VÝZVY * UZÁVĚRKY

04. října 2004, 00:00 - admin
04. října 2004, 00:00

ÚVĚR NA INVESTICE V ZAHRANIČÍ Cíl: Produkt s názvem Investor je určen investorům, kteří jsou českou právnickou osobou a investují v zahraničí. Účelem programu je umožnit českým investorům vstupovat do soutěže na mezinárodním trhu za podmínek srovnatelných s těmi, které využívá jejich hlavní zahraniční konkurence.

ÚVĚR NA INVESTICE V ZAHRANIČÍ Cíl: Produkt s názvem Investor je určen investorům, kteří jsou českou právnickou osobou a investují v zahraničí. Účelem programu je umožnit českým investorům vstupovat do soutěže na mezinárodním trhu za podmínek srovnatelných s těmi, které využívá jejich hlavní zahraniční konkurence. Forma: Podpora je poskytována formou zvýhodněného úvěru na investici v zahraničí. Kontakt: Česká exportní banka, Vodičkova 34, Praha 1, tel.: 222 843 111, e-mail: ceb@ceb.cz INVESTIČNÍ POBÍDKY PRO ZPRACOVATELSKÝ PRŮMYSL

Popis: Účelem programu je nabízet investiční pobídky se záměrem podporování investic českých a zahraničních investorů v ČR. Ústřední pobídkou je úplná sleva na dani z příjmu právnických osob pro výrobní investorské firmy až po dobu deseti let. K získání způsobilosti pro tuto pobídku musí být založen nový právní subjekt. Existující firmy nebo fyzické osoby rozšiřující své investice mohou žádat o částečnou slevu na dani z příjmu právnických osob až po dobu pěti let. V rámci programu také může být poskytnuta hmotná podpora na vytváření pracovních míst nebo hmotná podpora na rekvalifikaci. Program je určen pro české nebo zahraniční investory.

Kontakt: CzechInvest, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, tel.: 296 342 500, fax: 296 342 502, e-mail: marketing@czechinvest.org

PODPORA ZEMĚDĚLSKÝCH A ZPRACOVATELSKÝCH SUBJEKTŮ

Cíl: Program Investice je zaměřený na realizaci zejména dlouhodobých investičních záměrů s ohledem na restrukturalizaci a zvýšení efektivnosti zemědělských a zpracovatelských subjektů. Cílem podprogramu Zemědělec je zejména vytvořit předpoklady pro rozvoj perspektivních zemědělců-prvovýrobců a usnadnit investiční obnovu lesa.

Forma: Podpora je poskytována formou dotace na úhradu části úroků z úvěru a garance bankovních úvěrů. Prostředky úvěru lze použít na odkup movitého a nemovitého majetku (sloužícího zemědělské prvovýrobě) s výjimkou nákupu zemědělských pozemků a pozemků určených k plnění funkcí lesa.

Kontakt: Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, Biskupský dvůr 2095/8, 110 00 Praha 1, tel.: 225 989 400, e-mail: info@pgrlf.cz

CEBRE MONITORUJE PROGRAMY EU

Se vstupem České republiky do Evropské unie se pro naše podnikatele rozšířila paleta dostupných programů a fondů EU. Na prvním místě se jedná o strukturální fondy, kde se o výběru projektů rozhoduje přímo v České republice. Vedle strukturálních fondů však existují další jiné programy EU, které pokrývají téměř všechny hospodářské a společenské oblasti. Česká podnikatelská reprezentace při Evropské unii (CEBRE) již několik let pravidelně monitoruje a informuje české podniky a profesní asociace o vyhlašovaných programech, jiných dotačních titulech i důležitých tendrech. Nyní nabízí rovněž zasílání aktuálních a důležitých výzev pro předkládání projektů. Placenou službu „Monitoring fondů a programů EU“ si lze objednat například na e-mailové adrese cebre@komora.cz.

MISE PODNIKATELŮ NA VÝCHODNÍ SLOVENSKO

Generální konzulát České republiky v Košicích, Velvyslanectví ČR v Bratislavě a Slovenská obchodní a průmyslová komora ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu pořádají druhou misi českých podnikatelů na východní Slovensko. Mise má název „Nové obchodní příležitosti na východním Slovensku po vstupu České a Slovenské republiky do Evropské unie - rozvoj regionální spolupráce“. Cílem je podpořit české podnikatele, kteří uvažují o založení firmy na východním Slovensku nebo mají zájem o východní trhy. Dále je mise určena podnikatelům, kteří plánují vytvoření partnerství s východoslovenskými subjekty s možností společného čerpání prostředků z fondů Evropské unie. Pro více informací kontaktujte: kosice@embassy.mzv.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít