na celém obchodu více než jeden rok. „Prestižní projekt nás obohatil i profesně. Ocenili jsme na týmu jihokorejské firmy jejich nesmírnou pracovitost, velké soustředění na detaily a strategii promyšlenou několik kroků dopředu,“ upozorňuje Radek Musil. Český poradenský tým WOOD & Company si získal důvěru klienta natolik, že jim Doosan Heavy později rozšířil mandát i pro vyjednání lokálního financování transakce.

Kromě WOOD & Company se na transakci podílely ještě další dvě globální finančně-poradenské společnosti. Doosan se mohl při vyjednávání právních aspektů transakce opřít o dlouholetou zkušenost s firmou Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison, která se spolu s korejskými advokáty Kim & Chang zúčastnila v posledních letech všech důležitých obchodů strojírenského gigantu. Lokální právní podporu transakci poskytli Norton Rose.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít