Výzvy a uzávěrky

20. prosince 2004, 00:00 - admin
20. prosince 2004, 00:00

DAŇOVÁ PODPORA VÝZKUMU A VÝVOJESoučástí novely zákona o daních z příjmů, kterou před několika dny schválil Senát, je také zavedení daňové podpory výzkumu a vývoje. Ta má podobu zavedení odečitatelné položky. Náklady na výzkum a vývoj tak bude možné, nad rámec běžné možnosti, zahrnout náklady na výzkum a vývoj do daňově uznatelných nákladů, ještě dodatečně odečíst z vykázaného základu daně, a to ve výši 100 procent.

DAŇOVÁ PODPORA VÝZKUMU A VÝVOJE Součástí novely zákona o daních z příjmů, kterou před několika dny schválil Senát, je také zavedení daňové podpory výzkumu a vývoje. Ta má podobu zavedení odečitatelné položky. Náklady na výzkum a vývoj tak bude možné, nad rámec běžné možnosti, zahrnout náklady na výzkum a vývoj do daňově uznatelných nákladů, ještě dodatečně odečíst z vykázaného základu daně, a to ve výši 100 procent. To umožní výrazně snížit efektivní zdanění u subjektů, které v ČR investují do výzkumu a vývoje. Sazba daně z příjmů právnických osob činí v tomto roce 28 %. Podle již schválených změn klesne tato sazba v roce 2005 na 26 % a v roce 2006 na 24 %. Zrychlení odpisů a daňová podpora výzkumu a vývoje umožní snížit efektivní sazbu daně až na úroveň okolo 18 %. Pokud pozměňovací návrh podepíše prezident, podnikatelé budou moci využít daňovou podporu výzkumu a vývoje již za rok 2005.

DOTACE NA INOVACE

Operační program průmysl a podnikání 2004-2006 (OPPP), Priorita 1. Rozvoj podnikatelského prostředí, Opatření  č. 1.1. Infrastruktura pro průmyslový výzkum, vývoj a inovace.

Popis: Cílem programu Prosperita je podpora infrastruktury průmyslového vývoje, zejména vědeckotechnických parků, podnikatelských inkubátorů a center pro transfer technologií.

Příjemci:  Program je určen pro podnikatele-právnické osoby, které prokáží spolupráci s institucí terciárního vzdělávání, výzkumným ústavem apod. Žadatelem může být rovněž obec, kraj, instituce terciárního vzdělávání, výzkumný ústav.

Forma: Podpora je poskytována formou nevratné dotace.

Uzávěrka přijímání žádostí: Předkládání a výběr projektů bude probíhat průběžně až do odvolání, posledním termínem pro podání žádostí je říjen 2006. Kontakt: CzechInvest, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, tel: 296 342  579, fax: 296 342 543 www.czechinvest.cz.

NADNÁRODNÍ SPOLUPRÁCE - EUREKA

Popis: Cílem programu Eureka je podporovat nadnárodní spolupráci mezi průmyslovými podniky, výzkumnými ústavy a vysokými školami. Chce vytvářet podmínky pro růst výkonnosti a konkurenceschopnosti evropského průmyslu a rozvoje jeho společné infrastruktury. Zaměření projektů:

*informační technologie

*nové materiály

*životní prostředí

*biotechnologie a technologie ve zdravotnictví

*robotika a automatizace výroby

*komunikační technologie

*energetika

*doprava

*lasery

Forma podpory: Podpora jednotlivým řešitelským subjektům může činit až 50 procent finančních nákladů na výzkumnou část řešení projektu.

Kontakt: Národní koordinátor programu Eureka v ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Karmelitská 7, 118 12 Praha 1, tel.: 257 193 512, fax: 257 193 713, e-mail: josef.martinec@msmt.cz, www.eureka.be.

PODPORA EXPORTU

Popis: Účelem tohoto programu je umožnit českým vývozcům vstupovat do  soutěže na mezinárodním trhu. Podpora spočívá v poskytnutí úvěru zahraniční bance, která je bankou vývozce a poskytne mu úvěr na financování vývozu. Příjemcem podpory může být česká nebo zahraniční banka vývozce nebo banka investora.  Kontakt: Česká exportní banka, Vodičkova 34, Praha 1, tel.: 222 843 111, e-mail: ceb@ceb.cz, www.ceb.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Oracle odhalil procesor Sparc M8. Má novou architekturu, takt 5 GHz a asi je poslední
Tip: Naplánujte si automatické zapnutí Wi-Fi na zařízení s Windows 10
Apple vydal iOS 11. Nový systém přináší desítky novinek
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít