Article, show

WOOD & Company pomohl korejské firmě Doosan při koupi Škoda Power

25. září 2009, 13:51 - lpo
25. září 2009, 13:51

Společnost WOOD & Company stojí v roli finančního poradce Doosan Heavy industries and construction za transakcí, při které jihokorejský strojírenský gigant koupil za 11,5 mld. korun českého výrobce turbín Škoda Power. Doosan vybíral lokálního poradce pro transakci v náročném výběrovém řízení mezi předními tuzemskými investičními poradci.

Autor: Škoda Power

Škoda Power, energetická součást plzeňského strojírenského holdingu Škoda, souhlasila s převzetím ze strany jihokorejského podniku Doosan Heavy Industries za 11,5 miliardy korun (450 milionů eur). Škoda Power je předním světovým výrobcem turbín. V roce 2008 firma zvýšila své tržby o třetinu na více než 5,6 mld. korun, letos plánuje utržit ještě miliardu navíc.

Doosan je jednou z největších jihokorejských strojírenských společností, která vyrábí generátory a kotle pro elektrárny. Spojení se silným globálním partnerem umožní Škodě Power dál rozvíjet své aktivity na významných světových trzích.

„Společnost WOOD & Company hrála důležitou roli v podpisu kontraktu. Oceňujeme jejich profesionalitu a spolehlivost, pomohli nám rovněž v aklimatizaci na zdejší podnikatelské prostředí,“ říká Jung Han Woo, ředitel M&A v Doosan Heavy. Podle Radka Musila, ředitel investičního bankovnictví WOOD & Co., jde o největší zahraniční investici tohoto roku v České republice.

Tým WOOD & Company pracoval na celém obchodu více než jeden rok. „Prestižní projekt nás obohatil i profesně. Ocenili jsme na týmu jihokorejské firmy jejich nesmírnou pracovitost, velké soustředění na detaily a strategii promyšlenou několik kroků dopředu,“ upozorňuje Radek Musil. Český poradenský tým WOOD & Company si získal důvěru klienta natolik, že jim Doosan Heavy později rozšířil mandát i pro vyjednání lokálního financování transakce.

Kromě WOOD & Company se na transakci podílely ještě další dvě globální finančně-poradenské společnosti. Doosan se mohl při vyjednávání právních aspektů transakce opřít o dlouholetou zkušenost s firmou Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison, která se spolu s korejskými advokáty Kim & Chang zúčastnila v posledních letech všech důležitých obchodů strojírenského gigantu. Lokální právní podporu transakci poskytli Norton Rose.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít