Výzvy a uzávěrky

20. prosince 2004, 00:00 - admin
20. prosince 2004, 00:00

DAŇOVÁ PODPORA VÝZKUMU A VÝVOJESoučástí novely zákona o daních z příjmů, kterou před několika dny schválil Senát, je také zavedení daňové podpory výzkumu a vývoje. Ta má podobu zavedení odečitatelné položky. Náklady na výzkum a vývoj tak bude možné, nad rámec běžné možnosti, zahrnout náklady na výzkum a vývoj do daňově uznatelných nákladů, ještě dodatečně odečíst z vykázaného základu daně, a to ve výši 100 procent.

DAŇOVÁ PODPORA VÝZKUMU A VÝVOJE Součástí novely zákona o daních z příjmů, kterou před několika dny schválil Senát, je také zavedení daňové podpory výzkumu a vývoje. Ta má podobu zavedení odečitatelné položky. Náklady na výzkum a vývoj tak bude možné, nad rámec běžné možnosti, zahrnout náklady na výzkum a vývoj do daňově uznatelných nákladů, ještě dodatečně odečíst z vykázaného základu daně, a to ve výši 100 procent. To umožní výrazně snížit efektivní zdanění u subjektů, které v ČR investují do výzkumu a vývoje. Sazba daně z příjmů právnických osob činí v tomto roce 28 %. Podle již schválených změn klesne tato sazba v roce 2005 na 26 % a v roce 2006 na 24 %. Zrychlení odpisů a daňová podpora výzkumu a vývoje umožní snížit efektivní sazbu daně až na úroveň okolo 18 %. Pokud pozměňovací návrh podepíše prezident, podnikatelé budou moci využít daňovou podporu výzkumu a vývoje již za rok 2005.

DOTACE NA INOVACE

Operační program průmysl a podnikání 2004-2006 (OPPP), Priorita 1. Rozvoj podnikatelského prostředí, Opatření  č. 1.1. Infrastruktura pro průmyslový výzkum, vývoj a inovace.

Popis: Cílem programu Prosperita je podpora infrastruktury průmyslového vývoje, zejména vědeckotechnických parků, podnikatelských inkubátorů a center pro transfer technologií.

Příjemci:  Program je určen pro podnikatele-právnické osoby, které prokáží spolupráci s institucí terciárního vzdělávání, výzkumným ústavem apod. Žadatelem může být rovněž obec, kraj, instituce terciárního vzdělávání, výzkumný ústav.

Forma: Podpora je poskytována formou nevratné dotace.

Uzávěrka přijímání žádostí: Předkládání a výběr projektů bude probíhat průběžně až do odvolání, posledním termínem pro podání žádostí je říjen 2006. Kontakt: CzechInvest, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, tel: 296 342  579, fax: 296 342 543 www.czechinvest.cz.

NADNÁRODNÍ SPOLUPRÁCE - EUREKA

Popis: Cílem programu Eureka je podporovat nadnárodní spolupráci mezi průmyslovými podniky, výzkumnými ústavy a vysokými školami. Chce vytvářet podmínky pro růst výkonnosti a konkurenceschopnosti evropského průmyslu a rozvoje jeho společné infrastruktury. Zaměření projektů:

*informační technologie

*nové materiály

*životní prostředí

*biotechnologie a technologie ve zdravotnictví

*robotika a automatizace výroby

*komunikační technologie

*energetika

*doprava

*lasery

Forma podpory: Podpora jednotlivým řešitelským subjektům může činit až 50 procent finančních nákladů na výzkumnou část řešení projektu.

Kontakt: Národní koordinátor programu Eureka v ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Karmelitská 7, 118 12 Praha 1, tel.: 257 193 512, fax: 257 193 713, e-mail: josef.martinec@msmt.cz, www.eureka.be.

PODPORA EXPORTU

Popis: Účelem tohoto programu je umožnit českým vývozcům vstupovat do  soutěže na mezinárodním trhu. Podpora spočívá v poskytnutí úvěru zahraniční bance, která je bankou vývozce a poskytne mu úvěr na financování vývozu. Příjemcem podpory může být česká nebo zahraniční banka vývozce nebo banka investora.  Kontakt: Česká exportní banka, Vodičkova 34, Praha 1, tel.: 222 843 111, e-mail: ceb@ceb.cz, www.ceb.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se…
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Technologie
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít