VÝZVY, UZÁVĚRKY

29. listopadu 2004, 00:00 - Stranu připravil internetový server BussinesInfo
29. listopadu 2004, 00:00

PODPORA ZPRACOVATELSKÝCH ORGANIZACÍ Cíl: Cílem podprogramu Zpracovatel je podpořit rozvoj konkurenceschopných zpracovatelských organizací. Na podporu mají nárok následující investice: - stavební investice - nákup nových strojů, zařízení a technologií sloužících ke zpracování produktů ze zemědělské výroby s tím, že cílem projektu není zvýšení objemu produkce.

PODPORA ZPRACOVATELSKÝCH ORGANIZACÍ

Cíl: Cílem podprogramu Zpracovatel je podpořit rozvoj konkurenceschopných zpracovatelských organizací. Na podporu mají nárok následující investice: - stavební investice - nákup nových strojů, zařízení a technologií sloužících ke zpracování produktů ze zemědělské výroby s tím, že cílem projektu není zvýšení objemu produkce. Podprogram je součástí programu Investice, zaměřeného na realizaci zejména dlouhodobých investičních záměrů s ohledem na restrukturalizaci a zvýšení efektivnosti zemědělských a zpracovatelských subjektů.

Forma podpory: Dotace na úhradu části úroků z úvěru a garance bankovních úvěrů.

Termín přijímání žádostí: Do konce roku 2004. V případě, že objem žádostí o podporu překročí limit finančních prostředků Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu, bude příjem nových žádostí pozastaven.

Kontakt: Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, Za Poříčskou branou 256/6, 186 00 Praha 8, tel.: 225 989 400, e-mail: info@pgrlf.cz, www.pgrlf.cz

DOTACE NA REKVALIFIKACI Popis: Úřady práce organizují rekvalifikaci v případech, kdy struktura poptávky trhu práce neodpovídá struktuře nabídky a případná rekvalifikace umožňuje nové nebo další uplatnění ve vhodném zaměstnání. Rekvalifikace se provádí na základě písemné dohody mezi úřadem práce a uchazečem o zaměstnání. V ní jsou stanoveny podmínky, za nichž bude rekvalifikace provedena.

Forma podpory: Úřad práce hradí uchazeči o zaměstnání kurzovné v plné výši. Podle finančních zdrojů může přispět na ostatní náklady (stravné, nocležné, cestovné). Příjemcem podpory je zaměstnavatel, jenž provádí rekvalifikaci v zájmu dalšího pracovního uplatnění svých zaměstnanců.

Kontakt: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Na Poříčním právu 1, 128 01 Praha 2, tel.: 221 921 111, fax: 224 918 391, posta@mpsv.cz

ŠKOLICÍ STŘEDISKA

Popis: Cílem programu je podpořit podnikatele, kteří by rádi vzdělávali své zaměstnance a nemají vhodné podmínky nebo prostředky k tomu, aby si mohli zřídit (případně rekonstruovat, modernizovat nebo dovybavit) vlastní školicí středisko. Program také umožňuje získat dotaci na založení či rekonstrukci regionálních (oborových) školicích středisek s širší působností. Podporuje také pořízení školicích pomůcek a programů, které budou sloužit odbornému vzdělávání zaměstnanců v příslušném školicím zařízení.

Uzávěrka přijímání žádostí: Konečná uzávěrka příjmu žádostí je říjen 2006 s tím, že přidělené prostředky mohou být nárokovány nejpozději do září 2008.

Kontakt: CzechInvest, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, tel.: 296 342 500, fax: 296 342 502, e-mail: agentura@czechinvest.org

PODPORA PRO OCENĚNÉ OBCE

Od 15. listopadu mohou o dotace na obnovu venkova žádat obce, které byly oceněny stuhou v soutěži Vesnice roku 2004, popř. byly oceněny v soutěži Vesnice roku 2003 a letos nemohly schválenou dotaci z jimi nezaviněných důvodů využít. Mohou také žádat o peníze na akce k odstranění škod způsobených živelní nebo jinou pohromou místního charakteru. Žádat lze také v případě, že se jedná o projekt dotačního titulu 6 (poradenství a vzdělávání) celostátního nebo mezinárodního významu. Žádosti se podávají pouze on-line do 15. ledna 2005. Výzva se vztahuje také na projekty dětí a mládeže a pilotní projekty venkovských mikroregionů (v těchto případech se žádosti podávají on-line od 1. února do 31. března 2005). Podrobné informace o podprogramu naleznete na stránkách ministerstva pro místní rozvoj www.mmr.cz v sekci Regionální politika/Regionální programy MMR/ Program obnovy venkova/2005. Kontakt: Jan Florian, tel.: 224 861 297, e-mail: Jan.Florian@mmr.cz; Tomáš Vacenovský, tel.: 224 861 714, e-mail: Tomas.Vacenovsky@mmr.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít