Vždy jsem chtěla být nejlepší

24. ledna 2005, 00:00 - ONDŘEJ DRÁBEK
24. ledna 2005, 00:00

Petra Měchurová chtěla být baletkou nebo kadeřnicí. Když kvůli nemoci nemohla rok tancovat, zvítězila druhá možnost. To bylo v páté třídě. Dnes má luxusní salon v centru Prahy a objednávky na měsíce dopředu.

PETRA MĚCHUROVÁ

Petra Měchurová chtěla být baletkou nebo kadeřnicí. Když kvůli nemoci nemohla rok tancovat, zvítězila druhá možnost. To bylo v páté třídě. Dnes má luxusní salon v centru Prahy a objednávky na měsíce dopředu. 

Nechat se ostříhat od Petry Měchurové není snadná věc. Ne že by ohrnovala nos, naopak, ale prostě si dlouho počkáte. V jejím salonu se totiž objednává dlouho dopředu.

„Vždycky jsem chtěla být nejlepší. V prváku na učilišti se mi zdálo, že mi to moc nejde, ve druháku už jsem v soutěži byla třetí a ve třeťáku jsem byla nejlepší. Pak následovaly další soutěže,“ popisuje Měchurová svoje nadšení pro práci. Nakonec se stala dvojnásobnou mistryní Česka a loni se dokonce prosadila na mezinárodní přehlídce účesů v Paříži. Skončila druhá.

Vlastní salon má od roku 2001 a s jeho otevřením jí pomáhal přítel. „Když jsem začala pracovat, pořád jsem snila o vlastním salonu,“ říká Měchurová. V době, kdy už měla dost stálých zákaznic, bylo rozhodnuto. Její přítel našel vhodné místo v centru Prahy, tři měsíce trvaly přestavby a v prosinci 2001 se otvíralo. „Já měla strach, že sem pozvu první zákaznice a tady bude ještě stavba. Ale nakonec se to stihlo,“ vypráví Měchurová.

Salon se rozjel. Dnes v něm pracuje šest kadeřnic a dvě recepční. Objednávky se přijímají na tři čtyři měsíce dopředu. „To je na jednu stranu dobře, na druhou je to dost svazující, protože nemůžu onemocnět nebo někam odjet,“ tvrdí Měchurová, jejíž jméno především láká zákazníky do salonu.

Uspět v konkurenci desítek, možná stovek pražských salonů, není jednoduché. Podle slov kadeřnice a jejího přítele se většina toho, co salon vydělá, investuje do propagace.Vlastní přehlídky, focení módních fotografií, další akce. Měchurová je navíc i vyhledávanou stylistkou, takže výsledky její práce můžete vidět v módních magazínech. „Dělat účesy na focení mě baví. Je to trochu jiné než účesy pro denní nošení, které děláme v salonu. Já jsem vlastně dokonale šťastná,“ dodává podnikatelka.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít