Vzdělávací projekt pro začínající podnikatele nabízí e-learning

03. února 2012, 15:45 - Profit, TZ
03. února 2012, 15:45

Společnost JVM-RPIC připravila pro všechny zájemce o podnikání specializované výukové kurzy, které lze absolvovat distančně pomocí prostředků elektronického vzdělávání. Součástí řešení je i specializovaná aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu. Technickou část řešení založenou na e-learningovém systému Moodle dodala společnost PragoData Consulting.

Foto: Profimedia.cz

Společnost JVM-RPIC, která se dlouhodobě specializuje na podporu začínajících podnikatelů, připravila pro všechny zájemce o podnikání specializovaný e-learningový program Základy podnikání on-line. Výukový program je určený jak novým zájemcům o podnikání, tak i těm, kteří již svoji firmu či živnost vedou a chtějí získat nové znalosti a dovednosti pro úspěšný rozvoj svého podniku. Zájemci mají k dispozici předpřipravené studijní bloky.

E-learning pro začínající podnikatele nabízí šestnáct samostatných vzdělávacích modulů zaměřených na všechny důležité oblasti, se kterými se podnikatel může setkat – od daňové a účetní problematiky přes bezpečnost práce a požární problematiku až po komunikační dovednosti a využití IT v praxi podnikatele. Na závěr každého modulu absolvuje účastník test a je informován, do jaké míry si osvojil nové poznatky. Výstupem navázaným na úspěšné otestování je certifikát.

Pro nerozhodnuté zájemce o podnikání nabízí e-learningový program Základy podnikání on-line specializovaný autoidentifikační test složený ze stovky otázek různých oblastí a obtížností. Na základě testu je automaticky vypracován přehled o předpokladech k podnikání a naplánován vhodný vzdělávací plán. Součástí několikastránkového vyhodnocení včetně grafů je i uvedení zjištěných nedostatků s návrhem řešení. Součástí e-learningu je také specializovaná aplikace pro vytvoření podnikatelského plánu, v rámci které má uživatel k dispozici několik desítek vstupních formulářů. Výstupem jsou přehledné grafy a především tisková podoba podnikatelského plánu.

E-learningový program Základy podnikání on-line je jedním ze stavebních kamenů celostátního portálu zaměřeného na problematiku zahájení podnikání – iPodnikatel.cz, který je hlavní aktivitou Centra pro začínající podnikatele společnosti JVM-RPIC. Portál využívá přední systém pro řízení vzdělávání – LMS Moodle, který na Českém trhu zastupuje oficiální partner Moodle Pty, společnost PragoData Consulting. V rámci projektu zajistila společnost PragoData Consulting technickou část realizace včetně vytvoření kurzů a provozního prostředí.

E-learningový program Základy podnikání on-line je svojí náplní i rozsahem v České republice unikátním projektem,“ říká Jiří Kučera, ředitel společnosti JVM-RPIC. „Jeho unikátnost spočívá především  v propojení 16 odborných vzdělávacích okruhů, které by měl každý začínající podnikatel ovládat, interaktivního nástroje pro sestavení a modelování podnikatelského plánu včetně ekonomických propočtů a možnosti zapojení specializovaného poradce do procesu studia. Velmi kvalitní a zajímavou součástí je autoidentifikace, která umožňuje budoucím podnikatelům vyhodnotit své předpoklady  k podnikání a zvážit oblasti, kde je potřeba doplnit znalosti před vlastním zahájením podnikání.

Vedoucí Centra pro začínající podnikatele Lenka Horáková doplňuje: „Za vyzdvihnutí stojí i vysoce praktické zaměření obsahové části, která je mj. i díky zdařilému technickému řešení e-learningového prostředí Moodle snadno využitelná i pro uživatele, kteří nejsou přímo studijní typy. Zvážíme-li fakt, že tento vzdělávací nástroj se podařilo autorům doplnit o komunitní síť pro začínající podnikatele provozovanou přímo na portále iPodnikatel.cz, lze hovořit skutečně o ojedinělém projektu na českém internetu, kdy dochází k propojení vzdělávání, komunikace a spolupráce, tedy základním atributům typickým pro tzv. WEB 2.“

E-learning pro začínající podnikatele má za sebou již řadu pilotních absolventů. Paní Martina Müllerová se připravuje na své podnikání na rodičovské dovolené a o e-learningu říká: „Kurz mi vyhovuje, je přehledný a zajímavě psaný. Nenudím se u něj a na každou další lekci se těším.“ Pan Zdeněk Žák už s podnikáním začal, ve svých začátcích se snaží doplnit si potřebné znalosti, které mu pro podnikání chybí: „Obsahová náplň mi naprosto vyhovuje. Text je psaný zábavnou formou, není to pouze strohá prezentace s hromadou dat. S programem jsem naprosto spokojený.

Jsme velmi rádi, že společnost s tak významným postavením v oblasti poskytování služeb začínajícím podnikatelům si pro svůj záměr zvolila Moodle,“ říká Marek Kocan, ředitel divize elektronického vzdělávání ve společnosti PragoData Consulting. „Tento konkrétní případ jen podtrhuje fakt, že Moodle je možné úspěšně nasadit ve všech oblastech – od akademického prostředí až po komerční sféru včetně úzce specializovaných firem. Rozšíření v podobě podnikatelského plánu navíc dokazuje, že Moodle lze přizpůsobit i velmi specifickým požadavkům jednotlivých zákazníků.“  E-learning pro začínající podnikatele je dostupný na adrese www.ipodnikatel.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale…
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Technologie
WhatsApp začíná podporovat posílání jakýchkoli typů souborů do velikosti až 128 MB
DVB-T2 ode dneška i v Plzni a Liberci. Síť je již dostupná pro 69 % populace
Windows Store přijde o mobilní edici Evernotu, ale přivítá grafický nástroj Paint.NET
Google Talk je mrtvý. Nedožil se ani 12 let
Počítače v klíčence už tu byly. InnSpire vytvořil PC integrované do kabelu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít