VÝZVY * UZÁVĚRKY

13. září 2004, 00:00 - admin
13. září 2004, 00:00

PODPORA PODNIKÁNÍ V MALÝCH OBCÍCH Cíl: Cílem programu Vesnice je zvýšit přitažlivost drobného podnikání a zaměstnanost v malých obcích, a tím přispět ke zlepšení hospodářské a sociální situace na tomto území. Příjemci: Podnikatelé realizující své projekty v obcích s počtem do 2999 obyvatel.

PODPORA PODNIKÁNÍ V MALÝCH OBCÍCH

Cíl: Cílem programu Vesnice je zvýšit přitažlivost drobného podnikání a zaměstnanost v malých obcích, a tím přispět ke zlepšení hospodářské a sociální situace na tomto území.

Příjemci: Podnikatelé realizující své projekty v obcích s počtem do 2999 obyvatel. Podpora je poskytována formou příspěvku na úhradu úroků.

Uzávěrka přijímání žádostí: do konce roku 2004 (doba trvání programu je ohraničena objemem disponibilních finančních prostředků). Kontakt: Českomoravská záruční a rozvojová banka, a. s., Jeruzalémská 964/4, 110 00 Praha 1, tel.: 255 721 111, fax: 255 721 110, e-mail: info@cmzrb.cz, www.cmzrb.cz

AKREDITACE PRŮMYSLOVÝCH ZÓN

Cíl podpory: Vytvořit kvalifikační a technické předpoklady pro zabezpečení profesionální správy průmyslových zón a přispět ke zvýšení jejich konkurenceschopnosti a k vyšší obsazenosti. Podpora svým efektem přispěje k lepšímu zhodnocení již vynaložených prostředků státního rozpočtu na přípravu technické infrastruktury průmyslových zón. Zároveň přispěje k vytvoření předpokladů pro správný výběr dalších lokalit již ve fázi přípravy investičního záměru tak, aby průmyslové zóny splňovaly náročné požadavky, které jsou na ně v prostředí mezinárodní konkurence kladeny.

Příjemci podpory: Obec, svazek obcí, kraj, rozvojová společnost, právnická nebo fyzická osoba.

Uzávěrka přijímání žádostí: 31. 12. 2006 (žádosti budou uspokojovány podle množství finančních prostředků, které jsou v daném roce k dispozici).

Kontakt: CzechInvest, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, telefon: 296 342 579, fax: 296 342 543, regiony@czechinvest.org, www.czechinvest.cz

SPECIÁLNÍ PORADENSTVÍ V ZEMĚDĚLSTVÍ

Předmět dotace: Speciální poradenství pro živočišnou výrobu a speciální poradenství pro rostlinnou výrobu. Program se zaměřuje na:

- podporu pořádání seminářů,

- školení pro chovatelskou a pěstitelskou veřejnost,

- vydávání poradenských publikací, poskytovaných chovatelům zdarma,

- vydávání publikací doporučovaných odrůd, včetně agrotechniky, poskytovaných pěstitelům zdarma.

Uzávěrka přijímání žádostí: 29. 10. 2004.

Kontakt: Ministerstvo zemědělství, Těšnov 17, 117 05 Praha 1, tel: 221 811 111, fax: 224 810 478, www.mze.cz

METRO CASH&CARRY HLEDÁ DODAVATELE

Nadnárodní obchodní řetězec Metro Cash&Carry plánuje vstup na srbský trh , pravděpodobně ještě na konci letošního nebo na začátku příštího roku. První distribuční centrum má být otevřeno v Bělehradě, jeho sortiment má obsahovat více než 3000 položek. Řetězec zahajuje nábor dodavatelů potravinářského i nepotravinářského zboží. V první fázi se jedná o poptávání zboží od domácích dodavatelů. Vzhledem k často kritizované nespolehlivosti místních firem však může v brzké době nastat situace, že řetězec začne poptávat zboží bez ohledu na původ dodavatele, čímž by se mohla otevřít šance i pro firmy z ČR. Zainteresovaným českým firmám doporučujeme zvážit možnost kontaktu a vlastního představení se již v této rané fázi.

Kontakt: Dodavatelé potravinářského sortimentu mohou zasílat své nabídky na e-mail foodoffers@metro-cc.co.yu, dodavatelé zboží z jiného než potravinářského sektoru na e-mail non-foodoffers@metro-cc.co.yu.

PODNIKATELSKÁ MISE DO LUCEMBURSKA

Od 10. do 12. listopadu se uskuteční podnikatelská mise do Lucemburska. Její program zajišťuje Česko-belgicko-lucemburská smíšená obchodní komora v České republice ve spolupráci se svými lucemburskými partnery, Velvyslanectvím ČR v Lucembursku a V elvyslanectvím Lucemburska v ČR. Hlavním bodem jsou individuální jednání B2B. Součástí programu budou konkrétní a komplexní informace o obchodování s lucemburskými firmami, možnostech založení a vedení podnikatelského subjektu včetně konkrétních kontaktů. Současně chtějí organizátoři účastníkům mise přiblížit činnost evropských institucí se sídlem v Lucembursku, seznámit účastníky s představiteli těchto institucí a získat pro ně další cenné informace a kontakty. Podrobný program mise, přihlášku a další podrobnosti naleznete na stránkách www.cblchamber.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít