Vzdělávejte se! Podpora firem v krizi pokračuje

23. července 2009, 00:00 - Jiří Němeček
23. července 2009, 00:00

Právě odstartovala druhá fáze projektu "Vzdělávejte se!". Tatoprotikrizová finanční injekce má za cíl pomoci zaměstnavatelům, kteří se vsouvislosti s hospodářskou recesí nacházejí v obtížné ekonomické situaci anejsou přechodně schopni zaměstnancům přidělovat práci.

Autor: Jakub Stadler

O příspěvky z projektu „Vzdělávejte se!“, na který je určena celkemmiliarda korun, mohou firmy žádat ihned. Formuláře a další informacenajdou na webu ministerstva práce a sociálních věcí. Projekt umožnízaměstnavatelům získat finanční prostředky na vzdělávací aktivity acestovní náhrady. Zároveň firmy mohou získat peníze na úhradu mzdovýchnákladů nebo náhrad mezd zaměstnanců, kteří se vzdělávacích kurzů účastní.O příspěvek je třeba žádat na místně příslušném úřadu práce s využitímformuláře dostupného na webu ministerstva. Vyplněné žádosti včetně přílohmusí zaměstnavatel dodat v elektronické i tištěné podobě, kvůli podpisustatutárního zástupce zaměstnavatele a nutnosti sledovat realizaciprojektu. Zaměstnavatelům, kteří nemají počítač, umožní elektronickýpřepis úřad práce.

INTERNETOVÉ ODKAZY

www.mpsv.cz [[http://portal.mpsv.cz/sz/zamest/kestazeni|http://portal.mpsv.cz/sz/zamest/kestazeni [[http://portal.mpsv.cz/sz/politikazamest/esf/projekty/vzdelavejte_se|http://portal.mpsv.cz/sz/politikazamest/esf/projekty/vzdelavejte_se

Aby zaměstnavatel mohl dostat příspěvek z projektu, musí předložit taképotvrzení o bezdlužnosti. Tedy prokázat, že nemá daňové nedoplatky,nedoplatek na pojistném a na penále na veřejné zdravotní pojištění anedoplatek na pojistném a na penále na sociální zabezpečení a příspěvku nastátní politiku zaměstnanosti. Potvrzení vydávají příslušné finančníúřady, zdravotní pojišťovny, okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ),případně celní správa. Úřadům práce se překládají v originále a nesmí býtstarší než tři měsíce ode dne podání žádosti.

Na jednom úřadu práce mohou zaměstnavatelé čerpat maximálně půl milionukorun měsíčně. Jde o celkovou částku určenou na mzdové náklady nebonáhrady mzdy, vzdělávací aktivity a cestovní náhrady. Případné poskytnutívyššího příspěvku nad uvedený limit posuzuje ministr práce a sociálníchvěcí. V porovnání s první fází se jedná o nové opatření, jehož cílem jezajistit, aby projekt mohlo využít co nejvíc zaměstnavatelů.

Příspěvek na mzdové náklady či náhradu mzdy zaměstnance, který se účastníodborného rozvoje, může být až 24 000 Kč měsíčně. Konkrétní výše závisí nadélce období, kdy se pracovník skutečně vzdělává. V době školenízaměstnavatel vyplácí zaměstnancům průměrnou mzdu nebo náhradu mzdy vevýši průměrného výdělku.

V projektu jsou mimo jiné stanoveny i maximální ceny kurzů bez DPH.Například na jazyková školení se specifickým vymezením je limit na hodinuvzdělávací aktivity 700 Kč, u IT kurzů se jedná o 1 300 Kč, u manažerskýchdovedností pak o 1 500 Kč za hodinu a tak dále.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které Vás ochrání před otravnými telefonáty
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít