Witte Nejdek: Odborníci ve vlastní režii

26. listopadu 2007, 00:00 - Tomáš Johánek
26. listopadu 2007, 00:00

Společnost Witte Automotive Nejdek, která vyrábí zamykací systémy a kliky pro automobilový průmysl, zvolila pro výchovu nových kádrů vlastní řešení. Absolventy škol si připravuje sama ve speciálním tréninkovém programu.

Společnost Witte Automotive Nejdek, která vyrábí zamykací systémy a kliky pro automobilový průmysl, zvolila pro výchovu nových kádrů vlastní řešení. Absolventy škol si připravuje sama ve speciálním tréninkovém programu.

Sehnat kvalifikovaného specialistu je dnes stále větší problém, firmy často musejí zaměstnávat lidi, kteří by ještě před několika lety neměli šanci projít náročným výběrovým řízením. Firma Witte se však s tímto trendem rozhodně smířit nechce. Před několika týdny například sháněla odborníky ve čtyřech profesích. Jestli na tato místa zájemci skutečně dosáhnou, rozhodnou až jejich výsledky při půlroční praxi. „Součástí programu je mimo jiné seznámení absolventů se špičkovými technologiemi a firemním prostředím. Po jeho úspěšném ukončení a hodnocení budou zařazeni do konkrétního týmu,“ poznamenala Dana Tyralová, specialistka Witte pro práci se školami.

Jazyky a další dovednosti

Účastníci programu navštěvují jazykové kurzy, školení technických i manažerských dovedností. Každý bude mít po celou dobu tréninkového programu k dispozici vlastní notebook pro průběžné zpracovávání konkrétních zadaných projektů a mobilní telefon. Při přípravě uchazeči navštíví také mateřský závod Witte Automotive ve Velbertu.

V karlovarském regionu je společnost zatím jediná, která připravila tak propracovaný program výběru absolventů. Patří také mezi několik málo firem, které se snaží s potenciálními zaměstnanci pracovat už od jejich studia na středních a vysokých školách. „Největším problémem absolventů škol je při hledání místa chybějící praxe. Tu jim Witte nabízí už v průběhu studia,“ uvedla mluvčí Úřadu práce v Karlových Varech Veronika Rohožková.

Zaměření na studenty

Nejdecká firma Witte se také letos zapojila do projektu IQ Auto zaměřeného na středoškoláky. V jeho rámci spolupracuje se Střední průmyslovou školou Ostrov. Cílem projektu je příprava lidí pro automobilový průmysl. Specialisty přitom potřebuje Witte získat kvůli rozšiřování vývojového centra i k zajištění dlouhodobé zakázky pro koncern General Motors.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon.…
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Technologie
Kompletní parametry Skylake-X s 12 až 18 jádry jsou venku. Takty mají překvapivě vysoko
LibreOffice 5.4 vyšel ke stažení. Generuje menší dokumenty a kvalitnější PDF
Na podzim skončí podpora Windows 10 v1511. Toto vydání už skoro nikdo nepoužívá
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít