Vzorové oznámení zvýšení nájemného

28. srpna 2006, 00:00 - RUBRIKU PŘIPRAVIL PETR KUČERA <br />
28. srpna 2006, 00:00

Jak mám bezchybně postupovat, pokud chci konečně využít možnosti zvyšování regulovaných nájmů v bytovém domě, který vlastním? Nejde mi o výši ceny, ale o formu, jakou se „dohodnout“ s nájemníky. čtenář z Brna Nejlepší volbou je využít některého ze vzorových oznámení o jednostranném zvýšení nájemného.

Jak mám bezchybně postupovat, pokud chci konečně využít možnosti zvyšování regulovaných nájmů v bytovém domě, který vlastním? Nejde mi o výši ceny, ale o formu, jakou se „dohodnout“ s nájemníky.

čtenář z Brna Nejlepší volbou je využít některého ze vzorových oznámení o jednostranném zvýšení nájemného. Zveřejnilo ho například ministerstvo pro místní rozvoj nebo Občanské sdružení majitelů domů. Zde je jeden ze vzorů: Oznámení o jednostranném zvýšení nájemného - vzor Nájemce: ……….

Nájemné v bytě č. … v domě ( ulice, č.popisné., č. orientační, obec, kde se předmětný byt nachází) bude počínaje dnem (uvést přesné datum ) zvýšeno, a to na základě příslušných ustanovení zákona č. 107/2006 Sb., o jednostranném zvyšování nájemného z bytu a o změně zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“), na … Kč/m2/měsíc podlahové plochy bytu - tj. na ….. Kč/měsíc za tento byt.

Jedná/nejedná (uvést jednu ze dvou alternativ) se o byt se sníženou kvalitou podle § 2 písm. e) až g) zákona.

Odůvodnění: Pronajímatel využil možnosti dané mu zákonem a oznamuje jednostranně zvýšené nájemné.

Údaje nezbytné pro zvýšení nájemného byly získány ze zákona a ze Sdělení ministerstva pro místní rozvoj č. 333/2006 Sb. ze dne 20. června 2006, publikovaného ve Sbírce zákonů částka č. 102 dne 30. června 2006 (dále jen „Sdělení“).

Velikostní zařazení obce (event. oblasti, pokud jde o Prahu nebo Brno), kde se předmětný byt nachází, bylo provedeno v souladu s přílohou č. 1 (event. přílohou č. 2, pokud jde o byt v Praze nebo Brně) Sdělení.

Dosud placené aktuální nájemné za 1m2 podlahové plochy bytu je … Kč měsíčně. V této výši není započítána úhrada za vybavení bytu ani jiné platby spojené s užíváním bytu.

Maximální přírůstek měsíčního nájemného je v souladu se zákonem a se Sdělením - tj. byl vypočten podle vzorců uvedených v příloze zákona nebo vyhledán v příloze č. 4, popř. 4a pro byt se sníženou kvalitou (uvést jednu ze dvou alternativ), a činí … % pro období od níže uvedeného dne do 31. prosince 2007.

Pronajímatel využil možnosti zvýšení nájemného v plné výši (event. maximální přírůstek je nižší, pokud se pro nižší zvýšení pronajímatel rozhodl, a to …).

Povinnost platit zvýšené nájemné vzniká nájemci dnem … (nejdříve prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po uplynutí 3 měsíců od doručení tohoto oznámení).

V ……………… dne ………………..

Pronajímatel:…………………………

(vlastnoruční podpis)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní…
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Technologie
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít