Witte Nejdek: Odborníci ve vlastní režii

26. listopadu 2007, 00:00 - Tomáš Johánek
26. listopadu 2007, 00:00

Společnost Witte Automotive Nejdek, která vyrábí zamykací systémy a kliky pro automobilový průmysl, zvolila pro výchovu nových kádrů vlastní řešení. Absolventy škol si připravuje sama ve speciálním tréninkovém programu.

Společnost Witte Automotive Nejdek, která vyrábí zamykací systémy a kliky pro automobilový průmysl, zvolila pro výchovu nových kádrů vlastní řešení. Absolventy škol si připravuje sama ve speciálním tréninkovém programu.

Sehnat kvalifikovaného specialistu je dnes stále větší problém, firmy často musejí zaměstnávat lidi, kteří by ještě před několika lety neměli šanci projít náročným výběrovým řízením. Firma Witte se však s tímto trendem rozhodně smířit nechce. Před několika týdny například sháněla odborníky ve čtyřech profesích. Jestli na tato místa zájemci skutečně dosáhnou, rozhodnou až jejich výsledky při půlroční praxi. „Součástí programu je mimo jiné seznámení absolventů se špičkovými technologiemi a firemním prostředím. Po jeho úspěšném ukončení a hodnocení budou zařazeni do konkrétního týmu,“ poznamenala Dana Tyralová, specialistka Witte pro práci se školami.

Jazyky a další dovednosti

Účastníci programu navštěvují jazykové kurzy, školení technických i manažerských dovedností. Každý bude mít po celou dobu tréninkového programu k dispozici vlastní notebook pro průběžné zpracovávání konkrétních zadaných projektů a mobilní telefon. Při přípravě uchazeči navštíví také mateřský závod Witte Automotive ve Velbertu.

V karlovarském regionu je společnost zatím jediná, která připravila tak propracovaný program výběru absolventů. Patří také mezi několik málo firem, které se snaží s potenciálními zaměstnanci pracovat už od jejich studia na středních a vysokých školách. „Největším problémem absolventů škol je při hledání místa chybějící praxe. Tu jim Witte nabízí už v průběhu studia,“ uvedla mluvčí Úřadu práce v Karlových Varech Veronika Rohožková.

Zaměření na studenty

Nejdecká firma Witte se také letos zapojila do projektu IQ Auto zaměřeného na středoškoláky. V jeho rámci spolupracuje se Střední průmyslovou školou Ostrov. Cílem projektu je příprava lidí pro automobilový průmysl. Specialisty přitom potřebuje Witte získat kvůli rozšiřování vývojového centra i k zajištění dlouhodobé zakázky pro koncern General Motors.

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít