Vždy jsem chtěla být nejlepší

24. ledna 2005, 00:00 - ONDŘEJ DRÁBEK
24. ledna 2005, 00:00

Petra Měchurová chtěla být baletkou nebo kadeřnicí. Když kvůli nemoci nemohla rok tancovat, zvítězila druhá možnost. To bylo v páté třídě. Dnes má luxusní salon v centru Prahy a objednávky na měsíce dopředu.

PETRA MĚCHUROVÁ

Petra Měchurová chtěla být baletkou nebo kadeřnicí. Když kvůli nemoci nemohla rok tancovat, zvítězila druhá možnost. To bylo v páté třídě. Dnes má luxusní salon v centru Prahy a objednávky na měsíce dopředu. 

Nechat se ostříhat od Petry Měchurové není snadná věc. Ne že by ohrnovala nos, naopak, ale prostě si dlouho počkáte. V jejím salonu se totiž objednává dlouho dopředu.

„Vždycky jsem chtěla být nejlepší. V prváku na učilišti se mi zdálo, že mi to moc nejde, ve druháku už jsem v soutěži byla třetí a ve třeťáku jsem byla nejlepší. Pak následovaly další soutěže,“ popisuje Měchurová svoje nadšení pro práci. Nakonec se stala dvojnásobnou mistryní Česka a loni se dokonce prosadila na mezinárodní přehlídce účesů v Paříži. Skončila druhá.

Vlastní salon má od roku 2001 a s jeho otevřením jí pomáhal přítel. „Když jsem začala pracovat, pořád jsem snila o vlastním salonu,“ říká Měchurová. V době, kdy už měla dost stálých zákaznic, bylo rozhodnuto. Její přítel našel vhodné místo v centru Prahy, tři měsíce trvaly přestavby a v prosinci 2001 se otvíralo. „Já měla strach, že sem pozvu první zákaznice a tady bude ještě stavba. Ale nakonec se to stihlo,“ vypráví Měchurová.

Salon se rozjel. Dnes v něm pracuje šest kadeřnic a dvě recepční. Objednávky se přijímají na tři čtyři měsíce dopředu. „To je na jednu stranu dobře, na druhou je to dost svazující, protože nemůžu onemocnět nebo někam odjet,“ tvrdí Měchurová, jejíž jméno především láká zákazníky do salonu.

Uspět v konkurenci desítek, možná stovek pražských salonů, není jednoduché. Podle slov kadeřnice a jejího přítele se většina toho, co salon vydělá, investuje do propagace.Vlastní přehlídky, focení módních fotografií, další akce. Měchurová je navíc i vyhledávanou stylistkou, takže výsledky její práce můžete vidět v módních magazínech. „Dělat účesy na focení mě baví. Je to trochu jiné než účesy pro denní nošení, které děláme v salonu. Já jsem vlastně dokonale šťastná,“ dodává podnikatelka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít