VÝZVY * UZÁVĚRKY

11. října 2004, 00:00 - admin
11. října 2004, 00:00

ZÁRUKA ZA PLATBU PŘEDEM Cíl: Účelem programu Akontace je zajistit závazek prodávajícího vrátit akontaci nebo její poměrnou část, pokud nedodá zboží včas nebo dodá jen částečně. Forma podpory: Banka se zavazuje, že uhradí částku akontace zaplacenou dovozcem vývozci nebo její část v případě, že vývozce nesplní podmínky smlouvy o vývozu, nedodá či dodá jen částečně a akontaci sám nevrátí.

ZÁRUKA ZA PLATBU PŘEDEM Cíl: Účelem programu Akontace je zajistit závazek prodávajícího vrátit akontaci nebo její poměrnou část, pokud nedodá zboží včas nebo dodá jen částečně. Forma podpory: Banka se zavazuje, že uhradí částku akontace zaplacenou dovozcem vývozci nebo její část v případě, že vývozce nesplní podmínky smlouvy o vývozu, nedodá či dodá jen částečně a akontaci sám nevrátí. Poplatek za vystavení záruky závisí na ratingu vývozce. Kontakt: Česká exportní banka, Vodičkova 34, Praha 1, Telefon: 222 843 111, e-mail: ceb@ceb.cz FINANCOVÁNÍ PRŮZKUMU ZAHRANIČNÍCH TRHŮ

Popis: Program Prospekce nabízí pojištění úvěru na financování prospekce zahraničních trhů proti riziku nezaplacení. Jedná se o pojistný produkt Exportní garanční a pojišťovací agentury (EGAP).

Příjemci podpory: Program je určen pro malé a střední podniky. Má jim usnadnit přístup k úvěrovým prostředkům, které jim umožní hradit náklady související s prospekcí prováděnou na konkrétním zahraničním trhu, přičemž EGAP přebírá riziko neúspěchu prospekční akce Kontakt: Exportní garanční a pojišťovací agentura, Vodičkova 34/701, 110 00 Praha 1, Telefon: 222 841 111

DOTACE NA OPRAVU PANELOVÝCH DOMŮ

Cíl: Cílem programu Panel je usnadnit financování komplexních oprav bytových domů postavených panelovou technologií zahrnující též zlepšení jejich tepelně technických vlastností.

Forma podpory: Program Panel obsahuje tři základní nástroje podpory: 1. státní úroková dotace 2. bankovní záruka za úvěr 3. odborně technická pomoc. Příjemce podpory: Podporu může získat fyzická nebo právnická osoba, která je vlastníkem nebo spoluvlastníkem panelového domu a má trvalý pobyt (sídlo) na území ČR.

Kontakt: Státní fond rozvoje bydlení se sídlem v Olomouci, pracoviště Praha, Dlouhá 13, 110 00 Praha 1, telefon: 221 771 611, fax: 221 771 636

MOŽNOST STÁT SE DODAVATELEM NATO

Čeští podnikatelé mají možnost se stát dodavatelem Severoatlantické aliance v rámci společně financované obranné infrastruktury NATO - programu bezpečnostních investic. Konkrétně se jedná o systém rychlého a efektivního nákupu výrobků a služeb běžně dostupných v maloobchodní síti tzv. „Commercial-Off-The Shelf“ (COTS). Program je určen pro vybrané skupiny výrobků. Především se jedná o sdělovací a telekomunikační zařízení, techniku pro automatizované zpracování dat, software a konzultantské služby. Pro zařazení do databáze dodavatelů je třeba se zaregistrovat v agentuře NATO C3 v Bruselu a požádat o tzv. BOA - Basic Ordering Agreement. Pro získání BOA není v tomto případě nutné, aby žádající firma byla bezpečnostně prověřena. Kontakt na agenturu NATO C3, seznam specifikovaných výrobků a služeb a podrobnější informaci Ministerstva obrany ČR na požádání zašle E. Svobodová ze Svazu průmyslu a dopravy ČR (tel. 224 934 088, fax 224 934 038, e-mail: esvobodova@spcr.cz).

KONFERENCE SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST PODNIKŮ

Hospodářská komora České Republiky se v rámci své snahy přispívat ke kultivaci podnikatelského prostředí v ČR zapojila do projektu Evropské komise, jehož cílem je zvýšit ve společnosti povědomí o problematice „Corporate Social Responsibility - CSR“ neboli „Společenské odpovědnosti podniků“. Tento pojem v sobě skrývá v podstatě jednoduchou a praktickou myšlenku: „Investice do vzdělávání, do technologií šetrných k životnímu prostředí a dodržování dobrých mravů v obchodním styku včetně bezkorupčního jednání jsou investicemi, které se dlouhodobě vyplácejí“. Cílem konference je seznámit nejen podnikatelskou sféru se základními tezemi CSR, ukázat její význam jak v národním i evropském hospodářském kontextu a v rámci případových studií demonstrovat výhody jejího uplatňování při podnikání. N a konferenci vystoupí domácí i zahraniční odborníci z řad profesních a neziskových organizací, stejně jako samotní podnikatelé. Účastníci se mohou aktivně podílet na programu odpoledních odborných pracovních skupin. Konference se koná ve středu 13. října v prostorách centrály Hospodářské komory ČR. Účast je bezplatná.

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít