Vzdělávání je výhodná investice

29. srpna 2005, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
29. srpna 2005, 00:00

MARTIN JAHN, MÍSTOPŘEDSEDA VLÁDY PRO EKONOMIKU A PŘEDSEDA RADY VLÁDY PRO ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ: Možná už příští rok schválí parlament návrh zákona, který by lidi a firmy motivoval k dalšímu vzdělání. Vicepremiér Martin Jahn míní, že důsledkem zákona bude zvyšování vzdělanostní úrovně v České republice.

MARTIN JAHN, MÍSTOPŘEDSEDA VLÁDY PRO EKONOMIKU A PŘEDSEDA RADY VLÁDY PRO ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ: Možná už příští rok schválí parlament návrh zákona, který by lidi a firmy motivoval k dalšímu vzdělání. Vicepremiér Martin Jahn míní, že důsledkem zákona bude zvyšování vzdělanostní úrovně v České republice.

||
|Předseda Rady vlády pro rozvoj lidských zdrojů Martin Jahn. foto: Profit - Martin Siebert|
* Jakou důležitost přisuzujete podnikovému vzdělávání v České republice?

Lidské zdroje jsou jedním ze základních pilířů, na kterých stojí úspěch každé firmy. Základním předpokladem pro konkurenceschopnost podniku je schopnost přizpůsobit se změnám a reagovat na ně. Flexibilitu firmy dělají flexibilní lidé, kteří jsou na změny připraveni a jsou schopni se neustále rozvíjet. Vzdělávání pracovníků je jedním z nejdůležitějších úkolů firem v oblasti řízení lidských zdrojů.

* Co by mělo motivovat podniky a lidi vůbec k tomu, aby se dále vzdělávali? Existuje nějaké poradenství nebo osvěta? Zájem o vzdělávání je třeba podporovat už u malých dětí. Je třeba postupně vytvářet prostředí, ve kterém je vzdělávání součástí životního stylu. Dále je třeba podpořit dostatečně kvalitní nabídku vzdělávacích příležitostí a motivovat lidi, aby tyto příležitosti využili. V případě podniků je třeba daňově více zvýhodnit firmy, které investují do dalšího vzdělávání svých zaměstnanců. * Existuje v současnosti - kromě dotací z Operačních programů -jiná podpora vzdělávání v malých a středních podnicích?

Existuje například podpora tvorby nových pracovních míst a rekvalifikací, která je zaměřena zejména na regiony s vysokou nezaměstnaností. Malé a střední podniky jsou významným zdrojem tvorby nových pracovních příležitostí, podílí se na zvyšování konkurenceschopnosti české ekonomiky a stát se pomocí všech dostupných prostředků snaží o jejich podporu.

* Je vytvořen rámec, který by u nás zajišťoval kontinuitu ve vzdělání?

Vláda nedávno schválila návrh zákona o uznávání a ověřování výsledků dalšího vzdělávání. Zákon řeší především uznávání dosažených znalostí a dovedností, bez ohledu na způsob jejich nabytí. Každému budou moci být uznány určité znalosti a dovednosti, které získal praxí či samostudiem, bez nutnosti absolvovat několikaletou školní docházku. Základním cílem zákona je vytvořit prostředí motivující k účasti na dalším vzdělávání, zejména pro osoby s nižším vzděláním nebo s potřebou změnit svoji kvalifikaci. Důsledkem zákona bude zvyšování vzdělanostní úrovně a vyšší motivace ke vzdělávání.

* V jakém stadiu je zákon, který vzdělávání upravuje? Pokud tento zákon schválí parlament, mohl by platit již od roku 2006. * Myslíte si, že objem prostředků z Operačního programu Rozvoje lidských zdrojů, které byly k dnešnímu dni vyplaceny malým a středním podnikatelům, jsou dostatečné?

Je pravda, že tento program svůj potenciál zatím skutečně plně nevyužil. Problém však nevidím pouze v nízké atraktivitě jednotlivých programů podpory, ale také v nízkém zájmu ze strany podnikatelů, a to není záležitost jen tohoto programu. I v jiných oblastech jsou nejdříve čerpány peníze na modernizaci výroby, technologického vybavení provozů, na inovační projekty, na budování infrastruktury, a teprve poté na rozvoj lidských zdrojů. Osobně bych rád viděl více programů podpory vzdělávání u podnikatelských subjektů a ještě radši více aktivních podnikatelů, kteří si uvědomí, že investovat do lidí se skutečně vyplatí.

* Dala by se zhodnotit úroveň podnikového vzdělávání u nás a v porovnání se zahraničím?

Tady opět záleží na celé řadě faktorů. Ve srovnání s českými firmami rozvíjejí zahraniční společnosti moderní systémy vzdělávání pracovníků mnohem delší dobu. Jejich systémy vzdělávání tak mohou být propracovanější, vychází z dlouhodobějších zkušeností. Výsledkem snahy přinést českým podnikatelům osvědčený postup ze zahraničí je například zavádění standardu řízení lidských zdrojů „Investors in People.“ Ten je v současné době ověřován v několika českých podnicích prostřednictvím agentury CzechInvest.

* Hodnotíte zájem malých a středních podniků o podnikové vzdělávání jako dostačující?

Obecně si myslím, že české firmy už pochopily, že investice do lidských zdrojů se jednoznačně vyplatí. V konkrétním případě zájem o vzdělávání záleží na velikosti firmy, její činnosti a dalších specifických faktorech.

* Lze sledovat například vyšší zájem o podnikové vzdělávání z hlediska oboru činnosti?

Podle statistik, které sledují podíl nákladů na vzdělávání na celkových nákladech na pracovní sílu, je tento podíl relativně vysoký v oblasti finančních služeb a naopak nízký například v zemědělství. Záleží ale opět na konkrétních firmách, nechtěl bych příliš zobecňovat.

* Jakým měřitelným ukazatelem byste charakterizoval situaci a úroveň podnikového vzdělávání v Česku?

Například uvedený ukazatel - podíl nákladů na vzdělávací kurzy na celkových nákladech práce. V České republice je to 1,13 procenta, průměr Unie jsou zhruba dvě procenta. Určitý prostor pro zlepšení tedy máme. 

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás…
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Technologie
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít